12:47   MERSIN CHP’DEN GÖVDE GÖSTERISI   19:28    SEÇER: " BIZIM DÖNEMIMIZDE BELEDIYE ARı GIBI ÇALıŞACAK"   19:23   MERSIN KADıN PLATFORMU’NDAN ŞEVKET CAN’A TEPKI   19:07   TARHAN ENGELLILER İÇIN ERIŞILEBILIR KENT PROTOKOLÜ’NÜ İMZALADı   19:01   CHP SILIFKE YENI BINASıNA KAVUŞTU   18:52    TUNA: "GECE UYUMAYACAĞıZ GÜNDÜZ OTURMAYACAĞıZ"   21:17   GIYIM MAĞAZASıNıN CAMıNı KıRıP, 80 BIN LIRALıK EŞYA ÇALDıLAR   21:15   GÖKSU DELTASı’NDAKI YANGıN KENDILIĞINDEN SÖNDÜ   21:12   BAŞKAN TARHAN VE MILLETVEKILI ANTMEN ENGELLI ÇOCUKLARLA ZUMBA YAPTı   21:11   MDOB GÖÇMEN ÇOCUKLARıNA ÇOCUK OYUNU İZLETTI    21:07   “AILE ARABULUCULUĞU UYGULAMASı KADıNA ŞIDDETI ARTıRıR”   21:02   CHP’DEN COŞKULU MUT MITINGI   20:27   KıR: “GÖREVIN SÖZÜ OLMAZ”   16:10   KAYSERI BAROSU’NDAN DEV ORGANIZASYON ÇANAKKALE ORATORYOSU’NU FEYZIOĞLU DA İZLEDI   17:34   CHP’DEN MITING HAVASıNDA AÇıLıŞ   13:45   MEZITLI, ÇANAKKALE RUHUYLA YÜRÜDÜ   23:23   DENIZ: TURIZM MERKEZI ANAMUR OLACAK   11:27   SEYIR TERASı AÇıLıŞı TEOMAN KONSERIYLE TAÇLANDıRıLDı   08:08   ‘BIZE ÜSTGEÇIT YAP VAHAP AMCA’   07:58   ÖZYIĞIT: ‘OTISTIK ÇOCUKLARıMıZ İÇIN HEP BIRLIKTE MÜCADELE EDECEĞIZ’  
 
     
 
 

Başkanlar Projelerini Anlattı


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Demokrat Parti adayı Ayfer Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Vahap Seçer ve Cumhur İttifakı adayı Hamit Tuna, Toros Üniversitesi’nin düzenlediği ’Mersin Kent Zirvesi’ adlı etkinlikte projelerini anlattı.

 

Tarih : 13 Mart 2019 Çarşamba 14:12   Okunma : 236

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Demokrat Parti adayı Ayfer Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Vahap Seçer ve Cumhur İttifakı adayı Hamit Tuna, Toros Üniversitesi'nin düzenlediği 'Mersin Kent Zirvesi' adlı etkinlikte projelerini anlattı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Demokrat Parti adayı Ayfer Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Vahap Seçer ve Cumhur İttifakı adayı Hamit Tuna, Toros Üniversitesi'nin düzenlediği Mersin Kent Zirvesi adlı etkinlikte projelerini anlattı. Etkinliğe öğrenciler, öğretim görevlileri ve vatandaş büyük ilgi gösterdi.  Sırayla söz alan adaylar, projelerini anlattı ve soruları yanıtladı.

Demokrasi Adına Yola Çıktım

 İlk sözü alan Demokrat Parti adayı Ayfer Yılmaz, sürdürülebilirliği sağlayabilecek bir yönetim şekli ile hareket edilmesi gerektiğinin altına çizerek, "Biliyorsunuz benden öne Burhanettin Kocamaz adaydı. Bir şekilde içeriden başlayıp yukarıya kadar bir üst akılla bir demokrasi ayıbı yaşadık. Demokrasi en iyi idare şekli olduğuna göre elinizde kalan bir sandık demokrasisi var. Orada da bir başkan adayının seçilme hakkının elinden alınması ve siz Mersinlilerin seçme hakkını elden alması var. İşte bu nedenle 31 Mart seçimlerine 28 gün kala Demokrat Parti adına sizler için büyük bir mücadele için yola çıktım." dedi.

Ayfer Yılmaz seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeler hakkında da bilgiler verdi.

 

Tuna: Üzerimden 'Kumpas Yapıldı'

Cumhur İttifakı adayı Hamit Tuna, siyaseti makam ve mevki için yapmadığını belirterek,  "Zamanını geçirip, aday olamayıp, ondan sonra bu suçu da kişisel olarak benim üzerimden 'kumpas yapıldı' denmesini kınıyorum. Siyaset yaptığınız insana güvenmiyorsanız, onunla yol yürümeyeceksin. Şayet güvenmiyorsanız sağlam bir adamınızı yanına koyup, yaptıracaksınız. Vahap Bey bir gün önceden vermiş başvurusunu, ben de bir gün önceden verdim." diye konuştu.

Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi Başkanı olduğu dönemde birçok projeye imza attığını ve bu projeleri büyükşehir belediyesine de taşıyacağını belirerek, projeleri hakkında bilgiler verdi.

Seçer: Yükümüz Ağır

Cumhuriyet Halk Partisi adayı Vahap Seçer, demokrasinin toplumun vazgeçilmezi olduğunu belirterek, "160'dan fazla projemiz var ve bunları başkanlığım döneminde birer birer hayata geçireceğiz. Benim için seçim kazanmaktan öte, belediye başkanı olduğum süreçten sonra neler yapacağım çok önemli. Benim omuzlarımdaki yük bu. Önemli bir seçim. Bizlerin yükü sadece kendi seçmen tabanımız değil. Hangi siyasi partiden olursa olsun bütün seçmenlerimizin bize göstereceği teveccühle seçileceğimiz için yükümüz çok daha fazla ağır olacak." dedi.

Vahap Seçer, seçimlere çok kısa bir süre kaldığını ve büyük bir hırs ile çalıştığını belirterek, projelerini anlattı.

Başkan adaylarının konuşmalarından sonra öğrencilerin sorularına geçildi.






Paylaş :
Etiketler :  hamitttuna, vahapseçer, ayferyılmaz, mersin, chp, mhp, dp

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!






 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 



 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA