07:37   SINEMALAR KAPALı AMA ONLINE SALONUMUZ VARDıR   19:44   ENGINAR TARLASıNDA HAREKETLILIK HAFTASı COŞKUSU    16:14   YEŞILBOĞAZ: ÇOCUK SUÇTAN ARıNDıRıLMALı   15:27   BELEDIYE SÖZLEŞMESINDE KADıNA ŞIDDET KRITERI   15:03   TOROSLAR’DAKI PARKLAR ÇIÇEK AÇTı   13:52   SEÇER: SOSYAL MESAFE VE DEZENFEKSIYON SÜRECEK   10:56   MERSIN’DE DUMANSıZ YANGıN TATBIKATı   10:53   BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN ‘ASKıDA FATURA’ KAMPANYASıNA DESTEK   10:51   BAŞKAN TARHAN, BISIKLETLE 20 KILOMETRE BOYUNCA MASKE DAĞıTTı    10:49   EĞITIMCILERDEN ÖĞRENCILERE YAKLAŞAN SıNAV SÜRECINDE TAVSIYELER   10:45   BÜYÜKŞEHIR, GÜNLÜK 9 BIN KIŞIYE SıCAK YEMEK ULAŞTıRıYOR   10:43   ERDEMLI BELEDIYE MECLISI’NDEN SAĞLıK ÇALıŞANLARıNA VEFA   03:28   MESKI’DEN GÜLEK MAHALLESI’NE İÇMESUYU TAKVIYESI   03:07   MERSIN BÜYÜKŞEHIR TARıMA CAN SUYU OLUYOR    22:04   GÜLTAK: “TARIHI MERSIN EVLERINI YENIDEN CANLANDıRACAĞıZ”   19:22   AKDENIZ’DE 11 NOKTADA CUMA NAMAZı KıLıNDı   17:02   ERDEMLI BELEDIYESI VATANDAŞLARıN TAKDIRINI TOPLUYOR   07:41   AKDENIZ’DE 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA EMLAK VERGISI ÖDEME KOLAYLıĞı   07:20   EMLAK, ÇEVRE TEMIZLIK İLE İLAN VE REKLAM VERGILERININ İLK TAKSITLERI İÇIN SON GÜN; 1 HAZIRAN   06:33    ANADOLU VAKFı MERSIN’LI ÖĞRETMEN VE YÖNETICILERLE BULUŞTU  
 
     
 
 

Öğrencilerin Çorbası Büyükşehir’den


Merkezdeki Eğitim Ve Öğretim Kurs Merkezi’nde Öğrencilere “Bir Çorba Bir Ekmek” Projesi Kapsamında İlk Teneffüs Çorbası Büyükşehir’den

 

Tarih : 30 Kasım 2019 Cumartesi 03:02   Okunma : 463

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesindekiEğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde Eylül ayından bu yana ücretsiz eğitimler sürüyor. Merkezle birlikte 8 ilçede üniversite hayali kuran 4 bin 200 öğrenciyi geleceğe hazırlayan kurslar,tecrübeli, genç ve dinamik öğretmen kadrosu ile eğitimveriyor.Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti de veren kurs merkezleri, zorlu üniversite hazırlık sürecinde hem öğrencilerin hem de velilerin yanında oluyor.

Havanın soğumaya başlamasıyla birlikte içleri ısıtacak “Bir Çorba Bir Ekmek”projesi kapsamında gerçekleşen çorba dağıtımı, çeşitli dağıtım noktalarına ek olarak,talep doğrultusunda 1200 öğrenci kapasiteli Mersin merkezde yer alan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde de gerçekleşiyor. İlk teneffüste çorbalarını içen öğrenciler, çorba dağıtımı ve eğitimler nedeniyle Başkan Vahap Seçer’e teşekkür ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri,2019-2020 eğitim-öğretim yılı ders programınaEylül ayı itibariyle başladı. Merkezle birlikte 8 ilçede üniversite hayali kuran yaklaşık 4 bin 200öğrenciyi ücretsiz olarak geleceğe hazırlayan kurslar, tecrübeli, genç ve dinamik öğretmen kadrosu ile eğitim veriyor.Merkezdeki 1200 öğrencinin eğitim gördüğü kurs merkezinde öğrenciler, sabahları “Bir Çorba Bir Ekmek” projesi kapsamında içtikleri sıcak çorbayla güne başlıyor.

Öğrenciler hayata hazırlık sürecinde de destek görüyor

Kurs merkezleri Mersin(merkez), Erdemli, Tarsus, Gülnar, Anamur, Mut, Silifke ve Aydıncık olmak üzere 8 noktada, yenilenen öğretmen kadrosu ve eğitim anlayışı ile 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında gençleri geleceğe hazırlıyor. Yapılan seviye tespit sınavı sonucunda sınıflara ayrılan öğrenciler, zorlu bir yarış süreci için durmaksızın çalışıyor.

Eğitimin yanı sıra Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri de veren kurs merkezleri, zorlu üniversite hazırlık sürecinde hem öğrencilerin hem de velilerin yanında oluyor.

“Öğrencilerimizin eksiğini kapatmak için her türlü desteği veriyoruz”

Mersin merkezde yer alan kurs merkezinde 35 öğretmen, bir psikolog, bir rehber öğretmen ve kurum müdürü,1200 öğrenciyi geleceğe hazırlamak için özveriyle çalışıyor. Öğrencilerin eksiklerini kapatma noktasında her türlü desteği sağladıklarını belirten kurs müdürü Melike Elif Esiroğlu, “Kurs merkezimizde bir psikolog, bir rehber öğretmen, 35 branş öğretmeni ile öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Eğitim-öğretim dönemine başlarken yaptığımız veli toplantısında, öğrencilerimiz için takip sistemimiz olduğunu, velilerimizi de mesajla bilgilendireceğimizi belirttik. Birebir ders, soru çözümü ve konu tekrarları noktasında öğrencimizle sıkı bir ilişkikurduk. Öğrencilerimizin eksiklerini kapatma noktasında onlara her türlü desteği sağlıyoruz” dedi.

“Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz”

Rehber öğretmenlerinin öğrencilerle birebir görüşmeler yapığını ifade eden Esiroğlu,“Rehber öğretmenlerimiz hem aileyle hem de öğrenci ile görüşerek aslında onların sadece üniversite hazırlık sürecine değil, hayata hazırlık sürecine de destek oluyorlar. Aynı zamanda sınıf rehber öğretmenlerimiz var. Derse giren öğretmenlerimiz, rehber öğretmenlerimizle koordineli olarak ders takibi gerçekleştiriyor. Yakın zamanda ev ziyaretlerimiz de yapılacak” diye konuştu.

Esiroğlu, öğrencilerle ders dışında sosyal etkinliklerde düzenlediklerini belirterek, “Bunlardan biri Tema Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz fidan dikme etkinliğiydi. Bunun yanında Kariyer Günleri, sinema, tiyatro etkinlikleri ve onları hayat anlamında geliştirebilecek pek çok proje de hazırlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliklerini, projelerini takip ediyoruz” dedi.

“Öğrencilerimiz her sabah ilk teneffüste çorbalarını alıyor”

Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Çorba Bir Ekmek” projesinden kurs öğrencilerinin de yararlandığını ve oldukça minnettar olduklarını ifade eden Esiroğlu, “Öğrencilerimiz Mersin’in pek çok yerinde çorba dağıtımını gördü. Onlarda özellikle sabah saatlerinde çok uzak yerlerden geldikleri için ve maddi olarak bütçeleri olmadığı için aslında böyle bir hizmet istediler.Büyükşehir Belediyesi de onlara bu hizmeti sağladı. Öğrencilerimiz her sabah ilk teneffüsteçorbalarını alıyor” diye konuştu.

Öğrenciler istedi, Başkan Seçer yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in isteği doğrultusunda başlatılan “Bir Çorba Bir Ekmek” projesi ile birçok noktada gerçekleşen çorba dağıtımından merkezde bulunan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri de yararlanmak istedi. Öğrencilerin talebini duyan Başkan Seçer, kurs merkezinde çorba dağıtımının yapılmasını söyledi.Toplam 1200 öğrenci kapasiteli kursta öğrenciler ilk ders teneffüsünde sabahları sıcak çorbalarını içiyor. Öğrenciler,hem çorba dağıtımı, hem de ücretsiz dersler dolayısıyla Başkan Seçer’e teşekkür etti.

“Sabah soğuğunda çorba iyi geldi”

Merkezdeki kursa devam eden Emre Taş, verilen eğitimden memnun olduğunu belirterek, “19 yaşındayım, Adıyamanlıyım, sağlık teknikeri olmak istiyorum, onun için çaba gösteriyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin kursunda öğrenim görüyorum. Memnunum, çok güzel eğitimi var. Ders içi olsun, ders dışı etkinlikler olsun, çok güzel geçiyor. Dersler verimli, rehberlik servisimiz öğrencilerine ayrı bir önem gösteriyor. Çorba servis ikramı çok iyi. Sabahları soğuk olduğu için çok iyi geldi, teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurs merkezinde aldıkları eğitim ve çorba dağıtımı için Başkan Seçer’eteşekkür eden Mustafa Akgül ise şunları söyledi:

“Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim Öğretimi Destekleme Kursu’nda öğrenciyim. Çok memnunum, öğretmenlerimiz, öğrenci işlerimiz çok iyi. Her türlü sıkıntımızla ilgileniyorlar. Çorba dağıtımı çok güzel. Durumu olmayan öğrenciler için çok iyi oluyor. Çorba çok lezzetli, çok güzel.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız’a yardımlarından dolayıçok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Mutluyum iyiki buraya gelmişim”

Sağlanan imkandan dolayı memnuniyeti dile getiren 20 yaşındaki Nidanur Öztekin ise, “Üç senedir sınava hazırlanıyorum fakat bazı nedenlerden dolayı sınavda başarılı olmama rağmen imkanlar uygun olmadığı için üniversiteye gidemedim. Bu sene Allah izin verirse gitmeyi düşünüyorum. Ben de kursa geldiğimden beri çok mutluyum, çünkü hocalarımızın hepsi çok ilgililer. Herhangi bir sıkıntımız olduğunda gayet güleryüzlü bir şekilde ne sorunumuz olursa olsun tek tek yanıtlıyorlar. Derslerimiz çok verimli geçiyor o yüzden mutluyum iyiki buraya gelmişim. Çorba dağıtımı ile ilgili olarak bizi düşündükleri için,bu imkanı tanıdıkları için çok teşekkür ederiz” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!






 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 



 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA