12:51   CHP EMEK BÜROLARı SEÇIM ÇALıŞMALARı İÇIN SAHAYA İNIYOR   11:16   MESKİ ÇALıŞANLARıNA KıZıLAY’DAN MADALYA   20:20   BAŞKAN SEÇER’DEN İNŞAAT MÜHENDISLERINE:’HAYATıMıZ SIZLERIN ELLERINDE, YAŞADıĞıMıZ BINALARDA’   20:10   BAKAN PAKDEMIRLI’YE TOROSLAR’DAKI ARDıÇ KESIMI İDDIALARı SORULDU: ’NEDENI BIYOKÜTLE ÜRETIMI YAPAN ŞIRKETE HAMMADDE SAĞLAMAK Mı’   19:59   DAVUTOĞLU’NDAN ’İSTENMEYEN ADAM’ ELEŞTIRISI: ’DEVLET AKLıNıN YERINI SOKAK KAVGASı SÖYLEMI ALDı’   19:50   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN KıR ÇIÇEKLERI, DILEK İMAMOĞLU, NURAY KARALAR VE MERAL SEÇER’I AĞıRLADı   19:40   CHP’NIN KADıN KOLLARı ÇALıŞTAYı KUŞADASı’NDA YAPıLDı   19:30   KORONAVIRÜS NEDENIYLE 217 KIŞI DAHA HAYATıNı KAYBETTI   19:20   KADıN KOOPERATIFLERI EL EMEĞI ÜRÜNLERIYLE YOĞURT PAZARı’NDA   12:33   MERSIN’DE DÜNYA ÇIFTÇI KADıNLAR GÜNÜ BULUŞMASı   09:41   ÜRETICI KADıNLAR ÖZGÜR KAFEDE BULUŞTU   09:03   FILENIN KADıNLARıNıN GÖZÜ SULTANLAR LIGI’NDE   08:35   KAHVEHANEDE KADıNA YÖNELIK ŞIDDETLE MÜCADELE SOHBETI   08:20   MERSIN BAROSU ERDEMLI ADLIYESI’NDE SOKAK HAYVANLARı YARARıNA KERMES DÜZENLEDI   08:10   BÜYÜKŞEHIR, MEME KANSERINE DIKKAT ÇEKMEK İÇIN PEMBE MASKE DAĞıTTı   05:17   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, ’İTFAIYE BILGI SISTEMI’NE GEÇIYOR   23:10   RAMIZ AKıN: İL KONGREMIZE TÜM HALKıMıZı BEKLIYORUZ   22:59   BAŞKAN SEÇER, 9 BIN YıLLıK YUMUKTEPE HÖYÜĞܒNÜ GEZDI   22:50   BASıN MENSUPLARıMıZ, DEMOKRASI KÜLTÜRÜNÜN YERLEŞMESINE KATKı SAĞLAMAKTADıR   22:40   AKDENIZ’DE ASFALT KAPLAMA, YAMA, KALDıRıM VE KILITTAŞı ÇALıŞMALARı   
 
     
 
 

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Hatay’da Buluştu. Savaş: "Hatay, Yüzyıllardır Kardeşliğin Merkezi Oldu"


CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı Hatay’da, yerel ve ulusal sorunları değerlendirmek üzere buluştu. Toplantıya ev sahipliği yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Hatay, yüzyıllardır kardeşliğin, birliğin, bütünlüğün, sevginin ve kucaklaşmanın merkezi olmuştur. 13 ayrı medeniyete ev sahipliği yapmıştır" dedi.

 

Tarih : 25 Eylül 2021 Cumartesi 13:51   Okunma : 819

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanı Hatay'da, yerel ve ulusal sorunları değerlendirmek üzere buluştu. Toplantıya ev sahipliği yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Hatay, yüzyıllardır kardeşliğin, birliğin, bütünlüğün, sevginin ve kucaklaşmanın merkezi olmuştur. 13 ayrı medeniyete ev sahipliği yapmıştır" dedi.

İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Ankara ve Eskişehir'in büyükşehir belediye başkanları ve CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun; yerel ve ulusal gündemindeki sorunlar ve çözümleri görüşmek üzere Hatay’da buluştu.

"YÜZYILLARDIR, FARKLI DİNLER, MEZHEPLER, FARKLI KÖKENDEN İNSANLARA KARDEŞÇE YAŞAMIŞ"

Toplantının açılış konuşmasını yapan ev sahibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, şunları söyledi:

"Hatay, yüzyıllardır kardeşliğin, birliğin, bütünlüğün, sevginin ve kucaklaşmanın merkezi olmuştur. 13 ayrı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bununla birlikte ilk gayri resmi olimpiyatların yapıldığı yer. İlk tarımın, buğdayın yetiştirildiği bereketli hilalin tam ortasındaki denize açılan yer. Bununla birlikte Hac yolunun, İpek Yolu'nun, Baharat Yolu'nun Akdeniz'e açıldığı nokta. Yüzyıllardır, farklı dinler, mezhepler, farklı kökenden insanlar, gruplar kardeşçe yaşamışlar ve hepsinin Anadolu'daki ilk ibadet yeri Hatay'da."

"ÜÇ BÜYÜKŞEHİRDEN BİRİ"

Savaş, "Bununla birlikte Hatay, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Anadolu'nun tam orta noktasında olup, yüzyıllarca ticaret merkezi olmuş ve Roma döneminde üç büyükşehirden bir tanesi dünyada. Roma, İskenderiye ve Antakya" diyerek Hatay'ın tarihi, ticari ve jeopolitik konumunun önemini anlattı.

"BİLDİRGEMİZİ PAYLAŞACAĞIZ"

Hatay'ın bugün Türkiye'nin önemli büyükşehir belediye başkanlarını ve genel başkan yardımcısını ağırladığını dile getiren Savaş, "Bugün burada Hatay ile ilgili hem problemleri hem güzellikleri paylaşacağız. Onlarla ilgili kararlar alacağız. Türkiye'mizde bizim de müdahil olmamız gereken varsa onları konuşacağız. Bildirgemizi de paylaşacağız" diye konuştu.

"ATATÜRK'E YAKIŞIR BİR TOPLANTI…"

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve birinci Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün Hatay üzerine söylediklerini anımsatan Savaş, "Hayata gözlerini yummadan önce Türkiye Cumhuriyeti'ne son sevdası olarak emanet ettiği Hatay'ı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır bir toplantı yaparız. Umarım güzel sonuçlar alırız" dedi.

Haber: BERKAY VAROL / Kamera: ÜNAL AYDIN

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, CHP, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYE, BAŞKANLARI, HATAY

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA