17:48   BAKAN KOCA, ŞEHIR HASTANESI’NDE HASTALARı ZIYARET ETTI   17:45   BOZYAZıLı ÖĞRENCILERE KIŞISEL GELIŞIM KONFERANSı DÜZENLENDI   17:43   MERSIN’DE ARANAN 136 KIŞI YAKALANDı   17:42   KOCAMAZ’ıN DP’DEN ADAYLıK BAŞVURUSU KABUL EDILDI   16:32   ZAFERIMIZI ŞIMDIDEN İLAN ETMIŞ GIBIYIZ   16:27   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKAN ADAYı VAHAP SEÇER, BOZYAZı’DA YÜZLERCE KIŞI TARAFıNDAN COŞKUYLA KARŞıLANDı   16:19   YEŞİLBOĞAZ: “AVUKATıN SORUNU, HALKıN SORUNUDUR”    16:12   TOROSLAR’DA ULAŞıLABILIR BELEDIYECILIK DEVAM EDECEK   23:59    ŞANLı: TEK İŞIM MUHTARLıK OLACAK   23:29   CHP’LI DURMUŞ DENIZ’DEN VATANDAŞA TEKLIF   23:27   BAŞKAN TUNA’DAN, KENT İÇIN GELECEK FORMÜLÜ; ‘DOĞRU STRATEJI, DOĞRU PLANLAMA’   22:26   “SAYDAM” BIR BELEDIYECILIK   18:14   CHP’LI SEÇER VE TURGUT’A MITING GIBI KARŞıLAMA   18:07   “KADıN CINAYETLERI SON BULANA KADAR HUKUKSAL MÜCADELEMIZ SÜRECEK”   18:02   ‘KÜÇÜK İŞLETMELER İHTISAS TICARET BÖLGESI’NDE TOPLANACAK’   14:36   BELEDIYE SPOR MERKEZINE PSIKOLOG DESTEĞI   13:20   CHP GENEL BAŞKAN YARDıMCıSı AĞBABA, SILIFKE’DE   13:14   MERSIN’DE 5 KATLı BINA SABAHA KARŞı ÇÖKTÜ   12:47   SEÇIMLERE GÖLGE DÜŞÜREN BU OLAYı ASLA KABUL ETMIYORUM   12:07   FEYZIOĞLU;  
 
     
 
 
image

Okunma : 253  Tarih : 17.1.2019  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

İYİ NİYETLİ OLMAK

Hem massengerden, hem Whatsapptan "Acil paylaşalım" "Mümkün olduğunca çok kişiye yayalım" "Bir milyonu aşmamız gerek" gibi cümlelerle süslenmiş, bir sürü özel mesaj alıyorum.
  Bu mesajları görünce, kimi arkadaşlarımız gibi kızmak yerine "Kendileri paylaşmadan bana yollayarak önce benim paylaşmam için çabalayan arkadaşlarımı" düşünüp çok mutlu oluyorum.
  Sözünü ettiğim mesajlardan alınca "Cinleri tepesine çıkmış" arkadaşlarım, siz de benim gibi iyi niyetli olun lütfen.
  Söz gelimi; Daha önce, İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olan Sayın Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için aday olunca "TBBM başkanlığından istifa etmesi gerekir" diye yaygara koparmak yerine, adamın projelerine kulak verin.
  Sayın Binali Yıldırım "İstanbul'un trafik sorununu, %100 çözeceğini söyleyen biri yalan söyler. Biz, trafiği çekilebilir hale getireceğiz." demiş.
  İDO başkanlığı, milletvekilliği, Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık ve TBMM başkanlığı yapmış biri öyle diyorsa %100 doğrudur.
  O nedenle, İstanbul'da oy kullanacak olsaydım oyumu, günde 20 kilometre civarında yol yürüyen Ekrem İmamoğlu yerine Binali Yıldırım'a verirdim.
  Siz de, iyi niyetli olun ve yazdıklarım üzerinde biraz düşünün.
  O zaman, zaten Ziraat Türkiye Kupası maçlarının sponsoru olan bir bankanın, futbol klüplerinin borçlarını yapılandırmasına isyan etmezsiniz. 
  Çiftçilik, öyle veya böyle yok olmaya yüz tutmuşken, çiftçi dostu bankamızın değerli yetkilileri "Çiftçilik yapamayan sevgili dostlarımız, bari ağız tadıyla futbol maçı izlesinler" diye düşünmüş olamaz mı?
  Biraz iyi niyetli olun lütfen.
  Yaşam çok pahalıymış. Elektrikten suya, tüp gazdan doğal gaza, vergilerden harçlara, akaryakıt ürünlerinden gıda maddelerine zam gelmişse ne olmuş yani?
  Sen yaşıyor musun? Ona bak. Haline şükret. "Pahalı olması, karaborsaya düşmesinden iyidir" diye düşün.
  Biraz, iyi niyetli olunca ne kadar mutlu olduğunuzu görürsünüz.
  Ben, hep öyle yaptığım için hep mutlu oluyorum. Mutsuz olduğumda da, mutlu olduğum günleri anımsayarak veya mutluluk hayalleri kurarak yaşıyorum. Böylece, masal gibi bir yaşamım oluyor.
  Zaten, bizi yönetenler ve yönetmek için yola çıktıklarını dile getirenler de, bin bir çeşit masal anlatmıyor mu?
  Ha masal dinleyerek mutlu olmuşum, ha masal gibi düşler kurarak. Ne fark eder?
  Onlar "Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz" diyor. Ben, çözülmüş gibi düşünüyorum ve çalışırken kendimi emekli sanıyorum. Emekli ikramiyesini, bilmem ne bank kuran üç kağıtçılara kaptırdığımı, çalışırken aldığım maaşımı da emekliye ayrıldıktan sonra bulduğum bir işin maaşıyla birleştirilmiş gibi düşünüyorum.
  Oh be. Mis gibi bir yaşam. Kendimi cennette gibi hissediyorum.
  Onlar "Ek göstergeler, 3600 olacak" diyor. Ben, 3600 ek göstergeye göre maaş ve ikramiye aldığımı ama eve gelirken kaybettiğimi düşünüyorum. 
  Eve geldiğimde, yatağa girinceye kadar, televizyonu hiç kapatmıyorum.
  İzlediğim kadın programlarında, hep çevresindekileri ezenleri veya ezmeye çalışanları tuttuğum için egom tavan yapıyor.
  Tartışma programlarında, en çok bağıranı ve diğer konukların konuşmalarını dinletmemek için her türlü araya girme tekniğini deneyeni tutunca da kendimi dinletmiş gibi mutlu oluyorum.
  Dizi film izlerken de, hep baş rolde ben varmışım gibi geliyor bana.
  Öyle yapınca; ne kopya çekerken kendisini yakalayan eğitimcinin canını alan caniyi, ne hem kız arkadaşını hem de onun ev arkadaşını öldüren piskopatı, ne de gitar kutusunda getirdiği silahla öğretmenini yaralayan öğrenci bozuntusunu dert ediyorum.
  Aynı şekilde, siyasilerin birbirlerine söylediği edebiyat(!) ve hakaret yüklü sözlerini de duymuyorum.
  O nedenle ben, her zaman, her yerde, her koşulda hep  iyi niyetli oluyorum ve olumlu şeyler düşünüyorum.
  Biraz da siz iyi niyetli olun be kardeşim.
  Fazıl Say'ın, cumhurbaşkanımızı konserine davet ettiği ve cumhurbaşkanımızın bu daveti kabul ettiği bir süreçte, dış güçlerin ve yerli iş birlikçilerinin oyununa gelip "Cumhurbaşkanımız, bir bira içse..." diye başlayan cümleler kurmayın ve Sayın cumhurbaşkanımıza zorla Mozart dinletmeye kalkmayın yani.

  İyi niyetli olun. İyi niyetli olalım ki mutlu olalım.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA