20:29   BABACAN: “ÜLKEMİZDEKİ SİYASİ, EKONOMİK VE DIŞ POLİTİK MESELELERİ MASAYA YATIRDIĞIMIZ TOPLANTIMIZA EV SAHİPLİĞİ YAPAN SAYIN MERAL AKŞENER BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM GENEL BAŞKANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”   20:14   MANSUR YAVAŞ: “İYİLİK, DAYANIŞMA VE KARDEŞLİK İLE YÖNETİLEN BAŞKENTTE, DEĞİŞİM İŞLEYİŞTE”   19:46   AYLİN NAZLIAKA`NIN SOHBET ETTİĞİ VATANDAŞ: "HUBUBAT YİYE YİYE ÇOLUK ÇOCUK HERKES HUBUBAT KAFALI OLDU”   19:12   ALTI SİYASİ PARTİ LİDERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA: “HEDEFİMİZ SADECE YÖNETİM SİSTEMİNİN DEĞİL, TOPYEKÛN HAYATLARIMIZIN DEĞİŞMESİDİR”   18:16   HDP KONGRESİNDE ATILAN SLOGANLARA SORUŞTURMA BAŞLATILDI, 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI   18:05   PERVİN BULDAN VE MİTHAT SANCAR, HDP EŞ GENEL BAŞKANLIĞI`NA YENİDEN SEÇİLDİ   17:52   CHP`Lİ MUSTAFA ADIGÜZEL: “BAKAN KASAPOĞLU, GENÇLERİMİZİ VAKIF VE CEMAATLERE PEŞKEŞ ÇEKİYOR”   17:41   BASK, TEMMUZ ZAMMINI VE EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNİ PROTESTO ETTİ   17:27   NİĞDELİ VATANDAŞLAR BOZUK YOLLARI ÇİÇEK EKEREK PROTESTO ETTİ, BELEDİYE DE ÇUKURLARI ASFALT İLE KAPATTI   17:16   AKP`Lİ MAMAK BELEDİYE MECLİS ÜYESİNDEN, AKP`Lİ MAMAK BELEDİYE BAŞKANINA: “HALA AKRABA ÇETENİZ KİMİ İSTERSE, BELEDİYEDE O ÇALIŞIYORSA…”   16:37   NİĞDELİ ESNAF: “VATANDAŞIN, ALIM GÜCÜNÜ DOLARA ENDEKSLEDİĞİN ZAMAN YETİŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL. ARADAKİ FİREYİ, KREDİ KARTIYLA KAPATMAYA ÇALIŞTI. AMA BU AY İTİBARİYLE KREDİ KARTI LİMİTLERİ DE DOLMUŞTUR”   16:29   İBB`DEN BAKAN KURUM`A YANIT: "İBB`Yİ HESABA KATMADAN YAPILAN TÜM İŞLEMLER GERİDE KALMIŞTIR"   16:10   AYLİN NAZLIAKA`YA DERT YANAN VATANDAŞ: "BİR AYAKKABI, BİR PANTOLON ALAMIYORUM ÇOCUĞUMA"   15:58   NİĞDE`DE ORMANLIK ALANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI   15:43   ALTI LİDERİN, BEŞİNCİ BULUŞMASINDAN İLK GÖRÜNTÜLER VE FOTOĞRAFLAR GELDİ   15:32   MİTHAT SANCAR: KAMUOYU ÖNÜNDE AÇIK, ŞEFFAF GÖRÜŞME YAPILMASI HALİNDE ORTAK ADAY FİKRİNE AÇIĞIZ   15:09   HENDEK`TEKİ HAVAİ FİŞEK FABRİKASI PATLAMASINDA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLER ANILDI: “KATLİAMIN BEDELİNİ, BENİM DEVLETİMİN ADALETİ VERMEDİ”   14:31   “LİDERLER BULUŞMASI”NIN BEŞİNCİSİ, İYİ PARTİ GENEL MERKEZİ`NDE BAŞLADI   14:26   AKSARAYLI ESNAF: ZENGİNLERE KAZANDIRMAK YERİNE EN ALT TABAKAYI DA BİRAZ DÜŞÜNSÜNLER   14:26   İYİ PARTİLİ SUNAT: “TÜRK OCAĞI`NIN `İSLAM SEMPOZYUM`U ÇARPITILDI”  
 
     
   

SEVDA ERDAN KILIÇ`TAN FUAT OKTAY VE SÜLEYMAN SOYLU`YA: “ORHAN SARIKAYA`NIN TROLLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI GERÇEĞİ YANSITMAKTA MIDIR”


CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Orhan Sarıkaya`nın “AKP`li troller" konusundaki itiraflarını Meclis gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu`nun yanıtlaması istemiyle TBMM`ye soru önergesi veren Kılıç, “Orhan Sarıkaya isimli vatandaşın troller ile ilgili açıklamaları gerçeği yansıtmakta mıdır” diye sordu.

 

Tarih : 23 Haziran 2022 Perşembe 11:58   Okunma : 286

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Orhan Sarıkaya`nın “AKP`li troller" konusundaki itiraflarını Meclis gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu`nun yanıtlaması istemiyle TBMM`ye soru önergesi veren Kılıç, “Orhan Sarıkaya isimli vatandaşın troller ile ilgili açıklamaları gerçeği yansıtmakta mıdır” diye sordu.

Sevda Erdan Kılıç, bugün yaptığı yazılı açıklamada, CHP`nin AKtrollerle ilgili kapsamlı bir rapor hazırladığını anımsattı. CHP ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde düzenli faaliyet gösteren 10-12 bin civarında trol hesap bulunduğunu ve bunların ayda 250- 300 arasında paylaşım yaptığını belirten Kılıç, bu hesapların amacının “gündemi saptırmak, partiyi ve liderini kamuoyu önünde itibarsızlaştırmak” olduğunu dile getirdi. Kılıç, şunları kaydetti:

“CHP ya da Genel Başkan`ımız bir açıklamayla Twitter`da gündem olduğunda, troller karşıt etiketler altında toplanarak gündemi sabote edici tweetler üretiyor. Troller, CHP`nin ya da Genel Başkan`ımızın oluşturduğu gündemi saptırmanın yanı sıra parti ve liderimizi yurttaşlar nezdinde itibarsızlaştırma amaçlı girişimlerde bulunuyor. Bu yöntemde organize olmuş trol grubu doğrudan CHP`yi ve Genel Başkan`ımızı hedef alıyor.

Amaçları, CHP`yi, ama daha da çok Kılıçdaroğlu`nu etiketleyerek kamuoyu nezdinde parti ve liderin siyasal kimliğini negatif yönde etkilemek, afişe etmek. Bu da onların ne kadar korktuğunun göstergesidir. Ancak korkunun sandığa faydası olmayacak. İlk seçimde trolleriyle birlikte yollayacağız.”

“MİLLETİN PARASI TROLLERE AKITILIYOR"

CHP`nin uzun süredir dile getirdiği, raporlarla ortaya koyduğu ve kamuoyuna açıkladığı AKP`li troller ve troliçeler gerçeğinin, AKP tarafından kabul edilmediğini belirten Sevda Erdan Kılıç, şöyle devam etti:

“Ancak yandaş medya organları Sabah Gazetesi ve ATV ile Ümraniye Belediyesi`nde çalışmış Orhan Sarıkaya isimli trolün itirafları sonrasında ne diyeceklerini doğrusu merak ediyorum. Orhan Sarıkaya, bizim de bildiğimiz, AKP`li trol ve troliçelerin sosyal medyada Genel Başkan`ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve partimiz aleyhindeki tweetleri üretirken nasıl çalıştıklarını, nasıl organize olduklarını, bu tweetleri nasıl ürettiklerini, kimlerden para veya destek aldıklarını tek tek açıklamıştır.

Orhan Sarıkaya`nın, ‘Şu an 3 tane trol grubu var. Berat Albayrak`ın, Süleyman Soylu`nun ve Metin Külünk`ün grubu. Çekirdek bir kadro vardı. 8-10 kişilik bir arkadaş çevremiz vardı. Konu gündeme geldiğinde bizler, ‘trend topic`i belirliyorduk. Belirlenen kampanyaları daha geniş gruplara Whatsapp üzerinden ulaştırıyorduk. (Türkiye`de kaç AKtroll var?) Kendilerinin itiraf ettiği bir rakam var. ‘197 bin trolümüz var` şeklinde açıklamaları var. (Bu bütçe nasıl ve nereden sağlanıyordu?) Devletten. Partilere verilen bir bütçe var, oradan ayarlanıyordu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı`nın bütçesine bakın, o paranın büyüklüğünü görün. O paranın büyüklüğü bir şeyleri ifade edecektir. AKP Genel Merkezi`nden capsler hazırlanıp bir şekilde bize ulaştırılıyordu. Biz de ona göre yazıyorduk. (Kim ulaştırıyordu?) Kuyruğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Bu işin kuyruğu Fahrettin Altun`dur` sözleri, bu konudaki gerçeği bütün çıplaklığı ile ortaya koymaktadır."

"ANCAK TEK ADAM REJİMİNDE BU İTİRAFLARA SESSİZ KALINIR"

Kılıç, bu itirafların demokrasi ile yönetilen ülkelerde çok ciddi sonuçlar doğuracağına işaret ederek şunları kaydetti:

"Kamuoyuna yansıyan ‘AKP`li trol` gerçeği hakkında, adında ‘adalet` olan Adalet ve Kalkınma Partisi`nin, genel başkanının ve yöneticilerinin bir cevap vermesi gerekmektedir. Buradan, neredeyse her gün bir suçlu ile fotoğrafı basına yansıyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu`ya, ‘işin kuyruğu` olduğu belirtilen Fahrettin Altun`a, Sedat Peker`in `10 bin dolar alan siyasetçi` suçlamasında bulunduğu Metin Külünk ile eski Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak`a sesleniyorum. Bu itiraflar karşısında da sessiz kalacak mısınız? Demokrasi ile yönetilen ülkelerde çok ciddi sonuçları olacak bu itiraflara ancak tek adam rejiminde sessiz kalınır. Milli mücadeleden doğmuş, kökleri Kuvayı Milliye`ye dayanan 100 yıllık çınar CHP`yi ve Genel Başkan`ımızı trollerle yıkacaklarını sanacak kadar hayalperestler. AKP`li trol ve troliçelerin partimiz ve genel başkanımız aleyhindeki olumsuz kampanyaları bizleri yıldırmayacak, tam tersine iktidara koşar adımlarla yürüyen partimizi ve bizleri daha da güçlü kılacaktır.”

ŞU SORULARI YÖNELTTİ

Kılıç`ın Fuat Oktay ve Süleyman Soylu`ya yönelttiği sorular şöyle:

- “Orhan Sarıkaya isimli vatandaşın troller ile ilgili açıklamaları gerçeği yansıtmakta
mıdır?

-  Orhan Sarıkaya, Sabah Gazetesi ve ATV ile Ümraniye Belediyesi`nde hangi tarihler
arasında çalışmıştır?

- Sarıkaya, Cumhurbaşkanlığı veya AK Parti Genel Merkezi`nde görev yapmış mıdır?
Yaptı ise hangi tarihler arasında çalışmıştır?

- Orhan Sarıkaya`nın herhangi bir partide üyeliği var mıdır? Eğer üye ise şu anda hangi
partinin üyesidir? AK Parti üyeliği olmuş mudur?”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA