10:03   SEÇER: HERKESIN UMUDU OLDUK. BU UMUTLARı BOŞA ÇıKARMAYACAĞıZ   04:17   MEKSIKA’DA KADıNLAR SOKAKTA: CINAYETLER SON BULSUN   03:01   İMAMOĞLU’NDAN ’TÜRGEV’ RESTI   01:59   TOROSLAR GENÇLIK KOLLARı’NDAN TOROSLAR İLÇE BAŞKANLıĞı’NA   01:53   ERDEMLI BELEDIYESI’NDEN ‘BAŞARı İÇIN HAFıZA GELIŞTIRME’ EĞITIMI   01:45   BÜYÜKŞEHIR’DEN ÖĞRENCILERE ÇORBA İKRAMı    01:29   MERSIN BAROSU, KANAL İSTANBUL ÇED RAPORUNUN İPTALI İÇIN DAVA AÇTı   01:19   AFIŞINI PAYLAŞTıLAR AŞK FILMLERI KONSERINI BAŞKAN TARHAN’LA BIRLIKTE IZLEDILER   00:27   MESKİ, ATıKSU ARıTMA TESISLERINDE 84 MILYON METREKÜP ATıKSU ARıTTı   00:15   DINÇER, “ ESNAF SANATKARLARıMıZıN ÇıRAKLıK VE STAJ SÜRESI EMEKLILIK HESABıNA DAHIL EDILMELI”   00:11   MERSIN ULUSLARARASı MÜZIK FESTIVALI HAZıRLıKLARı TAMAMLANDı   00:05   MERSIN MIS GIBI OLSUN DIYE “KENTI MIS” ETKINLIKLERI DEVAM EDIYOR   23:19   GAZETECILERIN ’YıPRANMA PAYı’ DÜZENLEMESINE AYM’DEN IPTAL GELDI   23:15   R3D3 ROBOT TAKıMıNDAN YıLMAZ’A ZIYARET   23:10   MERSIN GİAD’DAN ‘DÜŞLER AKADEMISI’NE DESTEK   10:46   BAŞKAN MOTU’DAN SEVGILILER GÜNÜ MESAJı   09:03   CHP’LI KURULTAY, SEVGILILER GÜNÜNÜ KUTLADı   08:14   BAŞKAN HAZIM’DEN SEVGILILER GÜNÜ MESAJı    23:50   BÜYÜKŞEHIR, SELIN İZLERINI SILMEYE DEVAM EDIYOR   18:14   YENIŞEHIR BELEDIYESI VE MERSİNGİAD’DAN İŞBIRLIĞI  
 
     
 
 


Mezitli Belediyesi Gönüllü Serası ihtiyaç sahibi vatandaşlar için üretmeye devam ediyor. 5 yılı aşkın bir süredir gönüllü olarak ürettiği ürünleri Mezitli Belediyesi Aşevine bağışlayan emekli Salman Kalender, kış aylarında da boş durmuyor. Serada mevsimsel olarak karnabahar, marul, soğan gibi kış sebzeleri üreten Kalender, günaşırı ürünleri Aşevine ulaştırıyor.

 

Tarih : 12 Şubat 2020 Çarşamba 19:59   Okunma : 1004

Mezitli yolu üzerinde Mezitli Belediyesi tarafından oluşturulan yaklaşık 4 dönümlük sera alanında, üretim yapan Kalender, “Ülkesini, kentini seven insanlar üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Çevreden gelenler, arkadaşlarım yaptıklarımı imkânsız görüyor ama elimizi taşın altına koymazsak hiçbir şey başaramayız. Benim elimden bu ürünleri üretmek geliyor onu yapabiliyorum. Başka bir arkadaşımız başka bir üretim yapar ve o ihtiyacı giderir. Dayanışma, toplumsal birliktelik ancak böyle sağlanır” diye konuştu.

Kendisine verdiği destek nedeniyle Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür eden Kalender, “Başkanımız birlikteliğe ve dayanışmaya büyük önem veriyor. Onun bize sağladığı imkanlar ve motivasyon bizi daha fazla şeyler yapmaya sevk ediyor. Bizim bu birlikteliği daha da artırarak farklı alanlara yaymamız gerekiyor. Gerçek yurtseverlik budur diye düşünüyorum” dedi.

Vatandaşların belediyeye olan güveni ile büyük başarılar elde ettiklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, “En zor gönül işi ve güvene dayanan işlerdir. Güveni sağlamak gerek belediye tüzel kişiliği gerek belediye başkanı olarak en zor şeydir. Bunu çözdüğünüz zaman birçok şeyi çözüyorsunuz. Göreve geldiğim yaklaşık iki yılda başardığım en iyi iş halkın güvenini sağlamaktır. İlk aday olduğumuzda ‘Bu belediye halkın belediyesi olacak, belediye başkanı da halkın başkanı olacak’ demiştim. Biz Mezitli’de belediyeyi halkın belediyesi yaptık ve başkan da halkın başkanı oldu” dedi.

En büyük projesinin gönüllüleri harekete geçirmek olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, “Gönüllülerimiz harika işler başarıyorlar. Gönüllü evlerimizde çocuk okutmaktan sosyal dayanışmaya kadar onlarca proje başarıyla yürüyor. Gönüllü seramızda da Türkiye’ye örnek olacak bir dayanışmaya imza atılıyor. Bu çerçevede eski Mezitli yolunda yaklaşık 4 dönümlük bir alanı asker emeklisi bir arkadaşımıza tahsis ettik. Bu arkadaşımız orada her türlü sebzeyi yetiştiriyor. Bizden hiçbir talebi yok” şeklinde konuştu.

Projenin ikinci halkasında ise, üretilen her türlü sebzeyi Mezitli Belediyesi Aşevine verdiklerini kaydeden Tarhan, “Belediye Aşevi orada üretilen sebzeleri değerlendiriyor, dar gelirli, yoksul ailelere direk evlerinde yemek olarak veriliyor. Yani sivil inisiyatif dediğimiz gönüllünün emeği ve ürettiği, dar gelirli vatandaşın aşı olmuş oluyor. Bu, Türkiye’de yok. Hiçbir belediyede yok. Aşevi yapan var ama bizim Gönüllü Serası aşevinin tamamlayıcısı konumunda. Bunu çoğaltacağız. Her kim bu amaçla gönüllü olarak yer isterse yer veririz ve sebze üretimini sağlatırız” dedi.


Paylaş :
Etiketler :  MEZİTLİ BELEDİYESİ, NEŞET TARHAN, GÖNÜLLÜ SERASI, AŞEVİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA