13 Temmuz 2024 Cumartesi

15:21   DEPREMZEDE DÖNE KAYA HATAY ADLIYESI ÖNÜNDE...   14:25   DEM PARTI, SEFERBERLIK VE SAVAŞ HALI YÖNETMELIĞININ İPTALI İSTEMIYLE DANıŞTAY`DA DAVA AÇTı   13:49   CHP`DE TÜZÜK KURULTAYı HAZıRLıĞı...   13:34   ALI MAHIR BAŞARıR: “KADıNıN SOYADıNı TARTıŞMAK BILE UTANÇ MESELESI”   12:51   EĞITIM-SEN İZMIR YÖNETICISI KÖRÜKMEZ`DEN, YÖK`ÜN İKINCI ÖĞRETIMI KALDıRMASıNA TEPKI   12:45   YENIŞEHIR BELEDIYESI`NDEN TÜRKIYE MOTOSIKLET FEDERASYONU`NUN İLERI SÜRÜŞ MOTOSIKLET EĞITIMLERINE DESTEK   12:29   ÖĞRETMENLIK MESLEK KANUNU TEKLIFI`NE TEPKILER SÜRÜYOR...   12:08   GÜLCAN KıŞ: "CHP`NIN HIÇBIR MILLETVEKILI ÖĞRETMENLIK MESLEĞI KANUNU TEKLIFI`NE EVET OYU VERMEYECEKTIR"   11:57   TÜRKAN SAYLAN`ıN ADı BEŞIKTAŞ`TA YAŞADıĞı SOKAĞA VERILDI... AK PARTI GRUBU KARARA TEPKI GÖSTERDI   11:15   ÖMER FETHI GÜRER: "HIÇBIR ÖĞRETMEN YOKSULLUK SıNıRıNıN ALTıNDA MAAŞ ALMASıN"   11:12   FENOMEN NESLIHAN GÜNGEN VE EŞI İNANÇ GÜNGEN ADLIYEYE SEVK EDILDI   11:01   BIDEN ZELENSKI`YE ``PUTIN``, HARRIS`E ``TRUMP`` DEDI: ABD KONGRESI`NIN DEMOKRAT PARTILI 3 ÜYESI DAHA BIDEN`ıN YARıŞTAN ÇEKILMESINI ISTEDI   11:01   TÜRKER ATEŞ: SON BIR YıLDA BATıK KREDI KARTı BORÇLARı YÜZDE 238 ARTTı   10:42   GÖKHAN GÜNAYDıN`DAN BAKAN YUMAKLı`YA: "ORMAN YANGıNLARıNA ILIŞKIN ACIL EYLEM PLANı HAZıRLADıNıZ Mı?"   10:37   DENIZ YÜCEL: "AKP HÜKÜMETININ ARTıK HALK NEZDINDE VIZESI DOLMUŞTUR"   10:19   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN DIL KULÜBÜ `HELLO MERSIN`DE YAZ KURSLARı BAŞLADı   10:07   KPSS MARATONU 14 TEMMUZ`DA BAŞLıYOR... GENEL YETENEK- GENEL KÜLTÜR OTURUMLARıNA 1 MILYON 470 BIN ADAY BAŞVURUDA BULUNDU   09:39   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`DEN `İKLIM MERSIN TOPLANTıSı`   15:35   SREBRENITSA KATLIAMı`NıN 29`UNCU YıLı, BOSNA HERSEK`TE ANıLDı…   15:20   DEVA PARTILILERDEN TÜİK ÖNÜNDE ÇÜRÜK MEYVE-SEBZELI EYLEM...  
 
     
   

CHP`Lİ MURAT ÇAN, SAMSUN`DA BİR ÖZEL OKULDA ARAPÇA SİSTEM ÜZERİNDEN EĞİTİM VERİLDİĞİNİ İLERİ SÜRDÜ: "EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN CUMHURİYETE SALDIRILIYOR"


CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Samsun`un Atakum ilçesinde bulunan Özel Külliyat Kız Anadolu lisesi ve Anadolu Özel Külliyat Ortaokulu`nda Arapça sistem üzerinden eğitim verildiği ve öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davrandıklarını ileri sürerek "Okulun gördüğümüz kadarıyla çekilen fotoğraflarında çağ dışı kıyafetlerle öğretmenler derslere giriyor ve kendince okulda bir takım takdir yöntemleriyle kız çocuklarımıza kendi zihinlerine yönelik, eğitim vermenin telaşı içerisinde. Cumhuriyetimizin 100. yılında İlkadım şehrimizde, bu Cumhuriyetimize saldırının en belirgin özelliğidir" dedi.

 

Tarih : 18 Eylül 2023 Pazartesi 11:27   Okunma : 232

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Samsun`un Atakum ilçesinde bulunan Özel Külliyat Kız Anadolu lisesi ve Anadolu Özel Külliyat Ortaokulu`nda Arapça sistem üzerinden eğitim verildiği ve öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davrandıklarını ileri sürerek "Okulun gördüğümüz kadarıyla çekilen fotoğraflarında çağ dışı kıyafetlerle öğretmenler derslere giriyor ve kendince okulda bir takım takdir yöntemleriyle kız çocuklarımıza kendi zihinlerine yönelik, eğitim vermenin telaşı içerisinde. Cumhuriyetimizin 100. yılında İlkadım şehrimizde, bu Cumhuriyetimize saldırının en belirgin özelliğidir" dedi.

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Samsun`un Atakum ilçesinde bulunan Özel Külliyat Ortaokulu ile Özel Külliyat Kız Anadolu Lisesi`ndeki eğitim sistemiyle ilgili açıklama yaptı. Çan, şunları söyledi:

"EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN CUMHURİYET`E SALDIRILIYOR"

"Bu iktidar her alanda olduğu gibi, eğitim sistemi üzerinden de Cumhuriyetimize saldırmaya devam etmekte. Bildiğiniz gibi bu hafta okullar başladı. Şehrimiz Samsun`da bir özel eğitim kurumu logosunun üzerinde MEB yazan Özel Külliyat Kız Anadolu Lisesi ve Anadolu Özel Külliyat Ortaokulu adı altında eğitim vermeye bu yıl başlayan bir özel eğitim kurumu üzerinden neredeyse Arapça sistem üzerinden eğitim vermeye başladı. Okulun gördüğümüz kadarıyla çekilen fotoğraflarında çağ dışı kıyafetlerle öğretmenler derslere giriyor ve kendince okulda bir takım takdir yöntemleriyle kız çocuklarımıza kendi zihinlerine yönelik, eğitim vermenin telaşı içerisinde. Cumhuriyetimizin Eğitim Bakanlığı`na sesleniyorum; lütfen bir an önce Cumhuriyetimizi korumak adına bilerek kasten ya da belki de iyi niyetle söyleyeyim, sehven yüz verdiği, destek verdiği bu eğitim kurumundan bir önce hesap sormalıdır. Bu yüzü, bu eğitim kurumları geçtiğimiz dönemde eğitim sistemi dönemi sonlanmadan önce, ortaya atılan, manevi değerler eğitim sistemi adı altında ÇEDES projesiyle MEB`in projesinden bu yüzü, bu teşviki almaktalar. Bunun net bir şekilde biliyoruz. Yeni seçimden çıktıktan sonra, yeni eğitim döneminde belki de pilot bölge olarak seçilen Samsun üzerinden ÇEDES projesinin bir ileriki aşamasına neredeyse Arapça eğitime ya da Arap kültürü üzerinden eğitim vermeye başlanılan bu okullar üzerinden eğitim sistemine yeni bir format atılmaya çalışılıyor.

"BU YOLDAN HIZLICA BİR AN ÖNCE DÖNÜN"

Biliyorsunuz, yeni bakanımız var, Milli Eğitim Bakanımız. Onun karma eğitim sistemi üzerinden uzaklaşmaya yönelik birtakım telkinleri, tavsiyeleri ya da en toplumun sinir uçlarını hassaslaştırıcı birtakım çalışmaları var. Bunun üzerinden aradığını bulamayan bakan, belki de dolaylı verdiği destekle, bilmediğimiz şekillerde belki doğrudan verdiği bu tür eğitim kurumlarına verdiği destekle, Cumhuriyet`in ilk adımlarının atıldığı Samsun üzerinden bu projeyi birazcık daha ileri boyutlara taşıyacak bir ön almaya ya da toplumun diğer şehirlerimizde bir şekilde onlara da örnek olmaya yönelik birtakım faaliyetler içerisinde, bunun farkındayız. Hiçbir şekilde buna ödün vermeyeceğimizi karşılarında dimdik duracağımızı Samsun`dan bir kez daha beyan ediyorum. Herkes, Milli Eğitim`i yönetenler, Cumhuriyetimizin makamlarında bulunup Milli Eğitim`e yön vermeye çalışanlar, toplumun temel değerlerine, saldırmaya çalışan zihniyete, buradan bir kez daha açıkça çağrıda bulunuyorum; amaçlarımıza ulaşamayacaksınız. Bu yoldan hızlıca bir an önce dönün."

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA