3 Ekim 2022 Pazartesi

13:37   KILIÇDAROĞLU`NDAN “ABD ZİYARETİ” AÇIKLAMASI: “İCAZET KONUSUNU EN İYİ ERDOĞAN BİLİR; BAY KEMAL HİÇ KİMSEDEN İCAZET ALMAZ"   13:23   KEMAL KILIÇDAROĞLU, YARINKİ GRUP TOPLANTISINI 81 İLDEN GELECEK 600 GENÇLE YAPACAK   13:18   SANATÇILAR, MÜZİSYEN ONUR ŞENER`İN ÖLDÜRÜLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ   13:12   NURHAK`TA TARIM ARAZİLERİNİN ORTASINDA İŞLEYEN MADEN ELEME TESİSİNDEN ÇIKAN TOZLAR TARIM VE HAYVANCILIĞA ZARAR VERİYOR   13:02   AKŞENER, ENGELSİZ YAŞAM ÇALIŞTAYI`NDA: “O ANNELERİN O HİSSİNİ EN AZA İNDİRECEK BİR ÇALIŞMAYI BİRLİKTE YAPMAK İSTİYORUM”   12:41   EKONOMİSTLER, 24 YILIN ZİRVESİNE YÜKSELEN ENFLASYONU DEĞERLENDİRDİ: “CUMHURİYET TARİHİNİN EN APANSIZ ENFLASYON REKORUNU KIRMAK, EPİSTEMOLOJİK HETERODOKS NÖRO EKONOMİ MODELİNE NASİPMİŞ”   12:40   KILIÇDAROĞLU`NDAN "SEÇİM" AÇIKLAMASI: "KAZANACAĞIZ, PARLAMENTODA ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYACAĞIZ, ÜSTELİK FARKLA ALACAĞIZ"   12:38   YÜKSEL MANSUR KILINÇ: "ESENLER, AÇLIK, YOKSULLUK, UYUŞTURUCU GİRDABINDA, BELEDİYE BAŞKANI GERÇEK ESENLER`İ GİZLİYOR, GÖLGELİYOR"   12:16   DİSK-AR: EMEKLİLERİN GIDA ENFLASYONU YÜZDE 118,5, EN YOKSUL GRUBUN ENFLASYONU YÜZDE 137,3 OLDU   12:16   İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ USTA`DAN RTÜK BAŞKANI ŞAHİN`E TEPKİ: "HUKUKİ OLMAYAN YOLLARLA ENGELLİYOR   11:57   KEMAL KILIÇDAROĞLU: SAAT 21.00`DA BURADA BULUŞALIM, ÖNERECEĞİM, HEPİMİZ İÇİN BİR SAMİMİYET TURNUSOLU OLACAK   11:55   KONYA`DA YARGILANAN IŞİD`LİDEN ‘TAKAS` İDDİASI: “EBU HARİS İSİMLİ ŞAHSIN, DAHA ÖNCE TÜRKİYE`DE CEZAEVİNDEYKEN IŞİD`İN ELİNDE BULUNAN TÜRK ASKERLERİ İLE TAKAS OLUNDUĞU DUYDUM”   11:53   VELİ AĞBABA: “EPİSTEMOLOJİK KOPUŞLA BENİMSENEN HETEREDOKS EKONOMİ MODELİNİN SONUCU, DÜNYADA EN YÜKSEK 6. ENFLASYONA SAHİP OLMAK OLDU”   11:31   İSO: 10 SEKTÖRÜN TAMAMINDA YENİ SİPARİŞLERDE YAVAŞLAMA KAYDEDİLDİ   11:02   MEZİTLİ BELEDİYESİ VATANDAŞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTURDU   10:59   TÜİK: ÜRETİCİ FİYATLARI YILLIK YÜZDE 151,50 ARTTI   10:41   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN SAĞLIK VE OSMANİYE MAHALLELERİ`NDE ALTYAPI YENİLEME ÇALIŞMASI   10:25   TÜİK: YILLIK ENFLASYON YÜZDE 83,45`E YÜKSELDİ   10:09   DOLAR 18,56 TL` EURO 18,17 TL`DEN YENİ HAFTAYA BAŞLADI   10:03   ENAGRUP: EYLÜL AYINDA YILLIK ENFLASYON YÜZDE 186,27`YE ÇIKTI  
 
     
   

OKUL BAHÇESİNDE HAYATINI KAYBEDEN SAMET GÜL`ÜN ANNESİ: "KİMSEYİ SUÇLAMIYORUM. SADECE ARAŞTIRILSIN. KİM YAPMIŞSA CEZASINI BULSUN"


İstanbul Küçükçekmece`deki bir okulda meydana gelen olayda yaşamını yitiren 12 yaşındaki Samet Gül`ün annesi Sevdet Gül, “İki çocukla kavga etmiş okulun bahçesinde, arkadaşları ayırmış. Onlar Samet`i dövmüş. Samet demiş, ‘Ben tuvalete gideceğim`. Aşağıdaki bahçeden yukarı bahçeye çıkıyor. O daha tuvalete gelmeden diğer çocuk boğazını sıkıyor. İtince kafası demire geliyor. Daha yerden kalkamıyor, bayılıyor... Ben kimseyi suçlamıyorum. Sadece araştırılsın. Kim yapmışsa cezasını bulsun” dedi. Bu arada, olaya karıştığı iddia edilen 8. sınıf öğrencisinin ıslahevine götürüldüğü öğrenildi.

 

Tarih : 22 Eylül 2022 Perşembe 16:01   Okunma : 375

Haber: GAYE ŞEYMA CAN/YİĞİT KAZBEK - Kamera: SADIK KARAKULOĞLU 

İstanbul Küçükçekmece`deki bir okulda meydana gelen olayda yaşamını yitiren 12 yaşındaki Samet Gül`ün annesi Sevdet Gül, “İki çocukla kavga etmiş okulun bahçesinde, arkadaşları ayırmış. Onlar Samet`i dövmüş. Samet demiş, ‘Ben tuvalete gideceğim`. Aşağıdaki bahçeden yukarı bahçeye çıkıyor. O daha tuvalete gelmeden diğer çocuk boğazını sıkıyor. İtince kafası demire geliyor. Daha yerden kalkamıyor, bayılıyor... Ben kimseyi suçlamıyorum. Sadece araştırılsın. Kim yapmışsa cezasını bulsun” dedi. Bu arada, olaya karıştığı iddia edilen 8. sınıf öğrencisinin ıslahevine götürüldüğü öğrenildi.

Küçükçekmece`deki Halkalı Güneş Ortaokulu`nda geçen pazartesi günü meydana gelen olayda, 12 yaşındaki Samet Gül hayatını kaybetmişti. Çocuğun cansız bedeni üzerinde yapılan incelemelerde herhangi bir darp izine rastlanmamıştı. Aile, olayın araştırılması için emniyete giderek şikayette bulunmuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok, Kaymakam ve okul yönetimi bugün aileyi ziyaret etti. Bu arada, Samt Gül`ün olay öncesinde kavga ettiği iddia edilen yabancı uyruklu çocuğun ıslahevine götürüldüğü öğrenildi.

ANKA Haber Ajansı`na konuşan anne Sevdet Gül, şunları söyledi:

"OĞLUM SAPASAPLAM EVDEN ÇIKMIŞTI: Çocuklarım sabah kalktı, okula gitti. Ben de bir okulda işe başlamıştım, o gün işe gidecektim. Oğlum uyandı, ‘Anne kalk, sen de işe gideceksin`… ‘Siz çıkın, ben de geliyorum` dedim. Oğlum sapasağlam evde çıktı, hiçbir şeyi yoktu. Gitti okula. Saat 12:45 sıralarında bana telefon geldi. Dediler ki ‘Samet okulda bayıldı, Samet`in annesi koş`. Ben de koştum gittim. Okulun bahçesinde, bahçe merdivenden aşağıya iniyordum, bahçeye indim, çoğuma hocalar müdahale ediyordu. Hocanın birisi kalp mesajı yapıyordu. Bütün öğretmenler onun başındaydı. Ben bağırınca, feryat edince ‘oğlum mu, değil mi` diye baktım, siyah arkasından tanıdım. Bir de boynu böyle büküktü yavrumun. Aklımı kaçırdım, ailemi arayamadım. Samet`e daha bir ay önce telefon almıştım. Dedesinin numarasını çıkarttım, aradım.

AMBULANSLA AYNI ANDA OKULDAYDIK: Ambulansla aynı saatte, aynı dakika içinde okula geldik. Aşağıya ben koşunca ambulans da hemen gitti, müdahale etmek istedi, müdahale ediyordu. Zaten beni uzak tuttular. Aldılar Samet`i ambulansa, götürdüler. Ayaklarım tutmadı, hocalar beni arabaya götürdüler. O esnada ambulans yola çıktı. Hastaneye gittik. Kardeşimle abim geldi. En yakın hastaneye gittik, özel bir hastane.   

Acilde hemen müdahaleye almışlardı. İçeriden haber bekliyorduk. İlk müdahalede doktorlardan haber bekliyoruz. Doktor geldi dedi ki ‘Nabzı atıyor ama durumu kritik, çok kritik`. Şu an tam hatırlamıyorum ne yaptığımı. ‘Biz yoğun bakıma aldık` dediler. Yoğun bakımın kapısında biraz dolandım. Bütün ailem geldi. Okuldaki bütün öğretmenler, müdürler geldi. 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GELİNCE BİR ŞEY OLDUĞUNU ANLADIM: İlçe Milli Eğitim Müdürü geldi. O müdür gelince boşuna gelmediğini anladım. Dedim ki ‘Sen buraya boşuna gelmedin. Benim yavruma bir şey oldu`. Doktorlara, ‘Ben Samet`in annesiyim. Ne oldu?` dedim. Bütün doktorlar çıktı yoğun bakımdan, ‘Çok üzülerek söylüyoruz, senin oğlun okulun bahçesinden zaten ölü olarak getirildi` dediler. Orada ben yıkıldım zaten.  

VELİLER, `BİZİM ÇOCUĞUMUZ GÖRMÜŞ, 2 ÇOCUKLA KAVGA EDERKEN KAFASINI DEMİRE ÇARPMIŞ` DEDİLER: Daha sonra okuldaki arkadaşları, oynadığı kişiler, tanımadığım veliler geldi. Dediler ki ‘Bizim çocuğumuz görmüş, Suriyeli bir çocuk onu itmiş`. İki çocukla kavga etmiş okulun bahçesinde, arkadaşları ayırmış. Onlar Samet`i dövmüş. Samet demiş, ‘Ben tuvalete gideceğim`. Aşağıdaki bahçeden yukarı bahçeye çıkıyor. O daha tuvalete gelmeden diğer çocuk boğazını sıkıyor. İtince kafası demire geliyor. Daha yerden kalkamıyor, bayılıyor. Hocalar da diyor ki ‘Kamerada gözüküyor. Elinde bir şey var, oturmuş, oynuyordu`. Öyle, bir anda düşmüş.

YETER ARTIK, ONLAR YÜZÜNDEN DIŞARI ÇIKAMIYORUZ: Bilemem. Ben kimseyi suçlamıyorum. Sadece araştırılsın. Kim yapmışsa cezasını bulsun. Ha eğer bu bir Suriyeliyse Cumhurbaşkanı`na sesleniyorum. Allah ondan razı olsun ama yeter artık. Yabancı uyruklu artık yeter. Bıktık artık, yeter. Onlar yüzünden dışarı çıkamıyoruz. Rahat gezemiyoruz, parka gidemiyoruz. Hep bir korku içinde yaşıyoruz kendi ülkemizde. Bak, yabancı uyruklu, benim ciğerimi de söktü. Ama o yabancı uyruklu, cezasını Türkiye`de çekecek, zindanlarda çürüyecek. Onu yetiştiren anası babası… Sonucu bekliyorum. Araştırılsın istiyorum. Benim çocuğumun, benim ciğerimin derdini çıkarsın ortaya. Yarasını çıkarsın ortaya. Ben o yarasını, o taşını alırım, buraya basarım, susarım."

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA