17:15   GÜLNAR’DA "KONTROLLÜ" BELEDIYE MECLIS TOPLANTıSı   17:12   MERSIN’DE ASKER UĞURLAMA EĞLENCE VE KONVOYLARıNA KESINLIKLE İZIN VERILMEYECEK   17:10   TOROSLAR’DA 4 AYDA 6 BIN TON SıCAK ASFALT DÖKÜLDÜ   17:08   MERSIN’DE KURBAN SATıŞ ALANı HAZıRLANıYOR   17:07   GÖRME ENGELLI ECRIN, BISIKLET SÜREREK GÖNÜLLERI FETHETTI   16:59   BAŞKAN KÖSE’DEN PAKIZE ESEN’E ZIYARET   16:55   ‘ÇOCUKLAR İÇIN MAVI KURDELE TAK’   23:35   CHP’LI PAKIZE ESEN BEYIN KANAMASı GEÇIRDI   14:49   BAŞKAN TARHAN: "BELEDIYE OLARAK ÇOK İYI DURUMDAYıZ"   14:48   TARSUS DOĞA PARKı, 7 YENI SAKININE KAVUŞTU   14:46   MERSIN’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU   14:44   MASKESIZ OTOBÜSE BINMEYE ÇALıŞAN İKI KIŞI, KENDILERINI UYARAN OTOBÜS ŞOFÖRÜNÜ DARP ETTI   21:20   BAŞKAN BOZDOĞAN GÖREVININ BAŞıNDA   15:03   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN ÜCRETSIZ ATÖLYELERI BAŞLADı   14:59   TARSUS VE ÇAMLıYAYLA’DA YOL ÇALıŞMALARı   14:57   ERDEMLI BELEDIYESI, KORAMŞALı MUHTARLıK VE KURAN KURSU BINALARıNı YENILIYOR   14:54   SEÇER: "METRO İHALESI İÇIN PANDEMININ ETKILERININ GEÇMESINI BEKLIYORUZ"   14:52   MERSIN’DE KAÇAK KAZı YAPAN 4 KIŞI SUÇÜSTÜ YAKALANDı   14:50   MERSIN’DE VATANDAŞLAR PLAJLARA KOŞTU   14:48   BAHÇıVAN OLARAK ÇALıŞTıĞı VILLANıN BAHÇESINE KENEVIR EKEN ŞÜPHELI TUTUKLANDı  
 
     
 
 
image

Okunma : 1059  Tarih : 22.06.2020  E-Mail : bilgi@mersinerji.com

 
Fatih Berkil

POZİTİF

Müteşekkiriz.

Dr.Haluk Bozdoğan,Tarsus Belediye Başkanı. Bu bir Övgü yazısı değildir.Örfi,Yazılı veya sehven olsun Birçok mesleğin;''sorumluluk'',''yemin'' benzeri kavram ve olgularla donatılmış olduğunu biliyoruz.Namus ve Şeref sözleri eklenir birçok metinlere.Doğa ve Barındırdığı tüm canlılar ile insan ilişkisi fen,mekanik ve sosyal bilimlerde çoğunlukla insan (beşer) yararı üzerinden yorumlanır.

Yeni dönemin yönetsel kararları ise tüm canlıların insan ile ilişkisini karşılıklı yarar üzerinden alınıyor.Bu düzlemdeki yöneticilerde başarılı oluyor.Başlangıçta söylediğimiz gibi bir ''HEKİM olarak hekim sorumluluğu ve hekim yemini bu açıdan Dr.Haluk Bozdoğan'ın uygulama,tercih ve önceliklerini belirliyor.Dolayısıyla doğal bir başarı söz konusu.

Dr.Bozdoğan'ın sosyal medya instragram takipçisi 26 bini aşkın.Mersin Büyükşehir 67 bin.Diğer taraftan gönderi ve kamuoyu ile Paylaştığı ileti sayısı 2 bin ve Büyükşehir ile aynı sayıda. Yani Kurumsal iletişim ekibi ilçe belediyesi olmasına rağmen oldukça etkin.Çalışmalarını video ile de göstermeleri yerinde.Sadece bu bakımdan bile  4000 yıllık geçmişe,kent kültürüne sahip Tarsus için olumlu bir durum.

Kitle iletişim araçlarını sürekli kullanıyor.Bölgesel ve ulusal ekran ve radyolar ile gazetelerde görüyoruz.Ayrım yapmıyor.Salgın döneminin başından beri etkin bir faaliyet içinde.Dr.Bozdoğan'ın bu dönemde Tarsus Belediye Başkanı olmasıda hekim olduğunu düşündüğümüzde Tarsus için ayrı bir şans olarak değerlendirilmeli.

Ramazan ve Bayram döneminde ihtiyaç  sahipleri ile yardım ve gıda paketleri ulaştırmak  konusunda           özel ve kendine has bir ilişkisi var.Hekim sorumluluğu gereği  kendi sözleri ile uygulamaları örtüşüyor.Dr.Bozdoğan diyorki ''Kentimizin tüm siyasi renklerinin aynı çatı altında toplanarak kentimizin geleceğini inşa etmek temel görevimiz.

Tarsus Belediye Başkan yardımcıları bölge-mahalle paylaşımı yapmış durumda.. bu çok önemli. 179 koduyla herkesle iletişim içinde Esnafa,ulaşım hizmetlerinin tamamına maske ve temizlik önlükleri dağıtımı ender uygulamalara iyi bir örnek oldu.Hem de salgının hemen başında.

Eğitime destek olmak için 400 kişilik bir yurt ve 100 kişilik antialerjik Kreş yapılıp hizmete açması,Türkiye'de kaç belediyede buna benzer çalışma var sorusunu gündeme alıyor.Eğitim seferberliği için, ''Canlı Dershane''yi incelemek yeterli.Bir bakıma diğer Belediye Başkanlarını yüreklendiriyor kimisini daha fazla çalışmaya sevk ediyor.

Türkiye gündemine oturan ''Toplu Konut Projesi'' Belediyeciliğe yeni bir boyut kazandırdı.''İnşaatcı değil İnşa''cı bir anlayış.

Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan ''Tarım''başlığında öyle çalışmalara imza atıyorki yazarken,söylerken bile takdir dolu hisler kaplıyor insanı.Kendi sözüyle ''Binbir emekle toprağı işleyen çiftçinin ürününü ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyoruz. Çiftçiden aldığı aldığı mahsulün başında duruyor.Siz hiç karpuz önünde inceleme yapan  ve ''emekten yemeğe'' diyerek domates vb fide dağıtan Belediye Başkanı gördünüz mü? 300 ton meyve sebze satın almış duydunuz mu.

Türkiye Toprak Bilimleri Derneği ve bilim danışma kurulu ile devam eden çalışmaları yeni dönemde bize yine örnek,somut işleri yayınlamamızı sağlayacak.

Müteşekkiriz.

Dr. Bozdoğan Kırsal bölgenin gelir ve refah düzeyini artırmakta ısrarlı.Türkiye'nin 4.sü olan harika bir ''Yeryüzü Pazarı'' çevre ve dost tanımlamasına yeni anlamlar yükledi bile,

Nasihatımız da bir söz ile olsun: En iyi nasihat iyi örnek olmaktır.''

Görüldüğü gibi her alanda ve anlamda POZİTİF  keşke şu covit olmasaydı

Müteşekkiriz.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA