12:47   MERSIN CHP’DEN GÖVDE GÖSTERISI   19:28    SEÇER: " BIZIM DÖNEMIMIZDE BELEDIYE ARı GIBI ÇALıŞACAK"   19:23   MERSIN KADıN PLATFORMU’NDAN ŞEVKET CAN’A TEPKI   19:07   TARHAN ENGELLILER İÇIN ERIŞILEBILIR KENT PROTOKOLÜ’NÜ İMZALADı   19:01   CHP SILIFKE YENI BINASıNA KAVUŞTU   18:52    TUNA: "GECE UYUMAYACAĞıZ GÜNDÜZ OTURMAYACAĞıZ"   21:17   GIYIM MAĞAZASıNıN CAMıNı KıRıP, 80 BIN LIRALıK EŞYA ÇALDıLAR   21:15   GÖKSU DELTASı’NDAKI YANGıN KENDILIĞINDEN SÖNDÜ   21:12   BAŞKAN TARHAN VE MILLETVEKILI ANTMEN ENGELLI ÇOCUKLARLA ZUMBA YAPTı   21:11   MDOB GÖÇMEN ÇOCUKLARıNA ÇOCUK OYUNU İZLETTI    21:07   “AILE ARABULUCULUĞU UYGULAMASı KADıNA ŞIDDETI ARTıRıR”   21:02   CHP’DEN COŞKULU MUT MITINGI   20:27   KıR: “GÖREVIN SÖZÜ OLMAZ”   16:10   KAYSERI BAROSU’NDAN DEV ORGANIZASYON ÇANAKKALE ORATORYOSU’NU FEYZIOĞLU DA İZLEDI   17:34   CHP’DEN MITING HAVASıNDA AÇıLıŞ   13:45   MEZITLI, ÇANAKKALE RUHUYLA YÜRÜDÜ   23:23   DENIZ: TURIZM MERKEZI ANAMUR OLACAK   11:27   SEYIR TERASı AÇıLıŞı TEOMAN KONSERIYLE TAÇLANDıRıLDı   08:08   ‘BIZE ÜSTGEÇIT YAP VAHAP AMCA’   07:58   ÖZYIĞIT: ‘OTISTIK ÇOCUKLARıMıZ İÇIN HEP BIRLIKTE MÜCADELE EDECEĞIZ’  
 
     
 
 

Başkan’lar Kent zirvesinde buluştu


CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, MHP’li rakibi Hamit Tuna ve Demokrat Partili rakibi Ayfer Yılmaz ile birlikte Özel Toros Üniversitesi Kentleşme ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEYAM) tarafından düzenlenen Mersin Zirvesi’ne katıldı.

 

Tarih : 13 Mart 2019 Çarşamba 10:04   Okunma : 228

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer,  MHP’li rakibi Hamit Tuna ve Demokrat Partili rakibi Ayfer Yılmaz ile birlikte Özel Toros Üniversitesi Kentleşme ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEYAM) tarafından düzenlenen Mersin Zirvesi’ne katıldı.

Toplantının açılışında konuşan KEYAM Müdürü Prof. Dr. Ahmet Özer,  “Bu toplantı ülkede bir ilktir. Bu nedenle biz bu toplantının adına büyük buluşma dedik. Bunun kutuplaşmanın olduğu bir dönemde sosyal ve toplumsal barışa vesile olmasını ve tüm ülkeye örnek olmasını diliyorum” dedi.

Toros üniversitesi Rektörü Haluk korkmazyürek de “Üniversitelerin akademik faaliyetleri yanı sıra topluma katkı sunuşları da vardır. Bu kapsamda Mersin halkı ve üniversitemiz gençliğiniBüyükşehir Belediye Başkan adaylarımızla bir araya getiriyoruz. Bu demokratik ve yüksek seviyeli ortamın oluşmasında, üniversiteli gençliğimize bu katılımcılığın en güzel örneğinin gösterilmesinde en büyük pay davetimize icabet eden adaylarımızındır” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayları söz alarak genel ilkeleri ve proje hazırlıkları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

‘MANİPÜLASYONLARA TAKILMAYALIM. İŞİMİZE BAKALIM’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, salonu dolduran yüzlerce gencin coşkulu alkışları ve tezahüratları arasında kürsüye geldi.

Vahap Seçer sözlerine, “Ankara siyaseti suyu başka mecralara akıtmak istiyor. Manipülasyonlara takılmayalım. İşimize bakalım. İşimiz Mersin’de iş bekleyen gençlere iş sahaları açmak. Genç beyinler bizden gelecek bekliyor, iş sahaları bekliyor. Biz onlara ne vereceğiz, onu konuşalım” diyerek başladı.

‘BENİ HEYECANLANDIRAN PROJE İLERİ TEKNOLOJİ KAMPÜSÜ’

160’tan fazla proje hazırladıklarını, bunları Ekonomik Projeler, Sosyal Projeler ve Yatırımcı-Yenilikçi Belediyecilik Projeleri olarak üçe ayırdıklarını anlatan Vahap Seçer,  “Ekonomik anlamda kentin değişik aktörlerinin talepleri var. Önemli bir sanayi kentiyiz. Çok kimlikliyiz. Hepsi bir arada. Sanayi var, turizm var, ticaret var.  Küçük sanayi siteleri veOSB’ler konusunda belediyeye düşen tüm görevleri yerine getireceğiz. Dünya Endüstri 4.0 Devrimi’ni yaşıyor. Bizim de çağın gereklerini yakalamamız lazım. Üniversitede mucit çocuklarla ileri teknoloji firmalarını buluşturacağız. İlk yapacağım ve beni heyecanlandıran projelerimbaşında ileri teknoloji kampüsü geliyor. Bu proje ile beyin göçünü önleyeceğiz. Gençlerimiz icat yapacak, icatlarını bu kampüste geliştirme olanağı bulacak” dedi.

‘TARIM VE TURİZM İÇİN HÜKÜMETİN İNSAFINI BEKLEMEYİZ’

Dünyanın hiçbir yerinde tarımın ve turizmin devlet desteği olmadan gelişmediğine dikkat çeken Vahap Seçer,  “Merkezi hükümetin insafını beklemeden kendi imkanlarımız dahilinde turizme ve tarıma önemli yatırımlar yapacağız. Kadınla tarımı iç içe koyuyorum. Hedef kitlemiz Torosların eteklerindeki fakir çiftçiler. Erkekler kahvede, kadınlar kıt olanaklarla tarım yapmaya çalışıyor. Kadınlara ve çocuklara pozitif ayrımcılık yapacağız. Dezavantajlı gruplar ayrımcılığı hak ediyor.  Kadın ve Çocuk Daire Başkanlığı kuracağız. Başında da kadın daire başkanı olacak. Kreşleri çok önemsiyoruz. Kreş, yurtlar, kız öğrenci yurtları çok önemli. Çocuk ve gençlik etkinlik merkezleri öncelikli projelerimiz olacak. Uyuşturucu kullanım yaşı 10’un altına düştü. Bu merkezlerde çocuklarımıza sahip çıkacağız” diye konuştu.

‘HER İLÇEDE UCUZ VE TEMİZ SU İÇİLECEK’

Mersin’in tüm ilçelerinde ucuz ve temiz su olanağı sağlayacaklarını ifade eden Vahap Seçer,  “Su zengini değiliz ama su fakiri de değiliz. Kaynak olarak yeterli.Benim başkanlığım döneminde Mersinliler ucuz ve temiz su içecek” dedi

 

 


Paylaş :
Etiketler :  VAHAP SEÇER, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YEREL SEÇİMLER, CHP

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA