24 Eylül 2023 Pazar

11:02   ERDOĞAN TOPRAK: "TÜRKİYE AVRUPA`NIN EN YOKSULLARI VE EN KÖTÜ BESLENEN ÜLKELERİ ARASINA YERLEŞTİ"   10:58   AYHAN BORA KAPLAN`IN TELEFON DÜKKANI İLE BAŞLAYAN VE 15 YILDA 15 MİLYON TL SERMAYELİ ŞİRKETE GİDEN YÜKSELİŞİ   23:41   CHP’Lİ YILDIZ BİÇER’DEN SKANDAL İDDİAYI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEYEN BÜLENT TEZCAN’A YANIT! ’BU HATIRLATMA İLE HAFIZASININ TOZU ALINACAK’   23:37   KEMAL KILIÇDAROĞLU, PARİS OLİMPİYATLARI`NA KATILMAYA HAK KAZANAN A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI`NI TEBRİK ETTİ   23:01   GAZETECİ VE YAZAR METİN MÜNİR 79 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ   22:39   CHP ANKARA İL BAŞKANI ÜMİT ERKOL OLDU   21:20   DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI`NDAN HOLLANDA`YA KINAMA: "İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KİSVESİ ALTINDA BU NEFRET EYLEMLERİNE İZİN VERİLMESİNİ KINIYORUZ"   19:42   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU, BAKAN TEKİN`E DEVLET OKULLARINDA VELİLERDEN ÜCRET TALEP EDİLİP EDİLMEDİĞİNİ SORDU   19:06   CEVDET AKAY, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SAYIŞTAY RAPORUNU DEĞERLENDİ: "ÜCRETSİZ YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ ANLAŞMASINA RAĞMEN YETKİSİZ KİŞİLER YA DA FİRMALARIN ÖĞRENCİLERDEN TAHSİLATLAR YAPTI"   18:52   CHP ANKARA İL KONGRESİ... BAŞKAN ADAYI ÜMİT ERKOL: “BÖYLE YENİLİKÇİLİK OLMAZ. BİR GÜN ÖNCE KILIÇDAROĞLU`NUN DOKTRİNİNİ ANLATACAKSIN, BİR GÜN SONRA YENİLİKÇİ OLACAKSIN, YOK BÖYLE YAĞMA”   18:47   20 JÜRİ ÜYESİ, “KANUN HÜKMܔ BELGESELİNİN ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ`NDEN ÇIKARILMASINA TEPKİ OLARAK GÖREV BIRAKTI: "FİLMLERDE SUÇ UNSURU ARAYAN BU BAKIŞI VE SANSÜR YAPTIRIMININ NORMALLEŞMESİNİ KABUL ETMİYORUZ"   18:40   TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ: "TÜRKİYE`Yİ YARINLARA TAŞIYACAK HEDEFİ, BİLGİSİ VE DONANIMI OLAN BİR GENÇLİĞİ YETİŞTİRMEK BU MİLLETİN EN ÖNEMLİ VAZİFELERİNDEN BİRİSİDİR"   18:18   CHP ANKARA İL KONGRESİ... İL BAŞKANI ADAYI SERCAN ÇIĞGIN: KONGREDE HANGİ SONUÇ ÇIKIYORSA ONA HEP BERABER SAYGI DUYACAĞIZ. BEN SEÇİLİRSEM BİLİYORUM Kİ, ÜMİT HOCAM YARIN BENİMLE TEKRAR ALANLARDA OLACAK   17:26   GÜRSEL EROL, A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI SPORCULARINA DEVLET ÜSTÜN HİZMET MADALYASI VERİLMESİNİ ÖNERDİ   17:11   CHP ANKARA İL KONGRESİ... TURAN AYDOĞAN: "ZULMÜN OLDUĞU YERDE TARAFSIZLIK NAMUSSUZLUKTUR` DER CEMİL MERİÇ, ZULMÜN GÖBEĞİNDE BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ, BAY KEMAL İLE BERABER TARAF OLACAĞIZ"   17:01   CHP MERSİN İL KONGRESİ... VAHAP SEÇER: "BİZİM GİBİ PARTİLERDE TARTIŞMALAR OLUR. DELEGASYON GİDER OYUNU KULLANIR. BU KAVGA NEDENİ, AYRIŞMA NEDENİ OLMAMALI"   16:28   GELECEK PARTİSİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANI SAYIN: "AK PARTİ İLE BİLE İTTİFAK OLABİLİR ÇÜNKÜ YERELİN ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİNE İNANIYORUM"   16:24   ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ASIM SULTANOĞLU`NU PROTESTO EDEN EMİNE GİZEM ÇETİNER: “SİYASİ PARTİLERİN, STK`LARIN DESTEK OLMASINI BEKLİYORUM”   16:17   TARSUS BELEDİYESİ, MANTAR ÜRETİM SERALARI İLE SEBZE MEYVE KURUTMA, PAKETLEME TESİSİNİ AÇTI   16:11   CHP ANKARA İL KONGRESİ... OĞUZ KAAN SALICI: “YAPTIĞIMIZ TARTIŞMALARIN HİÇBİRİ CUMHUR İTTİFAKI`NI, RECEP TAYYİP ERDOĞAN`I YERİNDEN ETMEKTEN DAHA KIYMETLİ DEĞİLDİR”  
 
     
   

DEPREMDEN ETKİLENEN MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNE STAJ PROGRAMI BAŞLATIYOR…


İstanbul Serbest Mimarlar Derneği- İstanbulSMD, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen mimarlık öğrencilerine destek olmak amacıyla bir staj programı başlatıyor.

 

Tarih : 9 Haziran 2023 Cuma 11:20   Okunma : 1713

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği- İstanbulSMD, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen mimarlık öğrencilerine destek olmak amacıyla bir staj programı başlatıyor.

Depremden etkilenen 11 il ile birlikte İstanbul’u kapsayan “İstanbulSMD 11 + 1 Destek Staj Programı”, dernek üyesi mimarlık ofislerinin katkısı, ilgili üniversite mimarlık bölüm başkanlıklarının koordinasyonu ve derneğin iletişim ağında bulunan firmaların destekleri ile hayata geçiriliyor.

Staj programına katılacak 11 ilden toplam 50 öğrenci, programa destek veren 35 İstanbulSMD üyesi mimarlık ofisinde 1 ay süreyle staj yapacak.

Türkiye’nin önemli yapılarına imza atan İstanbul merkezli serbest mimarlık ofisleri ve yapı sektörünün tüm paydaşlarının desteğiyle 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren İstanbul Serbest Mimarlar Derneği- İstanbulSMD, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından gündeme getirdiği çalışmalar kapsamında, “İstanbulSMD 11+1 Destek Staj Programı”nı hayata geçiriyor. Dernek staj programı aracılığıyla, depremlerden etkilenen mimar adaylarının mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bu büyük afette kayıplar yaşayan, eğitimleri sekteye uğrayan mimarlık öğrencilerinin mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak için üyelerini ve paydaşlarını örgütleyen İstanbulSMD, staja katılacak öğrencilerin; meslek çalışmalarına dahil edilerek mimari alanda kazanımlarının artırılmasını ve staj süresince depremin yarattığı olumsuz etkilerden uzaklaşmalarını sağlayarak sosyal hayatın içerisinde yeniden yer almaları için onları desteklemeyi hedefliyor.

ArchNetwork’ün fon bulma gönüllüsü olarak destek verdiği “İstanbulSMD 11+1 Destek Staj Programı”, proje Alumil, Asaş Alüminyum, Botam Yapı Grubu, Günsan, Kilsan, Petra The Flooring Co., Samet, Seranit, STAC ve VitrA firmalarının desteğiyle hayata geçiyor.

Staj programı; afet bölgesinde yer alan Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde bulunan üniversitelerde mimarlık eğitimi gören ya da bölgede ikamet ederek İstanbul’daki okullarda mimarlık eğitimini devam ettiren, zorunlu ofis stajı sorumluluğu bulunan 3. ve 4. sınıf öğrencilerini kapsıyor. Öğrencilerin staj yeri koordinasyonu ve 20-22 iş gününü kapsayan staj süresi için ödenekleri program kapsamında İstanbulSMD tarafından karşılanıyor. Programa dahil olan stajyerler ve mimarlık ofisi çalışanları, Aura İstanbul iş birliğiyle düzenlenecek etkinliklerde bir araya gelecek ve sosyal oryantasyon konusunda İstanbulSMD tarafından belirlenen danışmanlardan destek alabilecek.

“İstanbulSMD 11+1 Destek Staj Programı” Hakkında

6 Şubat depremlerinin hemen ardından afet bölgelerine yapılabilecek yardım çalışmaları için bir araya gelen İstanbulSMD yönetim kurulu, “İstanbulSMD 11+1 Destek Staj Programı”nı hazırlayarak, üyelerine 2023 yaz dönemi stajlarında ek kontenjan açılması yönünde çağrıda bulundu. Program kapsamında, 11 il ve İstanbul’da bulunan tüm üniversitelerin mimarlık bölüm başkanlıklarıyla iletişime geçilerek desteğe ihtiyaç duyan ve programa katılmak isteyen aday öğrencilerin listeleri oluşturuldu. Öğrencilerin staj yerleri; staj dönemi tercihleri ve mimarlık ofisleri eşleştirilerek kura yöntemi ile belirlendi ve katılımcılara duyuruldu.

Programa katkıda bulunan herkese öğrencilerimiz adına teşekkürü borç biliriz…

Staj Programı’nın oluşmasında katkısı bulunan başta proje yürütücüsü İstanbulSMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sevilay Uğur Çekim olmak üzere, İstanbulSMD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği’ne, programa destek veren tüm İstanbulSMD üyelerine, öğrenci tespitinde mesai harcayan mimarlık bölüm başkanlıklarına, etkinlik iş birliği için Aura İstanbul’a, Fon Bulma Gönüllüsü ArchNetwork’e ve programa destek veren değerli firmalara teşekkür ederiz.

Staj programı kapsamında, ek kontenjan oluşturarak programa destek veren İstanbulSMD üyeleri şu şekildedir:

· Abbas Hacıömeroğlu - Yalçın Türkdoğan - AY Mimarlık

· Adnan Kazmaoğlu - Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi

· Ali Derya Dostoğlu & Uğur Özer - Studio Per Se

· Ayşe Hasol - HAS Mimarlık

· Burak Pekoğlu - BINAA

· Burak Pelenk - Buda Mimarlık

· Burak Ünder - UNDER Mimarlık

· Bünyamin Derman - DB Mimarlık

· Cem Sorguç - CM Mimarlık

· Deniz Aslan - DS Mimarlık

· Durmuş Dilekci - DDA

· Enis Öncüoğlu - Öncüoğlu Mimarlık

· Ertun Hızıroğlu & Ali Hızıroğlu - ERA Mimarlık

· Esin Tercan - Norm Mimarlık

· Görkem Volkan - GVDS

· H. Ertuğ Uçar - TEĞET

· Hakan Demirel - Hakan Demirel Mimarlık

· Hasan Basri Hamulu - Pimodek

· İpek Baycan - İpek Baycan Mimarlık

· Kerem Piker - KPM

· Kerim Miskavi - MAS Mimarlık

· Kurtul Erkmen - KG Mimarlık

· Lütfü Ünver & Ebru Ünver Karaer - İltay Mimarlık

· Mehmet Cem Yücel - MARS MİMARLAR

· Mehmet Emin Çakırkaya & Dilgün Saklar - Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklığı

· Melike Altınışık - MAA

· Murat Şahin - PDG Mimarlar

· Murat Şanal - ŞanalArc

· Mustafa Toner - Toner Mimarlık

· Oğuzhan Aydın & Sinan Tuncer - Lift Studio

· Sabri Paşayiğit - SPDO

· Salih Küçüktuna & Fikret Sungay - PIN Architects

· Serter Karataban - Team Fores

· Sevilay Uğur Çekim & Abdurrahman Çekim - Baraka Mimarlık

· Seyhan Özdemir – Autoban

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği- İstanbulSMD Hakkında:

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), Türkiye mimarlık kültürüne katkı sunmak, mimarlık mesleğinin toplumdaki saygınlığını ve etkinliğini artırmak, kentsel planlama kararlarının/kente müdahalenin topluma karşı sorumluluk anlayışı ile yapılmasını sağlamak ve yapılı çevrenin niteliğini yükseltmek amacıyla 2002 yılında kurulmuştur.

Vizyon ve sorumluluk sahibi serbest mimarların ortak inanç, özveri ve heyecanla başlattıkları bir örgütlenme hareketi olan İstanbulSMD, 20. Yılında kuruluş amacına hizmet eden birçok çalışmayı başarıyla hayata geçirmiştir.

Kurulduğu günden bu yana mimarlık camiasının estetik değer, mimari eğitim ve uygulama alanlarındaki bilgi düzeyinin yükseltilmesi, mesleğin en yüksek standartta uygulanmasının teşvik edilmesine her fırsatta katkı sunan İstanbulSMD, bu çerçevede konferanslar, paneller, yarışmalar, sergiler, ödüller, inceleme gezileri düzenlemekte, yayınlar hazırlamakta ve projeler hayata geçirmektedir. Dernek bu kapsamdaki çalışmalarını etki alanını ve kapsamını genişleterek sürdürmeyi hedeflemektedir.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA