10:42   TARSUS BELEDIYESI, GERI DÖNÜŞÜM MALZEMELERINDEN 4 ADET SERA KURDU   10:21   BÜYÜKŞEHIR’DEN YENI BIR EĞITIM HIZMETI DAHA: ÖĞRENCI DANıŞMA MERKEZI   10:07   BELEDIYE ÇALıŞıYOR ERDEMLI GÜZELLEŞIYOR   09:42   İKTIDARıN VATANDAŞıMıZA 15 GÜN BAKACAK PARASı YOK   09:14   SIIRT’TE 5,0 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM   23:07   BAŞKAN SEÇER,BIZ İSTIYORUZ KI KENTIMIZDE SANAT OLSUN, BARıŞ, KARDEŞLIK TÜRKÜLERI SÖYLENSIN   20:23    BAŞKAN YıLMAZ; GÖNÜLLERDE ENGEL OLMASıN   20:09   VARLıK FONU VE KATAR ANLAŞMALARı HAKKıNDA ARAŞTıRMA ÖNERGESINE SARAY ITTIFAKıNDAN RET   19:58   BAŞKAN GÜLTAK; EN BÜYÜK ENGEL, SEVGI EKSIKLIĞIDIR. YÜREĞIMIZDEN SEVGIYI EKSIK ETMEYELIM   18:15   YAĞMUR SUYU ÇILESINE SON, MESKİ, KARACAILYAS’A 4 BIN 929 METRE YAĞMURSUYU HATTı KAZANDıRıYOR   17:43   BAŞKAN SEÇER, TÜRKIYE BELEDIYECILIK TARIHINDE BIR İLKE İMZA ATTı   17:25   KORONAYA KARŞı ROBOTIK KOLLU KONTEYNER SISTEMI   17:16   BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ’DAN HSK’YA ‘ADLIYELERDE ÖNLEMLERI ARTıRıN’ TALEBI   17:06   ERDEMLI BELEDIYESI, ARALıK AYı MECLIS TOPLANTıSıNı GERÇEKLEŞTIRDI   15:50   KORONAVIRÜS BILIM KURULU ’AŞı’ GÜNDEMIYLE TOPLANıYOR   14:46   BÜYÜKŞEHIR ENGELSIZ YAŞAM MERKEZI MERSIN’E ‘UMUT’ SAÇıYOR   13:56   YENIŞEHIR’DE INŞAAT SAHALARıNA DÜZENLEME GELDI   13:33   TOROSLAR’DA AR-GE, TARıM VE TURIZM ÖNE ÇıKıYOR   12:26   BOZDOĞAN: VAKALARDA TARSUS MERSIN’I GEÇTI   11:25   MERSIN BÜYÜKŞEHIR,TOROSLAR’DA ASFALT ÇALıŞMALARıNA DEVAM EDIYOR  
 
     
 
 
image

Okunma : 2024  Tarih : 12.11.2020  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

İstifalar ve Koronavirüs

  İSTİFALAR ve KORONAVİRÜS
  Acaba Sayın Berat Albayrak -gerçekten- istifa mı etti, ettirildi mi? Yoksa, sosyal medya hesabını ele geçiren birileri mi öyle bir paylaşımda bulundu?
  Sayın bakan istifa ederek; hem toplumun gazını alan bir gündem yaratmak hem de Sayın cumhurbaşkanının elini rahatlatmak istemiş olabilir mi? Yoksa Sayın bakan ile yeni Merkez Bankası başkanı arasında -kamuoyuna yansıtılmayan- bir anlaşmazlık mı yaşandı? Ya da, Sayın Berat Albayrak'ın istifa etmesini -kabinede değişiklik yapmak ve yeni kabinede, kendisine görev vermemek için- cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan mı istedi
  Sayın Berat Albayrak, Reza Zarrab'ın hesap açtığı Aktif Bank'ta CEO idi.
  Sayın Murat Uysal ise para aklamada kullanılan Halk Bankası'nın, Genel Müdür Yardımcısı idi.
  Biri istifa etti diğeri görevden alındı.
  ABD başkanı da değişince, insanın aklına "Acaba; bu gelişmelerin, Reza Zarrab Davası ile bir ilgisi var mı?" sorusu geliyor.
  Bu konuya, birkaç gün sonra ayrıntılı olarak değineceğim.
  Yukarıdaki metni, Sayın Berat Albayrak'ın istifası ile ilgili aldığım ilk duyumlardan sonra, sosyal medya hesabımda yayınlamıştım.
  Keşke, o metne "Acaba -Borsa İstanbul Genel Müdürü- Hakan Atilla da istifa edecek veya görevden alınacak mı?" diye de yazsaymışım.
  Demokrasi kültürümüzde, istifa etme alışkanlığı yok denecek kadar az olduğu halde, Koronavirüs gündeme oturduktan sonra; önce Sayın Süleyman Soylu, birkaç ay sonra da Sayın Berat Albayrak -görevden affını istediği dile getirilse de- sosyal medyayı kullanarak istifa etti.
  Ben, süreci iyi yönetemediğine inandığım, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un da istifa etmesini bekliyorum. Okullardaki vaka sayısından çok taşıyıcı olduğuna inanıyorum çünkü.
  O nedenle; "Önümüzdeki hafta başlayacak olan ara tatil; 2 haftaya çıkarılsın ve hiç değilse hafta sonları, Sokağa Çıkma Yasağı uygulansın" diyorum.
  Sağlık bakanının, asansöre 8 kişiyle binişine tanık olduğum için yazımı, koronavirüse değinerek sürdüreceğim.
  Koronavirüse karşı alınacak önemler hepimizi ilgilendirdiği için bir hükumet sorunu değil devlet ve insanlık sorunudur. Dolayısıyla; alınacak önlemler, enine boyuna tartışılarak alınmalı ve uygulanması için hepimiz canla başla çalışmalıyız.
  65 yaş üstü yurttaşlara -ülke genelinde- Sokağa Çıkma Kısıtlaması getirildiğine göre; demek ki, Koronavirüs tehlikesi artmış.
  Bu durumda, öğrencilerle; neden, hala yüz yüze eğitim yapılıyor? Ya da "Ara tatilden sonra; bu durum ile ilgili bir karar alınıp alınmayacağı" neden açıklanmıyor?
  Koronavirüse karşı en temkinli yaş grubu 65 yaş üstü, en temkinsiz yaş grubu 20 yaş altıyken bu uygulamaları anlayamıyorum.
  Sokakta -özellikle kalabalık yerlerde- uygulanacak olan, Sigara İçme Yasağı, yerinde bir karar olduğu için sonuna kadar destekliyor ve ülke genelinde de, bir an önce Sokağa Çıkma Yasağı uygulanmasını diliyorum.
  Koronavirüsün yayılmasını önlemeye dönük gerekli önlemler bir an önce alınmazsa; başta Sağlık ve Milli Eğitim bakanları olmak üzere birçok istifaya tanık olabiliriz çünkü.
  
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA