9 Ağustos 2022 Salı
23:28   KILIÇDAROĞLU, EDİRNE`DE SARAYİÇİ BALKAN ŞEHİTLİĞİ`Nİ ZİYARET ETTİ   23:20   İMAMOĞLU, BAĞCILAR CEMEVİ`NDE: “MIŞ` GİBİ YAPARAK DEĞİL, EŞİT HİZMET ANLAYIŞIYLA ALEVİ VATANDALARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”   23:16   “HERKESİN HAYAL ETTİĞİ BİR CAMİADA OLMAK GURUR VERİCİ”   23:07   FİTİK VE YALÇIN 4 KUPAYA İNANIYOR   22:48   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NİN AĞUSTOS AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI   22:46   BAŞKAN GÜLTAK; “HİÇ KİMSE DEVLETİN TEMELLERİ İLE OYNAMAYA KALKMASIN   22:42   GÖÇEBE OYUNLARI BÜYÜK BİR KÜLTÜREL HAZİNEYİ KORUYOR   22:29   EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN: “ADETA YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞI`NDAYIZ…”   22:01   KILIÇDAROĞLU, EDİRNE`DE: “YENİDEN KURTULUŞU BAŞLATMAMIZ LAZIM”   22:01   ATAK, YENİ SEZON İÇİN MERSİNLİ SANATSEVERLERE SESLENDİ: “HAZIRLANIN, GELİYORUZ, ÇOK AZ KALDI”   21:33   ERDOĞAN ANKARA`DA, HÜSEYİN GAZİ CEMEVİ`NDE MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI   19:24   TÜRK İŞARET DİLİ EĞİTMENİ GÖKMEN KELEŞ: NE YAZIK Kİ HÂL SAĞIR DOĞAN BİR ÇOCUĞA `ZİHİNSEL ENGELLİ` DİYEN DOKTORLAR VAR   18:52   6. ULUSLARARASI İSTANBUL HIRDAVAT FUARI 15-18 EYLÜL ARASINDA YAPILACAK   18:46   CHP`Lİ GENÇLERDEN BAKAN MURAT KURUM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU   18:37   MERAL AKŞENER, ABB MECLİSİ İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ADNAN BEKER`İN BABASI HACI ÇELEBİ BEKER`İN CENAZE TÖRENİNE KATILDI   17:51   PETROL OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ`NE MEHMET ABBASOĞLU GETİRİLDİ   17:45   BURAK ERBAY: BİLİRKİŞİ KEŞFİNDE MAHKEME HEYETİ, BEŞLİ ÇETE`NİN KESMEK İSTEDİĞİ ZEYTİN AĞAÇLARINA SIĞINDI   17:40   FIBA U18 ERKEKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI İZ BIRAKTI   17:33   MOTOSİKLET GÖNÜLLÜLERİ BÜYÜK TAARRUZ`U SÜVARİLERİN İZİNDEN GİDEREK ANACAK   17:30   KPSS`DE YENİ SINAV TARİHİ 18 EYLÜL  
 
     
   

AKŞENER: “ANKAPARK`TA TAM 14 MİLYAR LİRA HARCAMIŞ. DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ ÇARPIŞAN ARABALARIN ÇARPIŞAMADIĞI BİR PARK VAR”


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova`nın Armutlu ilçesinde; “Ankapark`ta da tam 14 milyar lira harcamış, garibim dinazorlar böyle inliyor. 14 milyar lira…Sizin cebinizden çıktı. Düşünebiliyor musunuz çarpışan arabaların çarpışamadığı bir park var” diye konuştu. Bir esnafın, kızının bu yıl üniversite tercihleri yapacağını söylemesi üzerine Akşener, “Bu dükkan o kızı okutabilir mi okutamaz mı” diye sordu. Esnaf ise “Okutamaz, giderlerimiz çok” yanıtını verdi.  

 

Tarih : 5 Ağustos 2022 Cuma 18:13   Okunma : 238

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova`nın Armutlu ilçesinde; “Ankapark`ta da tam 14 milyar lira harcamış, garibim dinazorlar böyle inliyor. 14 milyar lira…Sizin cebinizden çıktı. Düşünebiliyor musunuz çarpışan arabaların çarpışamadığı bir park var” diye konuştu. Bir esnafın, kızının bu yıl üniversite tercihleri yapacağını söylemesi üzerine Akşener, “Bu dükkan o kızı okutabilir mi okutamaz mı” diye sordu. Esnaf ise “Okutamaz, giderlerimiz çok” yanıtını verdi.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye çapında esnaf ziyaretlerinin ikinci turuna devam ediyor. Akşener, bugün esnaf ziyareti için gittiği Yalova`nın Armutlu ilçesinde yurttaşlara seslendi. Vatandaşlar arasında yer alan eski bakanlardan Yaşar Okuyan`a ‘hoş geldin` diyen Akşener, özetle şunları söyledi:

“Bütün siyasilerin buraya gelip, milletin karşısında, asilin karşısında resmi tazim durduğu bir yeni siyaset anlayışını birlikte el ele vererek inşa edeceğiz. Ben Doğru Yol Partisi`nde politika yaptım, Sayın Yaşar Okuyan Anavatan Partisi`nde politika yaptı. Biz birbirimizi eleştirdik ama öznesi sizin üzerinizden eleştirdik. Anavatan iktidaraysa DYP`liler dedi ki şunları söz verdiniz yerine getirin getirmediğiniz takdirde biz getireceğiz, DYP iktidarsa Anavatan muhalefetteyse o zaman da ANAP`lılar dedi ki şu sözleri verdiniz seçmene yerine getirmiyorsunuz, getirmezseniz biz getireceğiz. Yani öznenin siz olduğu sizin dertleriniz olduğunu bir çözüm üzerinden rekabet edilirdi. Dolayısıyla kimse kimseyi teröristlikle, kimse kimseyi şuculukla buculukla suçlamazdı.

“ANKAPARK… DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ ÇARPIŞAN ARABALARIN ÇARPIŞAMADIĞI BİR PARK VAR”

Bugün bu ülkede bir harami düzen var. Seçmeninin kıymeti harbiyesi ortadan kaldırılırken beş maaş, on maaş alan danışmanlar var yan gelip yatıyorlar. Bakın neler oluyor, Türk Telekom`dan aldılar sizin cebinizden Hariri`nin cebine 24 milyar lirayı koydular. Ankapark yapmışlar, onu gezdim geçen gün. Ankapark`ta da tam 14 milyar lira harcamış, garibim dinazorlar böyle inliyor. 14 milyar lira, ikinizi toplayın, sizin cebinizden çıktı. Düşünebiliyor musunuz çarpışan arabaların çarpışamadığı bir park var. Yeryüzünde bir numara, bu 14 milyar lirayla, 24 milyar lirayı topladığınızda kaç yapıyor 38 milyar lira, kimin cebinden çıktı sizin. Hastaneniz dışında kaç tane fabrika yapılırdı, kaç tane gence istihdam yaratılırdı, bütün KYK borçları affedilebilirdi, devlet tarafından ödenebilirdi. Mazot indirimi yapılabilirdi. Bu bir haram düzenidir, birlikte yıkacağız. Sandıkta bu muhteremlere göstereceğiz.”

“GEÇEN SENE 75 LİRA SATARKEN KIYMAYI BU SENE 150 LİRA OLDU, YARI YARIYA FARK OLDU… ŞU ANDA EKONOMİ SIFIR”

Akşener`in “İşler nasıl” diye sorduğu bir kasap; “Zamlardan dolayı milletin alım gücü azaldı. Geçen sene 75 lira satarken kıymayı bu sene 150 lira oldu, yarı yarıya fark oldu. Asgari ücrete de önemli bir zam gelmedi. Bizi çıkartan asgari ücretliler ve emekliler, onlar da para olduktan sonra geçimini daha rahat sağlıyorlar ve esnafı da kalkındırıyorlar, o yüzden şu anda ekonomi sıfır” yanıtını verdi.

“CUMHURBAŞKANINA, SAYIN ERDOĞAN`A SORUYORUM; SÜLEYMAN SOYLU`NUN DEDİKLERİ DOĞRU MUDUR?”

Akşener, esnaf ziyareti sırasında genç bir yurttaşın uyuşturucu ile mücadeleye yönelik sorduğu soruya şu yanıtı verdi:

“Ben Sayın Soylu`nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.` Peki, AK Parti iktidarı 2002`de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Erdoğan`a soruyorum; Süleyman Soylu`nun dedikleri doğru mudur? Captagon`la ilgili mevzuya girin, Google`a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.”

Akşener`in “Veresiye defteriniz var mı” sorusuna eczacı şu yanıtı verdi:

“Eskiden defter vardı, şimdi sisteme işliyoruz. Türkiye`nin her yerinde problem var. Eskiden 15-20 liralık ilaçları vatandaş parasıyla alabiliyordu ama şimdi gideyim yazdırayım mantığında.”

ESNAF “BU DÜKKAN O KIZI OKUTABİLİR Mİ” SORUSUNA “OKUTAMAZ” DİYE YANIT VERDİ

Akşener`in, “İşler nasıl” diye sorduğu bir esnaf, “Günde 18 saat mücadele edersem ayakta durabiliyoruz” dedi. Akşener, esnafın emekli maaşını sorması üzerine; “Şimdi 4 bin liraya çıktı. Kızım üniversite tercihi yaptı, önceden çocuklarımı okutmak için çaba sarf ederdim, okusunlar bir yerele gelsinler diye çaba sarf ederdim şimdi yine çaba sarf ediyorum ama nasıl okutacağım, nasıl üstesinden geleceğim bunu bilemiyorum” diye yanıt verdi. Akşener`in, “Bu dükkan o kızı okutabilir mi okutamaz mı” soruna esnaf “Okutamaz, giderlerimiz çok” yanıtını verdi.  

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA