9 Ağustos 2022 Salı
23:28   KILIÇDAROĞLU, EDİRNE`DE SARAYİÇİ BALKAN ŞEHİTLİĞİ`Nİ ZİYARET ETTİ   23:20   İMAMOĞLU, BAĞCILAR CEMEVİ`NDE: “MIŞ` GİBİ YAPARAK DEĞİL, EŞİT HİZMET ANLAYIŞIYLA ALEVİ VATANDALARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”   23:16   “HERKESİN HAYAL ETTİĞİ BİR CAMİADA OLMAK GURUR VERİCİ”   23:07   FİTİK VE YALÇIN 4 KUPAYA İNANIYOR   22:48   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NİN AĞUSTOS AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI   22:46   BAŞKAN GÜLTAK; “HİÇ KİMSE DEVLETİN TEMELLERİ İLE OYNAMAYA KALKMASIN   22:42   GÖÇEBE OYUNLARI BÜYÜK BİR KÜLTÜREL HAZİNEYİ KORUYOR   22:29   EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN: “ADETA YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞI`NDAYIZ…”   22:01   KILIÇDAROĞLU, EDİRNE`DE: “YENİDEN KURTULUŞU BAŞLATMAMIZ LAZIM”   22:01   ATAK, YENİ SEZON İÇİN MERSİNLİ SANATSEVERLERE SESLENDİ: “HAZIRLANIN, GELİYORUZ, ÇOK AZ KALDI”   21:33   ERDOĞAN ANKARA`DA, HÜSEYİN GAZİ CEMEVİ`NDE MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI   19:24   TÜRK İŞARET DİLİ EĞİTMENİ GÖKMEN KELEŞ: NE YAZIK Kİ HÂL SAĞIR DOĞAN BİR ÇOCUĞA `ZİHİNSEL ENGELLİ` DİYEN DOKTORLAR VAR   18:52   6. ULUSLARARASI İSTANBUL HIRDAVAT FUARI 15-18 EYLÜL ARASINDA YAPILACAK   18:46   CHP`Lİ GENÇLERDEN BAKAN MURAT KURUM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU   18:37   MERAL AKŞENER, ABB MECLİSİ İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ADNAN BEKER`İN BABASI HACI ÇELEBİ BEKER`İN CENAZE TÖRENİNE KATILDI   17:51   PETROL OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ`NE MEHMET ABBASOĞLU GETİRİLDİ   17:45   BURAK ERBAY: BİLİRKİŞİ KEŞFİNDE MAHKEME HEYETİ, BEŞLİ ÇETE`NİN KESMEK İSTEDİĞİ ZEYTİN AĞAÇLARINA SIĞINDI   17:40   FIBA U18 ERKEKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI İZ BIRAKTI   17:33   MOTOSİKLET GÖNÜLLÜLERİ BÜYÜK TAARRUZ`U SÜVARİLERİN İZİNDEN GİDEREK ANACAK   17:30   KPSS`DE YENİ SINAV TARİHİ 18 EYLÜL  
 
     
   

AKŞENER`E DERT YANAN YALOVALI LOKANTACI: “TARIM ÜLKESİYİZ 12 LİRAYA PATATES, 10 LİRAYA SOĞAN ALIYORUZ”


İYİ Parti Genel Başkanı Akşener esnaf ziyaretleri kapsamında bugün Yalova ilçelerini ziyaret etti. Akşener`in Yalova`da son durağı Merkez İlçe oldu. Akşener`in dinlediği lokanta işleten çift, “Hareket iyi ama gelirler giderler birbirini karşılamıyor. Başkanım bir ay içerisinde 2 kere zam yapmak zorunda kaldık, undan dolayı. 2 yılda bir zam yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil… 12 lira patatesin kilosu maalesef. Yani tarım ülkesindeyiz 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Bir de önümüzü göremiyoruz” diyerek ekonomiden yakındı.

 

Tarih : 5 Ağustos 2022 Cuma 19:07   Okunma : 254

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener esnaf ziyaretleri kapsamında bugün Yalova ilçelerini ziyaret etti. Akşener`in Yalova`da son durağı Merkez İlçe oldu. Akşener`in dinlediği lokanta işleten çift, “Hareket iyi ama gelirler giderler birbirini karşılamıyor. Başkanım bir ay içerisinde 2 kere zam yapmak zorunda kaldık, undan dolayı. 2 yılda bir zam yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil… 12 lira patatesin kilosu maalesef. Yani tarım ülkesindeyiz 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Bir de önümüzü göremiyoruz” diyerek ekonomiden yakındı.

Akşener esnaf ziyaretleri kapsamında bugün Yalova ilçelerini ziyaret etti. Akşener`in Yalova`da son durağı Merkez İlçe oldu. Akşener burada yurttaşlara da hitap etti. Kendisini karşılayan Millet İttifakı bileşeni partilerin il ve ilçe başkanlarına teşekkür eden Akşener, yurttaşlara özetle şöyle hitap etti: 

“KARAR VERİN YALANCILAR”

“Ben burada ‘PKK`lıyım ama Diyarbakır`da ‘faili meçhulcü`yüm... Yahu iki birbirinden taban tabana zıt. Ben hangisiyim kardeşim. Karar verin yalancılar. Şimdi bakın tam 24 milyar lirayı hepinizin cebinden aldılar Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Erdoğan`ın aile dostu, ayıp olur ya aile dostlarını üzmek biliyorsunuz, Hariri`nin cebine koydular. Yazık yani ahbap ya dedi ki, ‘İtibardan tasarruf olmaz`. Onun için Hariri`nin cebine doldurdular. Kimin cebinden çıktı, sizin. Oradan çıktı oradan… Senin cebinden çıktı. Yani ne demek istiyorum, vergilerinizden çıktı.

“ÇARPIŞAN OTOLARIN ÇARPIŞAMADIĞI TEK PARK… 38 MİLYAR LİRA CEBİNİZDEN ÇIKTI”

Ankapark diye bir yer gezdim.  Böyle bir şey yok. Tam 14 milyar lira. Garibim dinozorlar bağırıyorlar. Orayı yapan cep dolmuş. Garibim diğerleri aç. İnsanlar dinozorların içindeki süngerleri çalmış. Demirleri almış, kablolar gitmiş daha komiği ne biliyor musunuz? Çarpışan otoların çarpışamadığı tek park… Ama 14 milyar lira toplayın ikisini (Ankapark ve Haririlere verilen para) 38 milyar lira. Bu 38 milyar lira cebinizden çıktı… Cenab-ı hak beni ve her birimizi sizi yalan söyleyenlerden eylemesin. Sözünden cayanlardan eylemesin. Cebini dolduranlardan eylemesin. 500 milyon dolarlık uçakla gezip vatandaşının aç kalmasına göz yumanlardan eylemesin.”

“GEÇEN SENE 200 LİRAYA TAKTIĞIM EKRANI BUGÜN 400 LİRAYA TAKIYORUM”

Akşener`in, “işler nasıl?” diye sorduğu bir telefon bayii de, “Çok şükür diyoruz ama hem girdiler çok hem iş yok fazla. Bizim işimiz mesela dolar üzerinden gidiyor, her aldığımız ürün dolar üzerinden. Teknik malzeme olsun, şarj aleti olsun, ekran değişimi olsun dolar üzerinden geldiği için hem geçen sene 200 liraya taktığım ekranı bugün 400 liraya takıyorum. 200 lira olan bir ürün bugün 400 lira hatta daha fazla oldu da... Ama geçen sene 200 liraya geçen sene değiştiriyordum adam bu sene 400 liraya değiştirmiyor. Değiştirse bile artık işçiliğimizden kısmaya başlıyoruz. Bu da bizi kurtarmıyor gibi bir şey oluyor. Dükkan kiraları artıyor, elektrik… Klima açmak bile lüks. 10 seneden beri bu dükkandayım, yaz ayları normalde 300 lira gelirdi. Bu ay 925 lira geldi. Faturası da duruyor. Çok klimayı yakan bir insan da değilim. Evde de yazın doğalgaz faturası gelmeye başladı. Bu ay 80 lira doğalgaz faturası gelmiş eve. Normalde 3 ay gelmezdi. Sonra gelirdi. Tek yakındığımız kiralar, elektrik… Evim de dükkanım da kira. Evime yeni girdim 2 bin 500 lira kira ödüyorum. Dükkâna da 3 bin lira, Ocak`ta 4 bin olacak. Eşimde yeni işe girecek mecburen. 1 çocuğumuz var, 2 yaşında. Eşim de çalışacağı için çocuğu da akrabalara baktıracağız” dedi.  

“ÖZELDE İŞ BULMAK ÇOK ZOR”

Telefoncuda çalışan genç KPSS`nin başarılı geçmesine rağmen iptal edilmesinden yakınarak, “Benim sınavım iyi geçmişti. Ben de şaşırmıştım ama ben de şans yok işte. Bölümüm inşaat mühendisliği” dedi. Akşener gence neden özel sektörde iş aramadığını sorması üzerine, “Özelde iş bulmak çok zor. Bulsanız da çok düşük bir maaş, kötü şartlar olduğu için devlet çok daha kârlı oluyor” yanıtını verdi.   

“TARIM ÜLKESİNDEYİZ 12 LİRAYA PATATES ALIYORUZ, 10 LİRAYA SOĞAN ALIYORUZ”

Akşener`in “İşler nasıl” diye sorduğu bir lokanta işleten çift ise, “Hareket iyi ama gelirler giderler birbirini karşılamıyor. Başkanım bir ay içerisinde 2 kere zam yapmak zorunda kaldık, undan dolayı. 2 yılda bir zam yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil… 12 lira patatesin kilosu maalesef. Yani tarım ülkesindeyiz 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Bir de önümüzü göremiyoruz” dediler.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA