23:54   TOROSLAR’DA ATA’Yı ANMA ETKINLIKLERI   23:40   MERSIN BÜYÜKŞEHIR FIDANLARıYLA GELECEĞE NEFES OLDU   23:17   MTOSB’YE 2 BIN 500 FIDAN DIKILDI   22:50   2020’DEN İTIBAREN E-BELEDIYE EBYS SISTEMINE GEÇIŞ PLANLANıYOR   22:30   TOROSLAR’DAN AĞAÇLANDıRMA SEFERBERLIĞINE KATKı   22:18   BÜYÜKŞEHIR’DEN ÜRETICILERE UYGULAMALı TARıMSAL EĞITIM   22:41   MESKİ’DEN SAHTE VEZNE UYARıSı   22:22   TOROSLAR, ATASıNı DUALARLA ANDı   22:05   TARSUS HAYVAN PARKı’NıN YENI MISAFIRLERI: ALPAKA VE KOATI   21:47   TOROSLAR’DAN DÜNYA BOCCE ŞAMPIYONASıNDA SES GETIREN BAŞARı   21:32   BÜYÜKŞEHIR, ÖĞRENIM YARDıMıNıN İLK TAKSIDINI ÖDEDI   21:34   GDO’SUZ TÜRK PAMUĞU, EU GDO FREE COTTON LOGOSUYLA FARK YARATıR   21:23   MERAL SEÇER, GIRIŞIMCILERE DESTEK VERDI   21:06   ATATÜRK, TÖRENLE ANıLDı   20:26   MGC’NIN YENI BAŞKANı KAYA TEPE OLDU   20:09   BAŞKAN SEÇER’DEN 10 KASıM MESAJı   17:39   VALI ALI İHSAN SU’DAN 10 KASıM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJı   16:58   BAŞKAN YıLMAZ, “TÜRK ULUSU BÜYÜK ÖNDERINI ASLA UNUTMAYACAK”   15:37   KOCABıYıK’DAN 10 KASıM MESAJı   15:23   ARIF TAŞKıN’DAN 10 KASıM ANMA MESAJı  
 
     
 
 
image

Okunma : 206  Tarih : 3.11.2019  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

SEN, KİMİN ÇOCUĞUSUN?

 Kurtuluş Savaşı başlamadan önce, yurdumuzun pek çok yerinde, işgalciler tarafından kadınlarımıza, kızlarımıza, hatta çocuklarımıza tecavüz edildiği, herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir.
  Kurtuluş Savaşı, bir bakıma doğacak çocuklarımızın piç olmaması için de yapılmıştır yani.
  Buna karşın, Kurtuluş Savaşının meşalesini yakan Mustafa Kemal için hala "Annesi genelevinde çalışıyordu, kendisi de piçti" diyecek kadar kafayı yiyenlere siz, ne dersiniz bilemiyorum.
  Bana göre Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun önderliğinde Kurtuluş Savaşı vererek yedi düvele diz çöktürenlere “Onun bunun çocuğu” anlamında saçma sapan şeyler söyleyerek dil uzatanlara, “Sen kimin çocuğusun?” diye sormak gerek aslınsa.
  Ben ve benim gibi milyonlarca insan hem Atatürkçü, hem Atatürkçü bir ailenin çocuğu, hem de Atatürkçü ilkelerin ve öğretmenlerin eseriyiz.
  Sen, kimin çocuğusun ve kimin eserisin?
  Korkunç bir yaratık ve cehaletin bir üyesi olduğun belli.
  Cehalet, dünyanın en eski ve en güçlü ordusu olduğu halde sizin gibilerden korkmuyoruz.
  Azeri bir ozan; 
  "Bir zifir karanlıkta düştüm yola,
  Vurdum yolumu dağlara,
   Can görirem, cin görirem, korkmirem,
   Kükremis aslan görirem, korkmirem,
   Bir yobaz insan görirem, korkirem,
  Onun bana can alici fikirlerinden,
   Can alici zikirlerinden, korkirem balam, korkirem" dese de biz, senin gibilerden korkmuyoruz.
  Korktuğumuz şeyler var elbette ama o sen değilsin. Dünyaya tertemiz bir yaratık olarak gelen, melek kadar günahsız çocuklarını zehirlemenden korkuyoruz.
  Sen, Kurtuluş Savaşı ve Atatürk’le ilgili hiç kitap okumadın değil mi?
  İnsan olsaydın, hakkında kötü sözler söylediğin biri için biraz araştırma yapardın. Bu konuda, kendi ülkemizde yazılanlara ve Mustafa Kemal’in savaş alanlarında diz çöktürdüklerinin sözlerine kulak asarsın.
  Müslüman olsaydın, ölmüş bir insanın ve annesinin ardından aslı astarı olmayan şeyleri, hem söylemez hem de söyletmezdin.
  Akli melekelerin yerinde ve anlama yeteneğin sağlıklı olsaydı, Kurtuluş Savaşı verenlerin, onun bunun çocuğu değil bizlerin onun bunun çocuğu olmamamız için canlarını hiçe sayan kahramanlar olduğunu anlardın.
  Söylediklerin gerçekten doğru olsaydı bile “Ön plana çıkması gereken; kimin çocuğu değil kim olduğudur” derdin.
  Tüm bunları yapmadığına göre sahi sen kimsim ve kimin çocuğusun?
  Sana “kimin çocuğusun?” diye sorarken annenin veya babanın namusuna dil uzatmak için sormuyorum. “Kimin yalakasısın, kimin hesabına çalışıyorsun, onu bari biliyor musun?” demek istiyorum.
  Davranışlarınla ve söylemlerinle, bu ülkenin çocuğu değilsin de…
  “Genelevde çalışıyordu” diye karaladığın Zübeyde Hanım, Sarıgüllü Hacı Sofulardan Feyzullah Ağa’nın kızıdır. Sofuluğu senden fazla ve soyundandır.
  Ali Rıza Bey ise; kızıl sakallarından dolayı “Kızıl Hafız” da denilen Hafız Ahmet’in oğludur.
  Dinimize göre ölenlere olan hakkımız helal edilir. Günahını, sevabını değerlendirip faturayı kesecek olan Allah’tır çünkü. O nedenle ölenin arkasından “Allah, taksiratını affetsin” denir. Ölenin arkasından konuşulmaz yani.
  Bunların hiçbirine uymadığın gibi yaşadığın ülkenin, yedi düvelden kurtulması için önderlik eden birinin ve masum annesinin arkasından abuk sabuk şeyler söylediğine göre kimin çocuğusun?
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA