20:12   İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ`NDEN ATATÜRK HAVALİMANI AÇIKLAMASI: “ÜÇ HAVALİMANININ BİRLİKTE ÇALIŞACAĞI BİR SENARYONUN DAHA SAĞLIKLI OLACAĞI AŞİKARDIR”   19:44   CHP`NİN “YARGININ BAĞIMSIZLIĞININ ARAŞTIRILMASI` ÖNERGESİ REDDEDİLDİ… CHP`Lİ ZEYNEL EMRE: “BURADA MUTLAK BİR KUMPAS VAR, KAFTANCIOĞLU`NUN YANINDAYIZ”   19:27   CHP`Lİ TANAL: ŞANLIURFA`DA JANDARMANIN SERT MÜDAHALESİNE MARUZ KALAN 5 ÇİFTÇİ ŞU AN GÖZALTINDA   19:25   İYİ PARTİLİ YOKUŞ: “2014 YILINDA EV SAHİBİ OLMA ORANI YÜZDE 61 İKEN 2020 YILINDA YÜZDE 58`E GERİLEMİŞTİR”   19:12   CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY`DAN, TBMM`DE ATATÜRK HAVALİMANI TEPKİSİ: “ARAP DOSTLARINA VAHA MI YAPMAK İSTİYOR TAYYİP BEY?”   19:01   KILIÇDAROĞLU: “PARAMİLİTER BENZERİ TÜM YAPILARA, BİRİLERİNİN KATİPLİĞİNİ YAPAN MEKTUPÇU MAFYALARA SESLENİYORUM, HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ”   18:54   ERDOĞAN, BAE DEVLET BAŞKANI İLE BİR ARAYA GELEREK, AL NAHYAN`IN VEFATI NEDENİYLE TAZİYELERİNİ İLETTİ   18:49   DP GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL: "VATANA İHANETİN NE OLDUĞUNU ATATÜRK HAVALİMANI`NA YAPILDIĞI ZAMAN GÖRMEKTEYİZ"   18:25   CUMARTESİ ANNELERİ, İSTANBUL ADLİYESİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. KAYIP ANNESİ HANİFE YILDIZ, İÇİŞLERİ BAKANI`NA “SÜSLÜ SÜLO” DEDİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINDI   18:13   ÇAY ÜRETİCİLERİ, YAŞ ÇAY FİYATINA TEPKİ GÖSTERDİ: “ZATEN 500 KİLO ÇAY KESİYORUM. 200`ÜNÜ ALIYORSUN BENDEN, 300`ÜNÜ BEN NE EDECEĞİM? DÖKEYİM ONU DA NE YİYEYİM? DOĞRUYU KONUŞTUN MU HEMEN GELİYOR JANDARMA ALIYOR SENİ”   18:06   SAĞLIK BAKANI KOCA`DAN TURKOVAC AŞISININ FAZ ÇALIŞMALARINA DESTEK VEREN AZERBAYCAN`A TEŞEKKÜR   17:48    CHP`Lİ ALTACA KAYIŞOĞLU, TBMM`DE ÖNCE "EVERYWAY THAT I CAN" SONRA DA ‘DAR HEJİROKE`Yİ SÖYLEDİ   17:46   TRABZONLU ÇAY ÜRETİCİSİ: ÇAY KANUNU`NU NİYE ÇIKARMIYORLAR? HEP ZENGİNİN PEŞİNDEN GİDİYORLAR   17:40   ULUBEY`DE MADEN ARAMA İHALESİNE KARŞI MİTİNGLİ PROTESTO   17:15   KILIÇDAROĞLU: MÜTEDEYYİN KESİM DE ARTIK UYANMALIDIR, KARŞIMIZDA KENDİ UYDURDUKLARI DİN ZIRHINA BÜRÜNMÜŞ BİR YAPI VARDIR   17:12   AVUKATLAR, GEZİ HÜKÜMLÜLERİ VE CANAN KAFTANCIOĞLU İÇİN ÇAĞLAYAN ADLİYESİ`NDE ADALET NÖBETİ TUTTU   17:06   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI SEÇER, MESLEK ODALARININ TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU   17:01   VAHAP SEÇER: “MESKİ, BU YIL ÇOK DAHA ETKİN HİZMETLER YAPACAK”   17:01   KONSERİ, AKP`Lİ BELEDİYE TARAFINDAN İPTAL EDİLEN DOĞAN: “BİZLER ‘KASLARINIZI` GELİŞTİRECEĞİNİZ KUM TORBASI DEĞİLİZ”   16:58   GERGERLİOĞLU`NDAN AKP`Lİ BELEDİYELERE YASAK TEPKİSİ: "TOPLUMSAL BARIŞI BALTALAYAN GİRİŞİMLER"  
 
     
   

Türkiye iş dünyasından şeffaflık çağrısı


Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimi için iş dünyasının yoğun bir çaba sarf ettiğini vurguladı.

 

Tarih : 16 Ocak 2022 Pazar 18:49   Okunma : 502

ÇUKUROVA SİFED Başkanlığı’na seçilmesinin ardından çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Hüseyin Kış, bu kapsamda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni İstanbul’da ziyaret etti.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda gerek ÇUKUROVA SİFED’in gerekse TÜRKOFED’in Anadolu’da ve tüm Türkiye’de gelişmişlik ve gelir düzeyi farklılığından, ekonomik atılıma, kadın ve gençlerin üretim ve istihdama katılabilmesinden sosyoekonomik kalkınmaya kadar her konuda ciddi ve güvenilir çalışmalar yaptığını kaydeden Hüseyin Kış, “Mersin ve Adana’da yatırım ve üretim yapan, istihdam sağlayan, ihracata katkı koyan tüm iş insanlarımızla ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreci en az yarayla atlatması için mücadele ediyoruz. Üreticilerimizin, sanayicimizin ve gelir dağılımı farklılığı nedeniyle hayat pahalılığını büyük ölçüde hisseden yurttaşlarımızın daha fazla zarar görmemesi için bizler üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. 2022 yılında yeni ekonomik atılımlarla, sürdürülebilir ve istikrarlı bir Türkiye oluşmasını ümit ediyoruz” dedi.
Özellikle elektrik ve enerji zamlarının iş insanlarını, üreticiyi, sanayiciyi derin bir endişeye sürüklediğini, alım gücü düşen vatandaşların da her alanda alınan yüksek zam kararları nedeniyle büyük sorun yaşadığını dile getiren Kış, “Umudumuzu korumak istiyoruz. Ülkesini seven insanlar olarak tüm zorlukların birlikte aşılacağına olan inancımızla hem hükümete hem de sorumlu tüm kurum ve kuruluşlara daha çok diyalog çağrısı yapıyoruz” diye konuştu.
Kış, gönüllü bir sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye’nin çağdaş yarınları için üzerlerine düşen görevi yerine getirmekten kaçınmayacaklarını vurguladı.

ORHAN TURAN’DAN ÖNEMLİ UYARILAR
Ziyareti için ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eden TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ise “ÇUKUROVA SİFED’in güçlenmesi TÜRKONFED’in güçlenmesi demektir” dedi. Çukurova’da, Akdeniz’de sivil toplum bilincinin oldukça geliştiğine dikkat çeken Turan, sivil toplum kuruluşlarının gelişiminin bir ülkenin gelişmişlik düzeyiyle eşdeğer olduğuna işaret etti. TÜRKONFED’in ülkenin sorunlarını dert edinmiş, çözüm önerileri sunan, idealist iş insanlarından oluştuğuna dikkat çeken Turan, “Ülkemize, iş insanlarımıza, ekonomimize ve vatandaşlarımıza değer katmak üzere çalışıyoruz. Bizler de bu süreçte birbirimizden çok şeyler öğreniyoruz. Birbirimizi geliştiriyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de finansmana erişimin zorlaştığına vurgu yapan Turan, merkezde üretilen işlerin yerele indirgenmesinin önemine işaret etti. TÜRKONFED’in güçlü yapısıyla yeşil dönüşüm, finansal dönüşüm, genç ve kadın komisyonlarıyla geleceğe güvenle bakılabilmesi için yoğun bir çaba gösterdiğini belirten Turan, “Orta gelir, orta demokrasi, orta eğitim tuzağından kurtulamazsak gelişemeyiz” diye konuştu.

Türkiye’nin geçmişte denenen ve başarısız sonuçlar alınan yöntemlerle kaybedecek zamanının olmadığını söyleyen Turan, şeffaf, liyakat esaslı, hesap verebilir bir anlayışla ekonomi yönetimi anlayışında değişikliğin önemini vurguladı. Aksi halde 2022 yılının daha çok sorunları beraberinde getireceğini ifade eden Turan, öngörülülebilir bir ekonomi politikasını talebinde bulundu.

TÜRKONFED Merkezi’nde gerçekleşen görüşmeye ÇUKUROVA SİFED Başkan Yardımcıları; Vedat Gizer, Ahmet Polat, Hasan Hüseyin İpek, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Erel, Selahattin Balkan, Hamza Kara ve Disiplin Kurulu Üyesi Av. Aliye Özcan da katıldı.

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, TÜRKOFED, ÇUKUROVA SİFED

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA