11:14   KıLıÇDAROĞLU’NA LINÇ GIRIŞIMINDE YENI BULGULARA ULAŞıLDı   08:19   KADıN EMEKÇILER MERSIN ÇOCUK FESTIVALI’NDE    03:02   CHP ILÇE BAŞKANı ÖLDÜRÜLDÜ!    02:42   MEZITLI’NIN MINIKLERI, TÜRKIYE’NIN RENKLERINI SERGILEDI   01:58   MÜZIĞIN AMIRAL GEMISI MERSIN’E ÇıKARMA YAPACAK   01:21   BAŞKAN 23 NISANı KARAHACıLı KÖYÜNDE KUTLADı   00:28   MERSIN BAROSU 9 MAYıS’TA SURUÇ KATLIAMı DAVASıNA KATıLACAK “SURUÇ DAVASıNıN BEKÇISIYIZ”   00:21   BAŞKAN SEÇER SEVGI EVINDEKI ÇOCUKLARı UNUTMADı   00:15   YEŞILBOĞAZ: “ÇOCUĞUN ÜSTÜN YARARı İLKESI BIRINCIL ÖNCELIK OLMALıDıR”   00:06   MEZITLI’DE 23 NISAN ŞENLIĞI COŞKUSU    23:56   SOLOTÜRK’TEN NEFES KESEN GÖSTERI   23:38   BAŞKAN SEÇER KOLTUĞUNU MINIK İDIL’E DEVRETTI   16:41   BU UTANÇ TABLOSUNDAN KURTULMALIYIZ!   13:20   MINIK KADER BAŞKAN OLDU   10:38   BU FUARDA İŞ VAR   10:23   MINIK BAŞKANLARDAN ILK TALIMAT   09:47   CHP’DEN ALTERNATIF KUTLAMA; YAŞASıN 23 NISAN,YAŞASıN CUMHURIYET   06:01   MGC BAŞKANı DEMIRTAŞ’TAN 23 NISAN KUTLAMA MESAJı   05:46   YENIŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ABDULLAH ÖZYIĞIT’DEN 23 NISAN MESAJı   05:35   BAŞKAN TARHAN’A 23 NISAN ZIYARETI  
 
     
 
 
image

Okunma : 306  Tarih : 17.1.2019  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

İYİ NİYETLİ OLMAK

Hem massengerden, hem Whatsapptan "Acil paylaşalım" "Mümkün olduğunca çok kişiye yayalım" "Bir milyonu aşmamız gerek" gibi cümlelerle süslenmiş, bir sürü özel mesaj alıyorum.
  Bu mesajları görünce, kimi arkadaşlarımız gibi kızmak yerine "Kendileri paylaşmadan bana yollayarak önce benim paylaşmam için çabalayan arkadaşlarımı" düşünüp çok mutlu oluyorum.
  Sözünü ettiğim mesajlardan alınca "Cinleri tepesine çıkmış" arkadaşlarım, siz de benim gibi iyi niyetli olun lütfen.
  Söz gelimi; Daha önce, İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olan Sayın Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için aday olunca "TBBM başkanlığından istifa etmesi gerekir" diye yaygara koparmak yerine, adamın projelerine kulak verin.
  Sayın Binali Yıldırım "İstanbul'un trafik sorununu, %100 çözeceğini söyleyen biri yalan söyler. Biz, trafiği çekilebilir hale getireceğiz." demiş.
  İDO başkanlığı, milletvekilliği, Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık ve TBMM başkanlığı yapmış biri öyle diyorsa %100 doğrudur.
  O nedenle, İstanbul'da oy kullanacak olsaydım oyumu, günde 20 kilometre civarında yol yürüyen Ekrem İmamoğlu yerine Binali Yıldırım'a verirdim.
  Siz de, iyi niyetli olun ve yazdıklarım üzerinde biraz düşünün.
  O zaman, zaten Ziraat Türkiye Kupası maçlarının sponsoru olan bir bankanın, futbol klüplerinin borçlarını yapılandırmasına isyan etmezsiniz. 
  Çiftçilik, öyle veya böyle yok olmaya yüz tutmuşken, çiftçi dostu bankamızın değerli yetkilileri "Çiftçilik yapamayan sevgili dostlarımız, bari ağız tadıyla futbol maçı izlesinler" diye düşünmüş olamaz mı?
  Biraz iyi niyetli olun lütfen.
  Yaşam çok pahalıymış. Elektrikten suya, tüp gazdan doğal gaza, vergilerden harçlara, akaryakıt ürünlerinden gıda maddelerine zam gelmişse ne olmuş yani?
  Sen yaşıyor musun? Ona bak. Haline şükret. "Pahalı olması, karaborsaya düşmesinden iyidir" diye düşün.
  Biraz, iyi niyetli olunca ne kadar mutlu olduğunuzu görürsünüz.
  Ben, hep öyle yaptığım için hep mutlu oluyorum. Mutsuz olduğumda da, mutlu olduğum günleri anımsayarak veya mutluluk hayalleri kurarak yaşıyorum. Böylece, masal gibi bir yaşamım oluyor.
  Zaten, bizi yönetenler ve yönetmek için yola çıktıklarını dile getirenler de, bin bir çeşit masal anlatmıyor mu?
  Ha masal dinleyerek mutlu olmuşum, ha masal gibi düşler kurarak. Ne fark eder?
  Onlar "Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz" diyor. Ben, çözülmüş gibi düşünüyorum ve çalışırken kendimi emekli sanıyorum. Emekli ikramiyesini, bilmem ne bank kuran üç kağıtçılara kaptırdığımı, çalışırken aldığım maaşımı da emekliye ayrıldıktan sonra bulduğum bir işin maaşıyla birleştirilmiş gibi düşünüyorum.
  Oh be. Mis gibi bir yaşam. Kendimi cennette gibi hissediyorum.
  Onlar "Ek göstergeler, 3600 olacak" diyor. Ben, 3600 ek göstergeye göre maaş ve ikramiye aldığımı ama eve gelirken kaybettiğimi düşünüyorum. 
  Eve geldiğimde, yatağa girinceye kadar, televizyonu hiç kapatmıyorum.
  İzlediğim kadın programlarında, hep çevresindekileri ezenleri veya ezmeye çalışanları tuttuğum için egom tavan yapıyor.
  Tartışma programlarında, en çok bağıranı ve diğer konukların konuşmalarını dinletmemek için her türlü araya girme tekniğini deneyeni tutunca da kendimi dinletmiş gibi mutlu oluyorum.
  Dizi film izlerken de, hep baş rolde ben varmışım gibi geliyor bana.
  Öyle yapınca; ne kopya çekerken kendisini yakalayan eğitimcinin canını alan caniyi, ne hem kız arkadaşını hem de onun ev arkadaşını öldüren piskopatı, ne de gitar kutusunda getirdiği silahla öğretmenini yaralayan öğrenci bozuntusunu dert ediyorum.
  Aynı şekilde, siyasilerin birbirlerine söylediği edebiyat(!) ve hakaret yüklü sözlerini de duymuyorum.
  O nedenle ben, her zaman, her yerde, her koşulda hep  iyi niyetli oluyorum ve olumlu şeyler düşünüyorum.
  Biraz da siz iyi niyetli olun be kardeşim.
  Fazıl Say'ın, cumhurbaşkanımızı konserine davet ettiği ve cumhurbaşkanımızın bu daveti kabul ettiği bir süreçte, dış güçlerin ve yerli iş birlikçilerinin oyununa gelip "Cumhurbaşkanımız, bir bira içse..." diye başlayan cümleler kurmayın ve Sayın cumhurbaşkanımıza zorla Mozart dinletmeye kalkmayın yani.

  İyi niyetli olun. İyi niyetli olalım ki mutlu olalım.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA