11:14   KıLıÇDAROĞLU’NA LINÇ GIRIŞIMINDE YENI BULGULARA ULAŞıLDı   08:19   KADıN EMEKÇILER MERSIN ÇOCUK FESTIVALI’NDE    03:02   CHP ILÇE BAŞKANı ÖLDÜRÜLDÜ!    02:42   MEZITLI’NIN MINIKLERI, TÜRKIYE’NIN RENKLERINI SERGILEDI   01:58   MÜZIĞIN AMIRAL GEMISI MERSIN’E ÇıKARMA YAPACAK   01:21   BAŞKAN 23 NISANı KARAHACıLı KÖYÜNDE KUTLADı   00:28   MERSIN BAROSU 9 MAYıS’TA SURUÇ KATLIAMı DAVASıNA KATıLACAK “SURUÇ DAVASıNıN BEKÇISIYIZ”   00:21   BAŞKAN SEÇER SEVGI EVINDEKI ÇOCUKLARı UNUTMADı   00:15   YEŞILBOĞAZ: “ÇOCUĞUN ÜSTÜN YARARı İLKESI BIRINCIL ÖNCELIK OLMALıDıR”   00:06   MEZITLI’DE 23 NISAN ŞENLIĞI COŞKUSU    23:56   SOLOTÜRK’TEN NEFES KESEN GÖSTERI   23:38   BAŞKAN SEÇER KOLTUĞUNU MINIK İDIL’E DEVRETTI   16:41   BU UTANÇ TABLOSUNDAN KURTULMALIYIZ!   13:20   MINIK KADER BAŞKAN OLDU   10:38   BU FUARDA İŞ VAR   10:23   MINIK BAŞKANLARDAN ILK TALIMAT   09:47   CHP’DEN ALTERNATIF KUTLAMA; YAŞASıN 23 NISAN,YAŞASıN CUMHURIYET   06:01   MGC BAŞKANı DEMIRTAŞ’TAN 23 NISAN KUTLAMA MESAJı   05:46   YENIŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ABDULLAH ÖZYIĞIT’DEN 23 NISAN MESAJı   05:35   BAŞKAN TARHAN’A 23 NISAN ZIYARETI  
 
     
 
 

Mersin Barosu Mesleki Sorunlara Yönelik Yol Haritasını Çizdi


Mersin Barosu İcra Daireleri Koordinasyon Komisyonu tarafından düzenlenen toplantıda, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve yönetim kurulu üyeleri, avukatlarla bir araya gelerek, mesleki sorunları masaya yatırıp çözüm önerileri sundular.

 

Tarih : 9 Şubat 2019 Cumartesi 13:59   Okunma : 296

Mersin Barosu İcra Daireleri Koordinasyon Komisyonu Başkanı Av. Erkan Gelmez, komisyon, merkez ve kulüp başkanları, Adana Barosu Mesleki Sorunlar ve Genç Avukatlar Komisyonu Başkanı Av. Ali Can Erdoğan ile avukatların katılımıyla, Mersin Barosu Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda; Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Genel Sekreter Av. Adnan Günbay, Sayman Av. Kazım Yüksel, yönetim kurulu üyeleri Av. Ece Kovan Demirtaş, Av. Bilgehan Yaşa ve Av. Burak Can Erden, meslektaşlarının mesleki sorunlarını ve adliye içerinde yaşamış oldukları sorunları tek tek dinleyerek, karşılıklı çözüm önerileri sundular.

Toplantıda, avukatların adliyelerde, icra dairelerinde, mahkemelerde ve kalemlerde yaşadıkları sıkıntılar, cezaevlerinde yaşamış oldukları hak ihlalleri, avukatlara koridorlarda, mahkemelere gidişte, adliye içinde kimlik kontrolü yapılması ve başlatılan güvenli alan uygulamasının, avukatlara olumsuz yansımaları, UYAP sisteminde yaşanan aksaklıklar ve avukatlık mesleğine giriş sınavının getirilmemiş olması dile getirildi.

“SORUNLARLA İLGİLİ KOMİSYON KURALIM”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, göreve gelmeden önce Mersin Barosu’nu hep birlikte yöneteceğinin sözünü verdiğini hatırlatarak, “Sorunları hep birlikte tespit edeceğiz, hep birlikte çözümleyeceğiz. Biz sadece önünüzdeki sözcünüz, temsilciniz olacağız. Sizlerin yanımızda olmuş olması bize destek verir, güç verir. Biz daha kuvvetli ve daha inançlı bir şekilde mücadele ederiz. Yaşamış olduğumuz sorunlarla ilgili ne varsa komisyon kuralım, sorunları tespit edip masaya yatıralım. Ortak sorunlar üzerinde karşılıklı fikir alışverişi ile çözüm önerilerini ortaya koyarız, yol haritamızı belirleriz.

YA HEP BERABER, YA HİÇBİRİMİZ”

Sorunları somutlaştırıp birlik ve beraberlik içerisinde olursak, sorunlar çözüme kavuşabilir. Barolarla bölgesel güç oluşturmak çok önemli. Daha çok meslektaşımız sorunlara karşı duyarlı olup, bizimle mücadele etmeli. Bu mücadele tek başına olmaz. Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” diye konuştu. Yeşilboğaz konuşmasında ayrıca, tüm meslektaşlarıyla yuvarlak masa oluşturulup, tespit edilen mesleki sorunların raporlanıp, Adalet Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili merciler nezdinde çözüm için girişimlerde bulunulacağını sözlerine ekledi.

“OHAL’İN ADI KALKTI, UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR”

Ülkemizde hukuk sisteminin çöktüğünü belirten Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Avukatların yargının üç sacayağından birisi olduğu maalesef görülmüyor. OHAL’ in adı kalktı, uygulamaları devam ediyor. Avukatları benimsemeseler de biz varız. Bu toplantıyı önemsiyoruz ve belirli periyotlarda yapılmasını istiyoruz. Sorunları önümüzdeki süreçte ankete dönüştürerek, bütün meslektaşlarımızın sürece dâhil olmasını sağlayacağız” ifadesini kullandı.

İcra Daireleri Koordinasyon Komisyonu Başkanı Av. Erkan Gelmez ise konuşmasında, icra dairelerinde yaşanan sorunlara ilişkin komisyonun kurulması sonrasında; durum tespiti, aksiyon planlanması, akabinde Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz yönetim kurulunun belirleyeceği hareket planlaması ile yola çıkma kararı aldık” dedi.


Paylaş :
Etiketler :  mersin barosu, bilgin yeşilboğaz, barolar birliği

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA