13 Nisan 2024 Cumartesi

16:13   ALTINDAĞ BELEDİYESİ İŞÇİLERİNİN YÜRÜTTÜĞÜ HAK MÜCADELESİNE MAHALLELİ DE DESTEK VERDİ: “GEREKİRSE ALTINDAĞ`IN BÜTÜN ÇÖPÜNÜ BİZ ÇEKERİZ. İŞÇİLERİN HAKKINI KİMSE YİYEMEZ”   15:52   ÖZGÜR ÖZEL: "İSRAİL`İN SAVAŞ KOŞULLARINI DUYURAN GAZETECİLERİ HEDEF ALMASINI LANETLİYORUM"   15:10   ÖZGÜR ÖZEL, KAMPANYA FİLMİNDE OYNAYAN ÇOCUKLAR İLE AİLELERİNİN BAYRAMINI KUTLADI   13:11   İMAMOĞLU: “İNSANLARI PARTİSİNDEN DOLAYI AYIRT EDENLERDEN OLMADIK, OLMAYIZ”   12:43   VAN`DA YENİ SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARI BAYRAM PROGRAMINA KATILDI   12:43   İMAMOĞLU DOĞDUĞU KÖYDE HORON TEPTİ   12:40   ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNLÜCE, PERSONELİN BAYRAMINI KUTLADI   11:41   TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU: SÜPER LİG`DE LİG SONUNA KADAR KRİTİK MAÇLARDA YABANCI VAR HAKEMİ GÖREVLENDİRİLECEK   11:23   MERSİN`DE MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ`NİN KAPILARI BAYRAMDA DA AÇIK   11:03   BAKAN YERLİKAYA: "BAYRAM TATİLİNDEN GERİ DÖNÜŞ YOLCULUKLARI BAŞLADI, TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTIYOR"   10:57   TBMM BAŞKANVEKİLİ BEKİR BOZDAĞ: "ORTAYA ÇIKAN SONUCUN SORUMLULARI BİZLERİZ"   10:54   RABİA NAZ`IN BABASI ŞABAN VATAN`DAN ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ`A: "EĞER Kİ `BU ÜLKE HUKUK DEVLETİDİR` DİYORSANIZ KATİLLER YARGILANARAK HAK ETTİĞİ CEZAYI ALSIN"   10:16   ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI LAL DENİZLİ: “İZMİR`DE KENT NÜFUSUNUN YÜZDE 40`INI KADINLAR YÖNETİYORSA, BU DEĞİŞİM HİKAYEMİZİN BAŞARISIDIR”   09:53   BAKAN YERLİKAYA: "KALKAN-19 OPERASYONLARINDA 1177 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI"   09:44   ÖMER FETHİ GÜRER: "STAJYER VE ÇIRAKLARIN İŞE BAŞLADIĞI GÜN EMEKLİLİK İÇİN SİGORTA BAŞLANGIÇ TARİHİ SAYILMALI"   09:11   VAHAP SEÇER, ‘BAYRAM SOFRASI`NDA TARSUS HALKIYLA BULUŞTU   09:05   MALATYA`NIN BATTALGAZİ İLÇESİNDE DEPREM   22:48   GÖKHAN GÜNAYDIN: "SANDIĞA GİTMEYEN CHP SEÇMENİ AKP SEÇMENİNDEN 10 KAT FAZLADIR"   19:52   SİYASİ PARTİLER ARASINDAKİ BAYRAM ZİYARETLERİ, SİYASET GÜNDEMİNİN YANI SIRA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE DE SAHNE OLDU   19:25   ÖZGÜR ÖZEL, GEZİ TUTUKLULARININ YAKINLARINI ARAYARAK BAYRAMINI KUTLADI  
 
     
 
 
image

Okunma : 583  Tarih : 22.03.2024  E-Mail : bilgi@mersinerji.com

 
Salim DOĞAN

ATATÜRK’ÜM SENİ ÖZLÜYORUM

ATATÜRK’ÜM SENİ ÖZLÜYORUM

 

 

 

            ATATÜRK’ÜM sen bizi Ortaçağın karanlığından, savaşlardan, yoksulluktan, padişahların sultasından, en önemlisi cahiliye döneminden, kulluktan, kölelikten kurtardın. Tarihler boyu hiçbir ulus Türk ulusunun birliğini, dirliğini çekememiş onu perişan etmek için her türlü entrikaya başvurmuştur. O nedenle Türkler yurtlarını yurttaşlarını korumak için savaşlar yapmış. Ancak Türkler Yeryüzünde gittiği her yere uygarlık, eşitlik, adalet ve demokrasi götürmüştür. Dünyada MÖ yaşamış olan toplumlar içerisinde demokratik yöntemlerle haklını yöneten başka bir ulus var mıdır?  Çok önemli meseleler tüm halkın önünde ve halktan oluşan KURULTAY denilen demokratik yöntemle konuşulur tartışılır ve uygulanırdı.

 

            Türkler ne zaman ki Anadolu’yu kendilerine yurt olarak seçti o nedenle başı dertten kurtulamadı bu güne kadar. Türkler Anadolu’ya 1071 de Malazgirt savaşıyla girmediler. Ön Türkler uzmanı Sn Haluk TARCAN Türklerin Anadolu’ya 7 bin yıldır sahip olduğunu belgeleriyle kanıtlamaktadır. Türk düşmanı kimileri Anadolu’yu başkalarının yurdu, Türklerin de gelip işgal ettiğini söylemektedir. Ancak tarih ve belgeler durumun böyle olmadığını kanıtlamaktadır. Merak edenler bu konuyla ilgili olarak araştırma yapmalıdır. Anadolu yeryüzünde hemen her milleti misafir etmiştir. Her cevheri bağrında saklamaktadır. Ne yazık ki Anadolu bağrında yeryüzünün en hain insanlarını da bir yılan gibi saklamaktadır.

 

            Osmanlı iki yüz yıl süren savaşların ardından imparatorluk topraklarını kaybetmiştir. Elinde asıl yurdu Anadolu toprakları kalmıştır. Dünyanın en güzel topraklarını korumak ve bu topraklarda yaşamak sadece Türk ulusunun başarabileceği bir iştir. Emperyalizm imparatorluk topraklarından yirmi dört devlet çıkarmış yirmi beşinciyi başaramamıştır. İşte BOP projesinin başarıya ulaşmasıyla Anadolu parçalanacak ve yirmi beşinci devlet Irak’ın kuzeyinde kurulacaktır. BOP projesinin başarıya ulaşma sansı yoktur. Biz bu oyunu daha önce de gördük. Avrupa yıllarca çalıştı çabaladı yeni şeyler icat etti. Büyük ve güçlü silahlar yaptı, tanklar, tüfekler geliştirdi. Bütün bunları Anadolu’yu işgal ederek kendi aralarında paylaşmak için yaptıkları anlaşıldı. Yurdumuz işgal edildi.

 

            İşte ATATÜRK’ÜM bu yeryüzünün en vahşi, yamyam, işgalcilerini sen durdurabilirdin. Ancak sen bu emperyalist çetelerin sırtını yere getirebilirdin. Öyle de oldu. Bu çeteler sana olan yenilgiyi hazmedemediler. Onun için yeni yöntemler uygulamaya başladılar. Sağlam bir zeminde, sağlam temelleri olan ve Ulusal Kurtuluş Savaşı sonucunda kurulan Laik Demokratik, Çağdaş bir Sosyal Hukuk devleti; TÜRKİYE CUMHURİYETİ onların korkulu rüyası oldu. Çünkü senin felsefen dünya insanlığının şeref abidesiydi. Emperyalist ülkeler olur olmaz devletleri işgal edemediler ettikleri yerde halklar senin resmini göğüslerine takarak savaştılar. Ne zaman ki senin düşüncenden sapıldı o zaman emperyalizm orada güçlendi. Mazlum uluslara saldırılar başladı.

 

            ATATÜRK’ÜM sen sadece emperyalizmi yenmedin. Gericiliği yendin, yobazlığı yendin, cehaleti yendin, fukaralığı yendin. Dünyanın gelişmiş toplumlarının muasır medeniyetlerin seviyesine çıkardın. Uygar dünyanın medeni kanununu getirdin yurduna. Uygarlığa susamış ulusun dört elle sarıldı devrimlerine. Renk renk feslerin yerine şapkayı önerdin. Kadınlarımızı,  analarımızı, bacılarımızı, kızlarımızı karanlık dünyalarından, kara çarşafın peçenin içinden çıkararak özgürlüğüne kavuşturdun. Onları yurttaşlık denilen en yüce değere kavuşturdun. Erkeklerin egemenliğinden kurtararak, kul olmaktan, bir eşya olmaktan kurtardın. Özgürlüklerine kavuşturdun.

 

            Yurdumuzda birliği sağladın. Dirliği getirdin sen. En önemlisi halkın egemenliğini verdin. Bilimi yerleştirdin okullar açtın, üniversiteler kurdun. Başka kültürlerin egemenliğinden sen kurtardın bizi. Kendi dilimizle okuyup yazamayan bir garip milletken TÜRKÇE okuyup yazmayı kara tahta başında sen öğrettin. Onurlu yaşamayı, başka ulusların birliğine dirliğine göz koymamayı sen öğrettin.”Yurtta Sulh Cihanda Sulh.” Sözüyle komşularımızla iyi geçinmeyi, onların toprak bütünlüğünü savunmayı sen öğrettin.

 

            ATATÜRK’ÜM seni özlüyorum. Gençliğe hitabeyi tarihe bakarak bu günleri görerek yazdın. Gençliğe Bursa nutkuyla görev verdin. ATATÜRK’ÜM bilesin ki bir tek birey kalıncaya kadar senin gençliğin LAİK Cumhuriyetini koruyacaktır. Tersanelerimize girilse bile, yurdumuzun her köşesi bir fiil işgal edilse bile gaflet ve delalet içerisinde bulunulsa bile senin izinden yürüyen gençliğin damarlarındaki asil kanın verdiği güçle görevini yerine getirecektir. Nasıl ki bin bir türlü entrikalarla Türk hakanlarını zehirleyip öldürerek esaret altına alan Çinlilerin çabasını boşa çıkaran Bilge Kağan yedi kişiyle yetmiş ve ardından yedi yüze ulaşarak başlattığı ulusal kurtuluş savaşıyla bağımsızlığını kazandığı gibi. Senin aydınlık yüzün, ileri görüşlülüğün, yurtseverliğin, cesaretin, çağdaşlığın, devrimciliğin bizim rehberimizdir. Gücümüzü senden alıyoruz. Durum ve şartlar ne olursa olsun KURDUĞUN CUMHURİYET VE DEVRİMLERİNİ yaşatacağız.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

   GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA