19:51   MEZITLI’DE ELAZıĞ VE MALATYA IÇIN SEFERBERLIK   19:29   YENIŞEHIR BELEDIYESI ELAZıĞ’A YARDıM IÇIN HAREKETE GEÇTI    06:54   ELAZıĞ MERKEZLI 6.8’LIK DEPREM, YURDUN DOĞUSUNU SALLADı   06:08   MEZITLI’DE DEMOKRATIK DÖNÜŞÜMDE YEREL YÖNETIMLERIN ÖNEMI KONUŞULACAK   22:57   YENIŞEHIR BELEDIYESI PERSONELINI TSE STANDARDıNDA EĞITIYOR   21:26   ÇILEĞIN MERKEZI ATAYURT, İHRACATıN MERKEZI OLACAK   21:08   BAŞKAN SEÇER: “DÜNYA MERSIN’I KONUŞUYOR”   09:14   HAYVAN HAKLARı YASASıNA GERI SAYıM   09:07   MERSIN’DEKI KADıN KOOPERATIFLERININ SORUNLARı ELE ALıNDı   08:53   DOĞA SAVAŞÇıSı MUHTARıN BAHÇESINI KATLETTILER   10:42   HILELI GıDA İHRACATA DARBE VURUYOR   10:38   BAŞKAN DINÇER’DEN MGC’YE ZIYARET   10:29   GENÇLER, BÜYÜKŞEHIR’IN SERAMIK ATÖLYESI İLE SOSYALLEŞIYOR   10:02   BAŞKAN YıLMAZ, ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR   09:51   FORUM MERSIN’DE SÖMESTR TATILI BIR BAŞKA   09:32    MERSIN ÜNIVERSITESI’NDEN KıZKALESI ATıKSU ARıTMA TESISI’NE TEKNIK GEZI    09:20   BAŞKAN ÖZYIĞIT; “KIMSE BIZI CAMIAMıZLA TERS DÜŞÜREMEZ”   23:36   YEŞILBOĞAZ: “AYDıNLıK BIR TÜRKIYE İÇIN MÜCADELE EDECEĞIZ”    23:23   KARIYER MERKEZI MESLEK LISESI ÖĞRENCILERININ YANıNDA   23:14   EKREM İMAMOĞLU’NDAN İSTANBULLULARA ÇAĞRı: BU AYıN SONU SON GÜN  
 
     
 
 


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, MTOSB’de faaliyet gösteren Berdan Cıvata ve Özen İş Makina’nın fabrikalarını gezerek, üretimini gerçekleştirdikleri ürünleri inceledi.

 

Tarih : 29 Aralık 2019 Pazar 01:48   Okunma : 209

Bir dizi etkinliğe katılmak üzere Mersin’e gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) faaliyet gösteren Berdan Cıvata ve Özen İş Makina’nın fabrikalarını gezdi, üretimini gerçekleştirdikleri ürünler hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

Fabrika gezileri esnasında Bakan Varank’a TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, AK Parti Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükçü, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Adana OSB Başkanı Bekir Sütçü, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve çok sayıda sanayici eşlik etti.

ÖZOZAN: “DÜNYA MARKALARINA ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ”

İlk olarak MTOSB 1. Bölgede 5 bin metrekare alan üzerine kurulu üretim tesisinde faaliyetlerini sürdüren Özen İş Makina’yı ziyaret ederek üretim alanlarını gezen Bakan Varank ve beraberindeki heyet, firmanın üretim faaliyetleri hakkında Genel Müdür Özcan Özozan, Genel Müdür Yardımcıları Murat Özozan ve Pınar Okay’dan bilgi aldılar.

1998 yılından bu yana cam sektöründe Türkiye’de ve dünyada marka olmuş firmalara cam şekillendirme için kalıp, makine, makine yedek parça imalatı gerçekleştirdiklerini aktaran Genel Müdür Özcan Özozan,  otomotiv, savunma, enerji sektörlerine de hassas parçalar imal ettiklerini söyledi. Üretim alanı gezildiği esnada üretimi yapılan sıcak iş cam şekillendirme makinasının işlevi hakkında da bilgi veren Özozan, makinanın ürün geliştirme çalışmalarının devam ettiğini, ayrıca makinanın stratejik ürün kapsamında olduğunu belirtti. Dünyada marka olmuş firmalara çözüm ortaklığı sağladıklarını ifade eden Özozan, Roketsan’nın TEBER projesi, BMC’nin TTAR projesi, Makina Kimya Endüstrisi ve Paşabahçe gibi büyük firmalar için ürettikleri parçalar hakkında da bilgi aktardı. 

Ziyaretin sonunda Özen İş Makine Genel Müdürü Özcan Özozan, Genel Müdür Yardımcıları Murat Özozan ve Pınar Okay tarafından Bakan Varank’aTarsus‘un eski evlerinin resmedildiği ağaç oyma bir tablo takdim edildi.

ŞEMSİ: “DÜNYANIN EN UZUN KÖPRÜLERİNDE TECRÜBELERİMİZ VAR”

Ziyaretlerine 320 kişiyle 20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 40 bin metrekarelik entegre tesislerinde üretim faaliyetlerini sürdüren Berdan Cıvata ile devam eden Bakan Varank ve beraberindeki heyet, firmanın üretim faaliyetleri hakkında Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi ve Genel Müdür Zeynep Şemsi Aysalar‘dan bilgi aldılar. 1979 yılında yurt içi ve yurtdışında firmaların standart ve özel cıvata, somun, saplama ve ankraj gibi her çeşit ve kalitedeki bağlantı elemanları ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyete başladıklarını aktaran Hasan Şemsi, yarım asra yakın bir süredir yurtiçi ve yurtdışı deneyimi ile Türkiye’de en eski cıvata üreticilerinden biri olduklarını söyledi. Enerji nakil hatları, makine, inşaat, çelik yapılar, gemi inşa sektörleri, rafineri ve petrokimya tesisleri, demiryolları, yol, tünel, baraj inşaatları, ve rüzgar enerji sektörlerine yönelik yüksek dayanımlı cıvata, ankraj, saplama, dişli çubuk ve somun üretimini gerçekleştirdiklerini ifade eden Şemsi, “Berdan Cıvata, yurtiçi-yurtdışı uluslararası mega projelerde harikalar yaratmaktadır. Berdan Cıvata, kritik özelliğe sahip ürünleriyle 2015 yılında Avrupa’nın en uzun ikincisi Osman Gazi Köprüsü’nün ayaklarını taşıyan 10,2 metre boyda, 780 kilogramağırlıktaki cıvatalarını üretmiştir. 2023 metre ayaklar arası açıklığı ile dünyanın en uzunu olan Çanakkale Köprüsü’nün kulelerini taşıyacak yine 10,2 metre boyda cıvatalarını,  yüzde 100 yerli üretip 2019 yılının ortasında Çanakkale’de Köprü şantiyesine teslim etmiştir.  Dünyanın en uzun köprülerinde tecrübelerimiz bulunmaktadır.” dedi.

Şemsi, bağlantı elemanları sektöründe, Türkiye’nin ISO/EN 17025 ‘e göre Akredite Belgeli, ilk test laboratuvarının Berdan Cıvata olduğunun altını çizdi. Şemsi, Bakan Varank ve beraberindeki heyete firmalarına gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten ötürü teşekkür etti.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ise, Bakan Varank’ın MTOSB’ye gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tekli, “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekilimiz Sayın Lütfi Elvan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Mersin’in Organize Sanayi Bölgeleri her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Mersin çok yönlü ekonomisi ile Türk ticaretinde önemli rol oynamakla birlikte istihdama ciddi katkı sağlamaktadır. Organize Sanayi Bölgelerimiz arttıkça kent olarak ülke ekonomisine ve istihdamına sağlayacağımız katkı da dolaylı olarak artış gösterecektir. Mersinimize bu yatırımların kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Sanayi Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Lütfi Elvan’a teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 


Paylaş :
Etiketler :  MTOSB, BAKAN VARANK, BERDAN CİVATA, ÖZEN İŞ MAKİNA

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA