24 Eylül 2023 Pazar

11:02   ERDOĞAN TOPRAK: "TÜRKİYE AVRUPA`NIN EN YOKSULLARI VE EN KÖTÜ BESLENEN ÜLKELERİ ARASINA YERLEŞTİ"   10:58   AYHAN BORA KAPLAN`IN TELEFON DÜKKANI İLE BAŞLAYAN VE 15 YILDA 15 MİLYON TL SERMAYELİ ŞİRKETE GİDEN YÜKSELİŞİ   23:41   CHP’Lİ YILDIZ BİÇER’DEN SKANDAL İDDİAYI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEYEN BÜLENT TEZCAN’A YANIT! ’BU HATIRLATMA İLE HAFIZASININ TOZU ALINACAK’   23:37   KEMAL KILIÇDAROĞLU, PARİS OLİMPİYATLARI`NA KATILMAYA HAK KAZANAN A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI`NI TEBRİK ETTİ   23:01   GAZETECİ VE YAZAR METİN MÜNİR 79 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ   22:39   CHP ANKARA İL BAŞKANI ÜMİT ERKOL OLDU   21:20   DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI`NDAN HOLLANDA`YA KINAMA: "İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KİSVESİ ALTINDA BU NEFRET EYLEMLERİNE İZİN VERİLMESİNİ KINIYORUZ"   19:42   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU, BAKAN TEKİN`E DEVLET OKULLARINDA VELİLERDEN ÜCRET TALEP EDİLİP EDİLMEDİĞİNİ SORDU   19:06   CEVDET AKAY, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SAYIŞTAY RAPORUNU DEĞERLENDİ: "ÜCRETSİZ YABANCI ÖĞRENCİ KABULÜ ANLAŞMASINA RAĞMEN YETKİSİZ KİŞİLER YA DA FİRMALARIN ÖĞRENCİLERDEN TAHSİLATLAR YAPTI"   18:52   CHP ANKARA İL KONGRESİ... BAŞKAN ADAYI ÜMİT ERKOL: “BÖYLE YENİLİKÇİLİK OLMAZ. BİR GÜN ÖNCE KILIÇDAROĞLU`NUN DOKTRİNİNİ ANLATACAKSIN, BİR GÜN SONRA YENİLİKÇİ OLACAKSIN, YOK BÖYLE YAĞMA”   18:47   20 JÜRİ ÜYESİ, “KANUN HÜKMܔ BELGESELİNİN ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ`NDEN ÇIKARILMASINA TEPKİ OLARAK GÖREV BIRAKTI: "FİLMLERDE SUÇ UNSURU ARAYAN BU BAKIŞI VE SANSÜR YAPTIRIMININ NORMALLEŞMESİNİ KABUL ETMİYORUZ"   18:40   TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ: "TÜRKİYE`Yİ YARINLARA TAŞIYACAK HEDEFİ, BİLGİSİ VE DONANIMI OLAN BİR GENÇLİĞİ YETİŞTİRMEK BU MİLLETİN EN ÖNEMLİ VAZİFELERİNDEN BİRİSİDİR"   18:18   CHP ANKARA İL KONGRESİ... İL BAŞKANI ADAYI SERCAN ÇIĞGIN: KONGREDE HANGİ SONUÇ ÇIKIYORSA ONA HEP BERABER SAYGI DUYACAĞIZ. BEN SEÇİLİRSEM BİLİYORUM Kİ, ÜMİT HOCAM YARIN BENİMLE TEKRAR ALANLARDA OLACAK   17:26   GÜRSEL EROL, A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI SPORCULARINA DEVLET ÜSTÜN HİZMET MADALYASI VERİLMESİNİ ÖNERDİ   17:11   CHP ANKARA İL KONGRESİ... TURAN AYDOĞAN: "ZULMÜN OLDUĞU YERDE TARAFSIZLIK NAMUSSUZLUKTUR` DER CEMİL MERİÇ, ZULMÜN GÖBEĞİNDE BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ, BAY KEMAL İLE BERABER TARAF OLACAĞIZ"   17:01   CHP MERSİN İL KONGRESİ... VAHAP SEÇER: "BİZİM GİBİ PARTİLERDE TARTIŞMALAR OLUR. DELEGASYON GİDER OYUNU KULLANIR. BU KAVGA NEDENİ, AYRIŞMA NEDENİ OLMAMALI"   16:28   GELECEK PARTİSİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANI SAYIN: "AK PARTİ İLE BİLE İTTİFAK OLABİLİR ÇÜNKÜ YERELİN ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİNE İNANIYORUM"   16:24   ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ASIM SULTANOĞLU`NU PROTESTO EDEN EMİNE GİZEM ÇETİNER: “SİYASİ PARTİLERİN, STK`LARIN DESTEK OLMASINI BEKLİYORUM”   16:17   TARSUS BELEDİYESİ, MANTAR ÜRETİM SERALARI İLE SEBZE MEYVE KURUTMA, PAKETLEME TESİSİNİ AÇTI   16:11   CHP ANKARA İL KONGRESİ... OĞUZ KAAN SALICI: “YAPTIĞIMIZ TARTIŞMALARIN HİÇBİRİ CUMHUR İTTİFAKI`NI, RECEP TAYYİP ERDOĞAN`I YERİNDEN ETMEKTEN DAHA KIYMETLİ DEĞİLDİR”  
 
     
   

KEMAL KILIÇDAROĞLU: "YETERİ KADAR VATANDAŞIN KAPISINI ÇALAMADIK, ONLARIN DERDİNİ YETERİ KADAR DİNLEMEDİK"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul`da yeni üye katılım töreninde; CHP`li olmanın adaleti savunmak, herkesin inancına saygılı olmak, kimlikleri sorgulamamak, siyaseti zenginleşme aracı olarak görmemek anlamına geldiğini belirterek “CHP Genel Başkanlarının hiç zenginleştiğini göremezsiniz. Tam tersine hepimiz topluma hizmet etmeyi temel şiar edinmişizdir. Topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey yoktur” dedi. Kılıçdaroğlu, “Ama bizim bir kusurumuz var. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar söyleyemedik. Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil onların derdini yeteri kadar dinlemedik. Onun sorularını nasıl çözeceğimizi onlara yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla bizim böyle bir tarihi görevimiz var. Çalınmadık kapıyı çalmak, derdi olan insanın derdini dinlemek zorundayız. Onun derdine ürettiğimiz çözümleri ona aktarmak zorundayız” diye konuştu.

 

Tarih : 17 Eylül 2023 Pazar 15:19   Okunma : 862

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul`da yeni üye katılım töreninde; CHP`li olmanın adaleti savunmak, herkesin inancına saygılı olmak, kimlikleri sorgulamamak, siyaseti zenginleşme aracı olarak görmemek anlamına geldiğini belirterek “CHP Genel Başkanlarının hiç zenginleştiğini göremezsiniz. Tam tersine hepimiz topluma hizmet etmeyi temel şiar edinmişizdir. Topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey yoktur” dedi. Kılıçdaroğlu, “Ama bizim bir kusurumuz var. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar söyleyemedik. Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil onların derdini yeteri kadar dinlemedik. Onun sorularını nasıl çözeceğimizi onlara yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla bizim böyle bir tarihi görevimiz var. Çalınmadık kapıyı çalmak, derdi olan insanın derdini dinlemek zorundayız. Onun derdine ürettiğimiz çözümleri ona aktarmak zorundayız” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı`nın Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi`nde düzenlediği CHP`ye yeni üye katılım törenine katıldı. Kılıçdaroğlu`na CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu eşlik etti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, partiye yeni katılan üyelere şöyle seslendi:

“CHP`li olmak kolay bir şey değildir. CHP`li olmak için önce adaletli olmak lazım. Mülkün temeli adaletse, devletin dini adaletse, adaletli olmak her CHP`linin temel görevidir. Demek ki birinci görevimiz adaleti her aşamada bir şekliyle sağlayacağız. Adaletsiz bir dünyanın büyük sorunlar yarattığını biliyoruz. Adaleti ben de savunacağım, adalet isteyen herkesin yanında olacağız. Ama burada bir kuralımız daha var. Adaleti isteyen, adaletsizlik ve haksızlıkla karşı karşıya kalan herkesin yanında olacağız. Bu şu anlama geliyor. Yani adaletsizlik ve haksızlık karşısında bir şekliyle birisinin yanında olduğumuzda, destek verdiğimiz ve hakkını hukukunu savunduğumuzda onun kimliğini sormayacağız.”

Kılıçdaroğlu, Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesi ve tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay`ın durumunu hatırlattı. Kılıçdaroğlu, “TBMM`de olması gereken bir milletvekili eğer bugün TBMM`de değil ve hapishanede tutuluyorsa, onun hakkını ve hukukunu da ben savunmak zorundayım. Dolayısıyla adaleti savunacağız ama sadece kendimiz için ve partililerimiz için değil. Herkes için adaleti savunacağız. Herkes için adaleti savunduğumuzda o zaman gerçek anlamda CHP`li olacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, adaletin sadece mahkeme salonlarında olmadığını ve gelir dağılımındaki adaletin de önemli olduğunu ifade ederek, “Bir kısmımız çok varlıklı, bir kısmımız çok fakirsek, eğer varlıklıdan alıp da bir miktar da olsa fakire kaynak ayıramıyorsak, o zaman siyaset yapmanın da bir anlamı kalmıyor. Bunu şunun için söyledim. Milyonlarca evladımız okula başladı, tasarruf yapacaklar. Elbette devlet tasarruf yapmalı. Elbette savurganlık yapmamalı. Ama tasarruf yapıyorsanız, çocuğun boğazından tasarruf yapamazsınız. Onların bir öğün beslenmelerini kestiler. Milyonlarca evladın bir öğün beslenmesinden hangi tasarrufu yapacaksın sen. Tasarruf yapacaksan saraydan, lüks hayattan, altındaki makam arabalarından, 13 uçaktan yap. Ama siz kalkıyorsunuz, okula yeni başlayan çocuğa, bir öğün yemeği kesiyorsunuz. Ne için? Devlet tasarruf yapacak. Böyle bir anlayış olmaz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP`li olmanın hiç kimsenin kimliğini sorgulamamak anlamına geldiğini de kaydederek, şunları söyledi:

“Eğer hepimiz Adem ve Havva`dan geldiysek, o zaman hepimiz kardeşiz. Kimliği niye sorguluyoruzu? İnsan olarak bakacağız ona. Senin kimliğin ne diye eğer bir ayrımcılık olursa, ona karşı duracağız. İşte CHP`lilik budur. Herkesi kucaklamaktır. Doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde. Ne olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun, şanlı bayrağımızın altında ve bu ülkeye bağlıysa bizim başımızın üstünde yeri vardır. Hiçbir zaman kimlik ayrımı yapmayacağız. Yapmamak da CHP`lilerin temel görevidir. Hiç kimsenin inancını da sorgulamayacağız. İnanç üzerinden siyaset yapmamak CHP`nin temel kurallarından biridir. Herkesin inancına saygılıyız ama inanç üzerinden siyaset yapılmaz. Ta Mustafa Kemal Atatürk`ten gelen iki temel kuralımız vardır. Bir, Diyanet İşleri Başkanlığı`nı siyaset konusu yapmayacaksınız. İki, Genelkurmay Başkanlığı`nı siyaset konusu yapmayacaksınız. Yani askerleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı`nı siyasetin dışında tutacaksınız. Bu kurala bütün CHP Genel Başkanları uymuştur. Yeni CHP`ye üye olan arkadaşlara da aynı tavsiyeyi yapıyoruz. İnanç, herkesin inancı başımızın üstüne.

SİYASETİ HALK İÇİN YAPACAĞIZ”

Siyaset halk için yapılır. Siyaset, ülkede yaşayan herkesin huzur içinde yaşaması için, iyi bir işe, sürekli bir aşa sahip olması için yapılır. Karnı doyacak, evinde huzur olacak, çocuklarını gönderecek, mezun olduğunda onlar iş ve güç sahibi olacaklar. Bütün bunların hepsini siyaset kurumu hedeflemek ve yerine getirmek zorundadır. Bunu yapmak zorundayız. Dolayısıyla siyaset zenginleşme aracı değildir. Ben siyasete gireyim, köşeyi döneyim, millet fakirleşiyormuş, şunun hakkını yiyeyim, bu siyaset değildir. Bunu tanımlamak gerekirse, kısaca ahlaksızlık denir. Biz siyaseti halk için, 85 milyon için yapacağız. 85 milyonun huzuru için siyaset yapacağız.”

Kılıçdaroğlu, siyaset kurumunun toplanan vergilerin hesabını millete vermek zorunda olduğunu belirterek, “CHP`de siyaset yapmak, ister belediyede ister iktidarda, nerede olursa olsun toplanan her kuruş verginin hesabını millete vermek zorundadır. Bizim felsefemiz ve inancımız da budur. Milleten aldığını millete vereceksin. Milletten aldığını millete değil de cebine koyarsan, o haksız zenginleşmek demektir. Biz haksız zenginleşmeye, siyasetin zenginleşmesine bu açıdan da karşıyız” dedi.

CHP GENEL BAŞKANLARININ ZENGİNLEŞTİĞİNİ GÖREMEZSİNİZ”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP Genel Başkanlarının hiç zenginleştiğini göremezsiniz. Mustafa Kemal Atatürk`ten bugüne kadar gelen bütün CHP Genel Başkanlarına bakın, hepsi siyasettedir, önemli görevler yapmışlardır. Başbakanlık yapan da vardır, bakanlık yapan da vardır. Ama hiçbirisinin zenginleştiğini göremezsiniz. Tam tersine hepimiz topluma hizmet etmeyi temel şiar edinmişizdir. Topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey yoktur.

Ama bizim bir kusurumuz var. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar söyleyemedik. Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil onların derdini yeteri kadar dinlemedik. Onun sorularını nasıl çözeceğimizi onlara yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla bizim böyle bir tarihi görevimiz var. Çalınmadık kapıyı çalmak, derdi olan insanın derdini dinlemek zorundayız. Onun derdine ürettiğimiz çözümleri ona aktarmak zorundayız.

...Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendi bölgesinin en güçlü devleti olabileceğine inanan bir partiyiz. Coğrafyamız buna hazır, siyaset kurumu hazır değil. Siyaset kurumu bizim istediğimiz projeleri henüz üretmiş değil. Biz CHP olarak toplanan vergileri yerli yerinde kullandığımızda, parayı nereye ve ne için harcadığımızın hesabını milletimize verdiğimizde, milletimiz de harcanan parayı ‘Evet şuraya harcamışsınız, şu kadar harcamışsınız` dediğinde, onunla da gurur duyduğumuzda ülkeyi hızla büyütmüş ve kalkındırmış oluruz.”

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA