17:15   GÜLNAR’DA "KONTROLLÜ" BELEDIYE MECLIS TOPLANTıSı   17:12   MERSIN’DE ASKER UĞURLAMA EĞLENCE VE KONVOYLARıNA KESINLIKLE İZIN VERILMEYECEK   17:10   TOROSLAR’DA 4 AYDA 6 BIN TON SıCAK ASFALT DÖKÜLDÜ   17:08   MERSIN’DE KURBAN SATıŞ ALANı HAZıRLANıYOR   17:07   GÖRME ENGELLI ECRIN, BISIKLET SÜREREK GÖNÜLLERI FETHETTI   16:59   BAŞKAN KÖSE’DEN PAKIZE ESEN’E ZIYARET   16:55   ‘ÇOCUKLAR İÇIN MAVI KURDELE TAK’   23:35   CHP’LI PAKIZE ESEN BEYIN KANAMASı GEÇIRDI   14:49   BAŞKAN TARHAN: "BELEDIYE OLARAK ÇOK İYI DURUMDAYıZ"   14:48   TARSUS DOĞA PARKı, 7 YENI SAKININE KAVUŞTU   14:46   MERSIN’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU   14:44   MASKESIZ OTOBÜSE BINMEYE ÇALıŞAN İKI KIŞI, KENDILERINI UYARAN OTOBÜS ŞOFÖRÜNÜ DARP ETTI   21:20   BAŞKAN BOZDOĞAN GÖREVININ BAŞıNDA   15:03   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN ÜCRETSIZ ATÖLYELERI BAŞLADı   14:59   TARSUS VE ÇAMLıYAYLA’DA YOL ÇALıŞMALARı   14:57   ERDEMLI BELEDIYESI, KORAMŞALı MUHTARLıK VE KURAN KURSU BINALARıNı YENILIYOR   14:54   SEÇER: "METRO İHALESI İÇIN PANDEMININ ETKILERININ GEÇMESINI BEKLIYORUZ"   14:52   MERSIN’DE KAÇAK KAZı YAPAN 4 KIŞI SUÇÜSTÜ YAKALANDı   14:50   MERSIN’DE VATANDAŞLAR PLAJLARA KOŞTU   14:48   BAHÇıVAN OLARAK ÇALıŞTıĞı VILLANıN BAHÇESINE KENEVIR EKEN ŞÜPHELI TUTUKLANDı  
 
     
 
 

Mersin Baro Başkanı Yeşilboğaz:Mücadelemizi Büyüteceğiz


TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Bileşenleri Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret ederek, Ankara’da baro başkanlarına yapılan polis müdahalesini kınadı.

 

Tarih : 28 Haziran 2020 Pazar 01:17   Okunma : 1833

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Bileşenleri Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret ederek, Ankara’da baro başkanlarına yapılan polis müdahalesini kınadı. Yeşilboğaz baroların ve meslek örgütlerinin yapısında ve seçim sistemine yapılması planlanan müdahaleye karşı barolar olarak sürdürecekleri eylemde, Türkiye genelinde TMMOB bileşenleri ve Türk Tabipler Birliği ile hareket etmeyi planladıklarını belirterek, “Mücadelemizi büyüteceğiz” dedi.

“EYLEMİMİZ TOPLUMSAL HAREKETE DÖNÜŞTÜ”

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Sinan Can, İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Gülçin Barboros, Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Necmi Birim, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı İbrahim Yücesoy, Şehir Plancıları Odası Mersin İl Temsilcisi Uğur İnce, Kimya Mühendisleri Odası Mersin İl Temsilcisi Emre Üresin ve Jeofizik Mühendisleri Odası Mersin İl Temsilcisi Hatice Dilek Çetinkaya Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı ziyaret etti.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Ankara’da karşılaştığımız müdahalede odalar, sivil toplum örgütleri, halk ve meslektaşlarımız bizlere çok destek verdi. Bu destekler bizler için çok önemliydi. Meslektaşlarımız da bu süreci sahiplendi ve barolar adliyelerin önünde eylemler gerçekleştirdi. Bizim başlatmış olduğumuz bu eylem toplumsal hareket haline dönüştü.

“SU, YEMEK, ÇAY, TUVALET YASAKLANDI”

Baro başkanları olarak polis ablukasında insanlık dışı davranışlarla karşılaştık. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ve meslektaşlarımızdan gelen battaniye ve kıyafet yardımları kabul edilmedi. Çadır kurulmasına izin verilmedi. Güneşten bazı baro başkanlarımızın yüzünde yanık oluştu ve yanık tedavisi görüyorlar. Geceyi yağmur altında soğuk betonda geçirmek zorunda kaldık.  Tuvalete gitmemize dahi izin verilmedi. İlk başta bizlere yemek ve su verilmesi de yasaklandı. Sonradan tepkiler üzerine yiyecek ve su serbest bırakıldı. Yiyecek aldığımız pastaneye 12 bin TL para cezası kesilmiş. Orada her siyasi görüşteki baro başkanları aynı muameleyi gördü. Devletin bu hukuksuzluklarını ne biz barolar, ne de halk unutacak. Bu olay demokrasi ve hukuk tarihinin kara lekesidir” ifadesini kullandı.

Demokratik eylem planlarının devam edeceğinin bilgisini veren Yeşilboğaz, “Barolarımızla savunma mitingi düzenleyeceğiz. Ayrıca bundan sonraki eylemlerimizle TMMOB bileşenleri ve Türk Tabipler Birliği ile birlikte yol alarak, mücadelemizi büyütmeyi planlıyoruz. Adalet paydasında bir araya geleceğiz. Bir arada mücadele etmek zorundayız” diye konuştu.

“DOĞRU HER ZAMAN YOLUNU BULUR”

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar yaptığı konuşmasında, “Zor bir mücadele verdiniz ama direnişin en güzel örneğini sergilediniz. Sizleri yapmış olduğunuz bu eylemden ve direnişinizden dolayı tebrik ediyoruz.  Özellikle pandemi döneminde ülke olarak birlik ve dayanışma sağlanması gerekirken, böyle bir sürecin yaşanması asla kabul edilemez. Barolara ve meslek odalarına yönelik yapılan anti demokratik müdahalelere karşı sizlerle mücadele etmeye hazırız. Hak ve hukuk adına vermiş olduğunuz bu mücadelenizde koşulsuz, şartsız yanınızda olduğumuzu belirtiriz. Bizler doğru yerde duruyoruz. Doğru yolunu her zaman bulur” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  TMMOB, İL KOORDİNASYON, KURULU, SEKRETERİ, ELEKTRİK, MÜHENDİSLERİ, ODASI, MERSİN, ŞUBE, BAŞKANI, SEYFETTİN ATAR, MERSİN, BAROSU, BAŞKANI, BİLGİN YEŞİLBOĞAZ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA