3 Ekim 2022 Pazartesi

13:37   KILIÇDAROĞLU`NDAN “ABD ZİYARETİ” AÇIKLAMASI: “İCAZET KONUSUNU EN İYİ ERDOĞAN BİLİR; BAY KEMAL HİÇ KİMSEDEN İCAZET ALMAZ"   13:23   KEMAL KILIÇDAROĞLU, YARINKİ GRUP TOPLANTISINI 81 İLDEN GELECEK 600 GENÇLE YAPACAK   13:18   SANATÇILAR, MÜZİSYEN ONUR ŞENER`İN ÖLDÜRÜLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ   13:12   NURHAK`TA TARIM ARAZİLERİNİN ORTASINDA İŞLEYEN MADEN ELEME TESİSİNDEN ÇIKAN TOZLAR TARIM VE HAYVANCILIĞA ZARAR VERİYOR   13:02   AKŞENER, ENGELSİZ YAŞAM ÇALIŞTAYI`NDA: “O ANNELERİN O HİSSİNİ EN AZA İNDİRECEK BİR ÇALIŞMAYI BİRLİKTE YAPMAK İSTİYORUM”   12:41   EKONOMİSTLER, 24 YILIN ZİRVESİNE YÜKSELEN ENFLASYONU DEĞERLENDİRDİ: “CUMHURİYET TARİHİNİN EN APANSIZ ENFLASYON REKORUNU KIRMAK, EPİSTEMOLOJİK HETERODOKS NÖRO EKONOMİ MODELİNE NASİPMİŞ”   12:40   KILIÇDAROĞLU`NDAN "SEÇİM" AÇIKLAMASI: "KAZANACAĞIZ, PARLAMENTODA ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYACAĞIZ, ÜSTELİK FARKLA ALACAĞIZ"   12:38   YÜKSEL MANSUR KILINÇ: "ESENLER, AÇLIK, YOKSULLUK, UYUŞTURUCU GİRDABINDA, BELEDİYE BAŞKANI GERÇEK ESENLER`İ GİZLİYOR, GÖLGELİYOR"   12:16   DİSK-AR: EMEKLİLERİN GIDA ENFLASYONU YÜZDE 118,5, EN YOKSUL GRUBUN ENFLASYONU YÜZDE 137,3 OLDU   12:16   İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ USTA`DAN RTÜK BAŞKANI ŞAHİN`E TEPKİ: "HUKUKİ OLMAYAN YOLLARLA ENGELLİYOR   11:57   KEMAL KILIÇDAROĞLU: SAAT 21.00`DA BURADA BULUŞALIM, ÖNERECEĞİM, HEPİMİZ İÇİN BİR SAMİMİYET TURNUSOLU OLACAK   11:55   KONYA`DA YARGILANAN IŞİD`LİDEN ‘TAKAS` İDDİASI: “EBU HARİS İSİMLİ ŞAHSIN, DAHA ÖNCE TÜRKİYE`DE CEZAEVİNDEYKEN IŞİD`İN ELİNDE BULUNAN TÜRK ASKERLERİ İLE TAKAS OLUNDUĞU DUYDUM”   11:53   VELİ AĞBABA: “EPİSTEMOLOJİK KOPUŞLA BENİMSENEN HETEREDOKS EKONOMİ MODELİNİN SONUCU, DÜNYADA EN YÜKSEK 6. ENFLASYONA SAHİP OLMAK OLDU”   11:31   İSO: 10 SEKTÖRÜN TAMAMINDA YENİ SİPARİŞLERDE YAVAŞLAMA KAYDEDİLDİ   11:02   MEZİTLİ BELEDİYESİ VATANDAŞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTURDU   10:59   TÜİK: ÜRETİCİ FİYATLARI YILLIK YÜZDE 151,50 ARTTI   10:41   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN SAĞLIK VE OSMANİYE MAHALLELERİ`NDE ALTYAPI YENİLEME ÇALIŞMASI   10:25   TÜİK: YILLIK ENFLASYON YÜZDE 83,45`E YÜKSELDİ   10:09   DOLAR 18,56 TL` EURO 18,17 TL`DEN YENİ HAFTAYA BAŞLADI   10:03   ENAGRUP: EYLÜL AYINDA YILLIK ENFLASYON YÜZDE 186,27`YE ÇIKTI  
 
     
   

SMA`LI ARDEN ÖMER BELER`İN ANNESİ NAZLI BELER: “BEN OĞLUMU TEDAVİSİ OLAN BİR HASTALIĞA PARAM OLMADIĞI İÇİN KURBAN VERMEK İSTEMİYORUM”


Diyarbakır Bağlar`da yaşayan Nazlı ve Aziz Beler çiftinin SMA tanısı konulan bebekleri Arden Ömer Beler`in Dubai`deki tedavisi için gerekli yardım kampanyası açıldı. Tedavi için gereken 1 milyon 817 bin doların ancak yarısı toplanabildi. Arden bebek için 999 bin 350 dolara daha ihtiyaç var. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan ve ataması yapılmayan öğretmenlerden olduğunu belirten Anne Nazlı Beler, “Arden, 11,5 aylık olmasına rağmen hem kasları hem de kemikleri eridi. Şu an 3 kilo 800 gramda, yutkunma kasını kaybettiği için burnundan midesine kadar uzanan bir hortumla besleniyor. Yardıma ve desteğe ihtiyacımız var. Ben oğlumu tedavisi olan bir hastalığa kurban vermek istemiyorum” dedi.

 

Tarih : 16 Ağustos 2022 Salı 14:53   Okunma : 816

OKTAY YILDIRIM

Diyarbakır Bağlar`da yaşayan Nazlı ve Aziz Beler çiftinin SMA tanısı konulan bebekleri Arden Ömer Beler`in Dubai`deki tedavisi için gerekli yardım kampanyası açıldı. Tedavi için gereken 1 milyon 817 bin doların ancak yarısı toplanabildi. Arden bebek için 999 bin 350 dolara daha ihtiyaç var. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan ve ataması yapılmayan öğretmenlerden olduğunu belirten Anne Nazlı Beler, “Arden, 11,5 aylık olmasına rağmen hem kasları hem de kemikleri eridi. Şu an 3 kilo 800 gramda, yutkunma kasını kaybettiği için burnundan midesine kadar uzanan bir hortumla besleniyor. Yardıma ve desteğe ihtiyacımız var. Ben oğlumu tedavisi olan bir hastalığa kurban vermek istemiyorum” dedi.

Doğduktan 2,5 ay sonra SMA tip-1 teşhisi konulan 11,5 aylık Arden Ömer Beler hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Hastalık yüzünden 2 hafta içinde 3 defa mide kanaması geçiren ve 24 gündür hastanede tedavi altında olan Arda bebek için anne Nazlı Beler duyarlı vatandaşlardan yardım istedi. 

“ARDEN ÖMER`E CAN OL”

Diyarbakır, Bağlar ilçesinde yaşayan anne Nazlı Beler, ataması yapılmayan bir öğretmen. Baba Aziz Beler ise Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanı. Nazlı Beler, ailelerinin maddi desteğiyle çocuklarını yaşatmaya çalışıyor. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Nazlı Beler, doğduğu kiloda kalan ve SMA tip-1 teşhisi konulan oğlu Arden Ömer Beler`in iyi olması için “Zolgensma” adlı ilaca ihtiyacı olduğunu söyledi.

Arden Ömer Beler`in tedavisi için Dubai`de bulunan Medcare adlı hastaneye ödenmesi gereken miktar ise 1 milyon 817 bin dolar. “Arden Ömer`e Can Ol” adıyla düzenlenen yardım kampanyasıyla bu paranın ancak yarısı toparlanabildi. Arden bebek için 999 bin 350 dolara daha ihtiyaç var.

Hastalık yüzünden hem kasları hem de kemikleri eriyen Arden bebek, 2 hafta içinde 3 kez mide kanaması geçirdiği için 24 gündür hastanede tedavi altında. Hayırseverler ve yardımseverlerin kampanyaya destek olmasını isteyen anne Nazlı Beler, Arden bebeğin evde 8`den fazla cihazla hayata tutunduğunu söyledi. Nazlı Beler ANKA Haber Ajansı`na şunları söyledi:

"BEN OĞLUMU TEDAVİSİ OLAN BİR HASTALIĞA PARAM OLMADIĞI İÇİN KURBAN VERMEK İSTEMİYORUM: 9 aylık SMA savaşının oğlumu getirdiği nokta bu. Minicik bedeniyle bir deri bir kemik kalmış durumda. 9 aylık bu savaşta, ilaç parasının sadece yarısını toplayabildik. Evet bütün SMA`lı çocuklarımızın aciliyeti var ama, Arden Ömer ilk sıralarda yer alıyor. Ben oğlumu, tedavisi olan bir hastalığa param olmadığı için kurban vermek istemiyorum. Benim ilk evladım, ilk göz ağrım. Hep böyle umut dolu gözlerle bana baksın, bize baksın istiyorum. Bunun için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Lütfen oğlumun çıkaramadığı sesi, alamadığı nefesi olun. Oğlumun yaşayabilmesi için size ihtiyacımız var. Yolumuz çok uzun ve zorlu bir yol, sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bu yolu tek başımıza tamamlayamayız. Lütfen oğlumu görün.

BİR AYLIKKEN ŞÜPHELENDİK: Ben atanamayan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Arden Ömer adında 11 aylık, SMA tip-1 ölümcül kas hastası olan oğlum var. 2.5 aylıkken teşhis konuldu. Aslında biz daha bir aylıkken şüphelenmeye başladık. Doktor doktor gezdirirken Arden`e 2,5 aylıkken ancak teşhis konulabildi. Şu an 11 buçuk aylık olmasına rağmen hem kasları hem de kemikleri eridiği için sadece 3 kilo 800 gramda bir deri bir kemik kalmış vaziyette.

BURNUNDAN MİDESİNE KADAR UZAN BİR HORTUMLA BESLENİYOR: Daha 4,5 buçuk aylıkken emme ve yutkunma kasını kaybettiği için burnundan midesine kadar uzanan bir hortumla besleniyor. Sadece sıvı yolla besleniyor, yediği içtiği hiçbir şeyin tadını alamıyor. Minicik bedeniyle evde 8`den fazla cihazla yaşıyor ve cihazlar olmadan rahat bir şekilde nefes alamıyor. Oğlumun yaşayabilmesi için yurt dışında bulunan `Zolgensma` tedavisine ihtiyacı var. Ancak tedavinin ücreti için 1 milyon 817 bin dolar isteniliyor bizden.

2 HAFTA İÇİNDE 3 DEFA MİDE KANAMASI GEÇİRDİ: Minicik bedeniyle 2 hafta içinde 3 defa mide kanaması geçirdi. 24`cü günümüz bugün hastanede. 24 gündür hastanedeyiz mide kanaması ve solunum sıkıntısından dolayı. Oğlumun yaşayabilmesi için maddi ve manevi her anlamda sizin desteklerinize ihtiyacımız var. Arden Ömer`in yaşayabilmesi her anlamda sizin desteklerinize bağlı. Oğlumun çıkaramadığı sesin alamadığı nefesi olun.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA