10:03   SEÇER: HERKESIN UMUDU OLDUK. BU UMUTLARı BOŞA ÇıKARMAYACAĞıZ   04:17   MEKSIKA’DA KADıNLAR SOKAKTA: CINAYETLER SON BULSUN   03:01   İMAMOĞLU’NDAN ’TÜRGEV’ RESTI   01:59   TOROSLAR GENÇLIK KOLLARı’NDAN TOROSLAR İLÇE BAŞKANLıĞı’NA   01:53   ERDEMLI BELEDIYESI’NDEN ‘BAŞARı İÇIN HAFıZA GELIŞTIRME’ EĞITIMI   01:45   BÜYÜKŞEHIR’DEN ÖĞRENCILERE ÇORBA İKRAMı    01:29   MERSIN BAROSU, KANAL İSTANBUL ÇED RAPORUNUN İPTALI İÇIN DAVA AÇTı   01:19   AFIŞINI PAYLAŞTıLAR AŞK FILMLERI KONSERINI BAŞKAN TARHAN’LA BIRLIKTE IZLEDILER   00:27   MESKİ, ATıKSU ARıTMA TESISLERINDE 84 MILYON METREKÜP ATıKSU ARıTTı   00:15   DINÇER, “ ESNAF SANATKARLARıMıZıN ÇıRAKLıK VE STAJ SÜRESI EMEKLILIK HESABıNA DAHIL EDILMELI”   00:11   MERSIN ULUSLARARASı MÜZIK FESTIVALI HAZıRLıKLARı TAMAMLANDı   00:05   MERSIN MIS GIBI OLSUN DIYE “KENTI MIS” ETKINLIKLERI DEVAM EDIYOR   23:19   GAZETECILERIN ’YıPRANMA PAYı’ DÜZENLEMESINE AYM’DEN IPTAL GELDI   23:15   R3D3 ROBOT TAKıMıNDAN YıLMAZ’A ZIYARET   23:10   MERSIN GİAD’DAN ‘DÜŞLER AKADEMISI’NE DESTEK   10:46   BAŞKAN MOTU’DAN SEVGILILER GÜNÜ MESAJı   09:03   CHP’LI KURULTAY, SEVGILILER GÜNÜNÜ KUTLADı   08:14   BAŞKAN HAZIM’DEN SEVGILILER GÜNÜ MESAJı    23:50   BÜYÜKŞEHIR, SELIN İZLERINI SILMEYE DEVAM EDIYOR   18:14   YENIŞEHIR BELEDIYESI VE MERSİNGİAD’DAN İŞBIRLIĞI  
 
     
 
 


Alptekin Eser, 16 Şubat’ta yapılacak CHP Olağan Genel Kurul’da İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Partililerin yoğun katılım gösterdiği açıklamada Eser, Bu partinin il başkanı dört duvar arasında açıklama yapmamalıdır. Bu partinin il başkanı açıklamaları meydanlarda yapmalıdır. Parti örgütüyle beraber yapmalıdır” dedi.

 

Tarih : 12 Şubat 2020 Çarşamba 23:52   Okunma : 2578

CHP Mersin İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Alptekin Eser, “Bu ülkeye demokrasiyi getiren bizim partimizdir. Seçme ve seçilme hakkını, birçok batı ülkesinden önce Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Bende partimizin temel ilkesi olan seçme ve seçilme hakkını uygulamak üzere kongreye çarşaf liste ile gidilmesini istiyorum” dedi.

 “BAŞARACAĞIMIZA KESİNLİKLE İNANIYORUM”

Açıklama için geldiği parti il binası önünde coşkuyla karşılanan Alptekin Eser, bu yolda kendisine destekte bulunan tüm partililere teşekkürlerini ileterek, “Bu kalabalık, bu heyecan, bu coşkuyla bana büyük bir moral verdiniz. Başaracağımıza kesinlikle inanıyorum. Değerli dostlarım Cumhuriyet Halk Partisi dört duvar arasında verilen bir dilekçe ile kurulmadı. Dünyada tek özel ve özgün bir partidir. Savaş meydanlarında, cephelerde kuruldu. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yol arkadaşlarıyla birlikte kuruldu. Bu partinin il başkanı dört duvar arasında açıklama yapmamalıdır. Bu partinin il başkanı açıklamaları meydanlarda yapmalıdır. Parti örgütüyle beraber yapmalıdır” dedi.

“ÇARŞAF LİSTE İSTİYORUZ”

16 Şubat’ta yapılacak olan kongrede CHP Mersin İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Eser, “Değerli arkadaşlarım; Mersin’de partimizi en iyi noktalara getirmek için hep birlikte hareket edeceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi getiren bizim partimizdir. Seçme ve seçilme hakkını, birçok batı ülkesinden önce Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Bende partimizin temel ilkesi olan seçme ve seçilme hakkını uygulamak üzere kongrede çarşaf listeyi savunuyorum. Sonuna kadar da savunacağım. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ALPTEKİN ESER KİMDİR?

Tarsus Yenice ‘de doğdu. İlkokula Yenice’de başladı. CHP’li bir yapıdan gelmesi nedeniyle memur olan babasının, sağ iktidarlar tarafından sürekli olarak tayininin çıkarılması nedeniyle, öğrenimini bölgenin değişik kentlerinde sürdürdü. İlkokulu Hatay-Reyhanlı’da, ortaokulu Kahramanmaraş’ta, lise eğitimini ise Adana Erkek Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenim için girdiği Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde üniversite öğrenci derneğinde yöneticilik yaptı. Ecevit Hükümeti’nin devrilip, 1.Milliyetçi Cephe Hükümetinin kurulmasıyla yoğunlaşan siyasi baskılar sonucunda öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. 1977-1978 yıllarında Ecevit’in yeniden hükümeti kurmasıyla öğrenimini bugünkü adana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde sürdürdü ve buradan mezun oldu. Adana’daki üniversite yıllarında uğradığı saldırı sonucu ağır yaralandı, 10 gün komada kaldı. Ölümün kıyısından dönerek yaşamına ve mücadelesine devam etti. Ankara’da öğrenimini yarıda bırakıp Yenice’ye dönüşüyle birlikte Yenice Halk Evleri’nin kuruluşunda yönetici olarak görev aldı. Halk Evi’nin Yenice’nin yakın tarihinde önemli bir yeri vardır. Burada yapılan sosyal ve kültürel çalışmalar yenice gençliğinin siyasal dönüşümünün alt yapısını da hazırladı. Yenice Halk Evi tarım işçilerinin sorunlarına çözüm üretmekten yoksul halka her türlü yardımda bulunmaya kadar birçok alanda örnek çalışmalar yaptı. İmece usulü ile yapılan bu çalışmaların Alptekin Eser’in toplumcu kişiliğinin oluşumuna büyük katkısı oldu. eğitim hayatı sonunda öğretmenlik hakkını kazanan Alptekin Eser 2. Milliyetçi Cephe Hükümetinin kurulması ile daha bir kaotik hal alan ülke ortamında öğretmenlik yapma imkanı bulamadı. Hayatını kazanabilmek için ailesinden kalma imkanlarla ticaret hayatına atılan Alptekin Eser CHP Gençlik Kollarında çalışmaya başladı. Büyük amcası Yenice’de yıllarca CHP’nin ocak başkanlığını yapmış ve birkaç kez partinin belediye başkan adayı olmuştur. Babası da memuriyetten emekli olduktan sonra Tarsus CHP’de yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. CHP 1970’li yıllardaki efsane gençlik kollarında kardeşi de yönetici olarak aktif görevlerde bulunmuştur. 1980’de yapılan 12 Eylül Askeri Darbesi sonucu gözaltına alındı. 1983 yılında siyasi hayatın yeniden başlaması aşamasında Babası Necmettin Eser Halkçı Parti’nin kuruluşunda görev aldı ve yönetimde bulundu. Kendisi ise Erdal İnönü başkanlığında kurulan Sosyal Demokrat Halk Partisinde kurucu üye olarak görev aldı. 1984 yılında yapılan yerel seçimlerdeki siyasi mücadelede ailesinin birçok ferdiyle birlikte gözaltına alındı. Sodep-Halkçı parti birleşmesi ile oluşan SHP’de çalışmalarına devam etti. SHP’de Tarsus İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1991 yılı genel seçimlerinde bu partiden milletvekili aday adayı oldu. Siyasi çalışmalarına SHP-CHP birleşmesi sonucunda CHP çatısı altında kesintisiz olarak devam etti. Eser, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


Paylaş :
Etiketler :  CHP, MERSİN İL BAŞKANLIĞI, OLAĞAN KONGRE, ALPTEKİN ESER, ÇARŞAF LİSTE İSTİYORUZ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA