8 Aralık 2022 Perşembe

23:40   ÖMER ÇELİK: BİR ÇOCUĞUN 6 YAŞINDAYKEN CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDIĞI YÖNÜNDEKİ HABERLERİ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. ÇOCUKLARIN İSTİSMARINI LANETLİYORUZ   23:25   ÖZTÜRK YILMAZ`A YÖNELİK BIÇAKLI SALDIRININ ŞÜPHELİSİ SERHAT K., ANKARA POLİSİNE TESLİM EDİLDİ   22:40   BABACAN: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İSTİSMAR ETMEK ALÇAKLIKTIR, ZULÜMDÜR. BUNUN ADI AÇIKÇA TECAVÜZDÜR   22:38   İYİ PARTİ: ZAMPİYONU İYİ OYUNUN DEĞİL 3 HARFLİ KÖTÜ YÖNETİMİN BELİRLEDİĞİ BU KEPAZE LİGİ SONLANDIRMAYA ÇOK AZ KALDI   22:25   BAKAN KURUM: ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ   22:05   AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR   21:59   ENGİN ALTAY: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR   21:36   AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, HİRANUR VAKFI`NIN KURUCUSU YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE İLİŞKİN DAVAYA MÜDAHİL OLDUĞUNU AÇIKLADI   21:17   ENGİN ALTAY`DAN BAKAN KURUM`A: “BİZ, SİZİN GİBİ AMERİKA`DAN EMİR ALMIYORUZ, AMERİKA`YA SECDE ETMİYORUZ”   21:04   BAKAN KURUM: KENTSEL DÖNÜŞÜM, TERÖRLE MÜCADELE KADAR ÖNEMLİDİR   20:47   BAKAN MUŞ: GÜRBULAK GÜMRÜK KAPISI`NDA, BİRİ 1 TON 18 KİLO, DİĞERİ 622 KİLO OLMAK ÜZERE SIVI METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ   20:33   TİP ÜYELERİNDEN HİRANUR VAKFI ÖNÜNDE PROTESTO: “MEMLEKETİMİZİ TARİKAT CEHENNEMİNE ÇEVİRENLER, BU İNSANLIK DIŞI OLAYA ORTAKTIR”   20:25   EGM: ÖZTÜRK YILMAZ`A BIÇAKLI SALDIRIDA BULUNAN SERHAT K. BOLU`DA YAKALANDI   20:12   BAKAN DÖNMEZ: MADENCİLERİMİZİN YAKINLARINA AYLIK BAĞLANACAK VE KAMUDA İSTİHDAM OLANAĞI SAĞLANACAK   19:35   YILDIRIM KAYA`DAN TARİKAT LİDERİ GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE TEPKİ: “SAVCILIĞIN 27 YIL HAPİSLE CEZALANDIRMA TALEBİ VAR, AMA TUTUKLAMA YOK. NEDEN YOK? BU ANLAYIŞIN KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”   19:17   SOL PARTİ: “TARİKATLARA, CEMAATLERE DEVLETİN TÜM İMKANLARINI SAĞLAYAN, DEVLET BÜROKRASİSİNİN KORUMASINA ALAN SİYASİ İKTİDAR BU SUÇUN ORTAĞIDIR”   19:10   HKP`DEN BAKANLIK ÖNÜNDE ASGARİ ÜCRET PROTESTOSU: “ASGARİ ÜCRET YOKSULLUK SINIRI OLAN 25 BİN 400 LİRANIN ALTINA DÜŞMEMELİDİR”   19:08   MURAT ÇEPNİ: "GÜNDÜZLERİNDE AÇ GEZİLMEYEN, GECELERİNDE AÇ YATILMAYAN ÖZGÜR, DEMOKRATİK, SOSYALİST BİR ÜLKEYİ VE DÜNYAYI MUTLAKA KURACAĞIZ"   19:01   OYA ERSOY: TÜRKİYE, EMPERYALİST DEVLETLERİN, TEKELLERİN ÇÖPLÜĞÜ HALİNE GELDİ   18:54   ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YEMEK ÖNERGESİNE AKP`Lİ BAŞİSKELE BELEDİYE BAŞKANI`NDAN CEVAP: “ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR… ÖNERGENİN İÇERİSİNDE BİR TON SİYASET VAR. AÇLIKTI, KITLIKTI BİLMEM NE”  
 
     
   

BURHANETTİN BULUT: “İKTİDAR, SEFALETİ GÖRMEK İSTİYORSA ÇOCUKLARIN BESLENME ÇANTASINA BAKSIN”


CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut; TBMM Genel Kurulu`nda öğretmenlerin öğrencilerin okullara aç geldiklerine ilişkin sosyal medya mesajlarını paylaştı. Bir öğretmenin mesajını “Çocuklarım okula aç geliyor. Bu yüce devlet için bu kadar zor mu, kahvaltı ve öğle yemeği verecek gücümüz yok mu?” ifadeleri ile aktaran Bulut, “Hani, ‘sefalet yok` diyor ya iktidar, sefaleti görmek istiyorsa çocukların beslenme çantasına baksın” dedi.

 

Tarih : 24 Kasım 2022 Perşembe 12:02   Okunma : 182

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut; TBMM Genel Kurulu`nda öğretmenlerin öğrencilerin okullara aç geldiklerine ilişkin sosyal medya mesajlarını paylaştı. Bir öğretmenin mesajını “Çocuklarım okula aç geliyor. Bu yüce devlet için bu kadar zor mu, kahvaltı ve öğle yemeği verecek gücümüz yok mu?” ifadeleri ile aktaran Bulut, “Hani, ‘sefalet yok` diyor ya iktidar, sefaleti görmek istiyorsa çocukların beslenme çantasına baksın” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, dün TBMM Genel Kurulu`nda Polis Yüksek Öğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi`nin görüşmelerinde söz aldı. Bulut; öğretmenlerin sosyal medyada, öğrencilerinin okullara aç geldiğine ilişkin mesajlarını aktardı. Bulut, şunları söyledi:

“Herkesin sıkıntı çektiği bir partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi, bir karabulut gibi ülkenin üzerinde geziyor. En önemli amaçlarının kuvvetler ayrılığı olduğunu ifade ettiler. 3Y ile mücadele edeceğiz dediler, 3Y`nin esiri oldular; yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar ülkede kader hâline geldi. Devletin hukuk kurumları çöktü, devleti devlet yapan, devleti oluşturan temel kurumlar çöktü, demokrasi kanalları tıkandı, ülkenin tüm bürokrasisi saraya teslim oldu. Hâliyle böylesi bir siyasi afet, bir ekonomik afete de tekabül eder.

Bu afet içerisinde sarayın 5 müteahhidi, yandaşları, ballı maaşlı kişileri dışında, emniyet güçlerimiz de dâhil olmak üzere herkes perişan. Bütçede bakıldığı üzere, kaynaklar yine bu ülkenin elit kesimine. Örneğin, 23 Mart ve 31 Ekim, bu yılın bu tarihleri arasında kur korumalı mevduata 91 milyar lira aktarılmış; yine, bu dönem bütçe teklifinde, 2023 bütçe teklifinde 565 milyar lira bütçeye konulmuş.”

Bütçeye konulan sosyal yardım kaleminde geçen yıla oranla çok bir artış yaşanmadığını kaydeden Bulut, faizlerdeki artışın ise 3 katına ulaştığını aktardı. Ekonomik krizin yükünü çocukların da çektiğini söyleyen Bulut, şöyle devam etti:

“1 MİLYON ÇOCUK AKUT YETERSİZ BESLENME İÇERİSİNDE..."

“Bugün ülkemizde 23 milyona yakın evladımız var, hepimizin evladı. TÜİK rakamlarıyla bunların içerisinde 1 milyonu akut yetersiz beslenme içerisinde ve yoksul olarak ifade edilen sayı da üçte bir oranında. Yani 23 milyon çocuğun üçte biri şu anda temel besin öğelerine yetişemiyor çünkü aileleri elektrik, kira masraflarını karşılayamamaktan, ay sonunu getirememekten dolayı onlara bu desteği veremez durumda. Ülkede ülkeyi yöneten iktidar ise bu durumu şöyle ifade ediyor: ‘Yirmi yıldır biz bu ülkede hiçbir vatandaşımızı enflasyona yedirmedik` Ve ifade ettikleri, ‘Yedirmedik` dedikleri asgari ücret Avrupa`da Arnavutluk`tan sonra ama mukayese olarak kıskandıkları Almanya`yı değil, sanırım Afrika`daki ülkeleri baz alıyorlar.

Bulut, öğretmenlerin sosyal medya mesajlarını TBMM kürsüsünde şöyle aktardı:

“Öğrencimin beslenmesi, çocuk hüngür hüngür ağlıyor `Ben zeytin sevmiyorum, anneme koyma diyorum, yine de koyuyor, peynir yok sadece 3-5 zeytin ve ekmek` diyor. Çocuk ağladıkça ben kahroluyorum”

“Bugün neye üzüldüm? Bir çikolata okul kantininde 10 lira olmuş, küçük bir tost 12 lira. Çocuklar saat 13:00 ila 19:00 arasında hep aç. `Öğretmenim günlük harçlığım yetmiyor, babam veremiyor, annem 2 tane su koyuyor` diyor. Daha 12 yaşında bu çocuk, canları isterken geldikleri hâl."

"Ya, okulda açlıktan ağlayan öğrencilerim var. Bunu görüyor bu gözler. Sabah hava buz gibiydi, montsuz gelenler var. Koca liseli çocuklar uzun süre aç kaldığı için çaresiz bir hâldeler. Bu kadar kör nasıl olabiliyorsun. İnsanın siniri bozuluyor."

“Bunları biz demiyoruz, öğretmenleri söylüyor” diyen Bulut, öğretmenlerin tweetlerini paylaşmaya devam etti.  

"Bir öğretmen olarak söylüyorum ki çocuklarım okula aç geliyor. Bu yüce devlet için bu kadar zor mu, lise dâhil tüm kademelerde kahvaltı ve öğle yemeği verecek gücümüz yok mu? Biz öğretmenler 9 bin TL maaşla cebimizden fedakârlık yapıyoruz ama yetmiyor; çaresiziz”

CHP`li Bulut, “Hani millîyiz ve yerliyiz ya, sefalet yok` diyor ya bu iktidar, eğer sefaleti görmek istiyorsa çocukların beslenme çantasına baksın, eğer vicdan var ise orada sefaleti görecektir ama iktidar kendini sadece saraydan müteşekkil zannediyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA