21 Mayıs 2024 Salı

15:47   ETEM ÇALIŞKAN, BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT’İ ZİYARET ETTİ   15:42   FENERBAHÇE`DEN 3 İSİM İFADEYE ÇAĞIRILDI   14:38   CHP GRUP TOPLANTISI... ÖZGÜR ÖZEL, BAHÇELİ`YE DÖRT SORUYLA KARŞILIK VERDİ   14:01   YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN KENTİN EN YOĞUN BÖLGESİNDE 3 HİZMET BİRDEN    13:55   TOROSLAR BELEDİYESİ’NDE, KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU   13:10   10 EKİM ANKARA KATLİAMI DAVASI AVUKAT KOMİSYONU`NDAN AYM`NİN KARARINA TEPKİ   12:19   21 MAYIS 1864 ÇERKES SÜRGÜNÜ`NÜN 160. YILI... KAFKAS VE ÇERKES DERNEKLERİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEYECEK   11:46   ALİ YERLİKAYA`DAN `FETÖ` OPERASYONU AÇIKLAMASI: "28 İLDE DÜZENLENEN `KISKAÇ-16` OPERASYONLARINDA 46 ŞÜPHELİ YAKALANDI"   11:19   AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU: "MADEN İŞLETME SAHASI GENİŞLETİLMEYE DEVAM EDERSE ORMANSIZ KALACAĞIZ"   10:29   KAMU ALACAKLARINDA GECİKME ZAMMI ORANI YÜZDE 4,5`E ÇIKARILDI   09:49   ERDOĞAN TOPRAK: "KPSS`YE GİRECEK 3,5 MİLYON GENCİN GELECEĞİ YOK EDİLDİ"   09:25   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ    08:54    İSTANBUL`DA YENİ 1 MAYIS GÖZALTILARI   21:56   ERDOĞAN: “MEVCUT ANAYASA`NıN YENI TÜRKIYE`YI TAŞıMASı MÜMKÜN DEĞILDIR”   21:04   TÜRKIYE`DE İRAN CUMHURBAŞKANı REISI`NIN VEFATı DOLAYıSıYLA 1 GÜNLÜK MILLI YAS ILAN EDILDI   20:39   ÖZGÜR ÖZEL, SAMSUN ECZACı ODASı`Nı ZIYARET ETTI   17:39   DEM PARTI EŞ GENEL BAŞKANLARıNDAN DEMIRTAŞ`A ZIYARET: "TÜM TÜRKIYE HALKLARıNA `DEMOKRASI MÜCADELESINDEN ZERRE GERIM ADıM ATMASıNLAR` MESAJı VERIYORLAR"   17:03   CHP`DEN SURUÇ KATLİAMI DAVASI İÇİN HEYET...   16:01   GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI: ``EN ÖNEMLİ SEBEPLERİNDEN BİRİ GIDA FİYATLARININ ARTMASI VE HALKIN ALIM GÜCÜNÜN DÜŞMESİ``   15:45   CHP MYK, SAMSUN`DA TOPLANDI...  
 
     
   

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş’tan Dünya Gazeteciler Günü’nde Ekonomi Muhabirlerine Özel Vurgu


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, özellikle ekonomi alanında çalışan gazetecilerin önemine dikkat çekti.

 

Tarih : 21 Ekim 2023 Cumartesi 22:18   Okunma : 779

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş'tan Dünya Gazeteciler Günü'nde Ekonomi Muhabirlerine Özel Vurgu

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, özellikle ekonomi alanında çalışan gazetecilerin önemine dikkat çekti.

Başkan Doğmuş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, toplumun bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve doğru haber almasının sağlandığı çok önemli bir mesleği icra eden değerli gazetecilerimizin, Dünya Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutluyorum. Bu vesileyle, özellikle ekonomi muhabirlerimizin ve ekonomi yazarlarımızın fedakar çalışmalarını yürekten takdir ediyorum."

Ekonomi gazeteciliğinin zorluklarına değinen Doğmuş, “Ekonomi gazetecileri, sürekli değişen piyasa koşulları, ekonomik terimler ve karmaşık finansal veriler arasında doğru bilgiyi ayıklama, analiz etme ve topluma açık, anlaşılır bir dille sunma görevini üstlenmektedir. Bu, son derece detaylı bir uzmanlık ve titiz bir çalışma gerektirir." şeklinde konuştu.

Doğmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizler, ekonomik gelişmeleri halkımıza aktararak, yatırımcıların ve vatandaşların bilinçlenmesinde büyük bir rol oynuyorsunuz. Ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayan her haber, her analiz ve her yorum, toplumsal refahın artırılmasına yönelik atılmış önemli adımlardır."

MERYAD Başkanı Doğmuş, ekonomi gazeteciliğinin hızla gelişen teknolojik yenilikler ve global ekonominin dinamikleri çerçevesinde sürekli kendini yenileyen bir alan olduğuna dikkat çekerek, “Bu zorlu süreçte, objektif ve doğru haber ilkesinden ödün vermeden çalışan, meslek etik değerlerine bağlı kalan tüm ekonomi muhabirleri ve yazarlarına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Coşkun Doğmuş, mesajını “Ekonomi basınında emeği geçen, kamuoyunu aydınlatma görevini layıkıyla yerine getiren herkesin Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun. Çalışmalarınızın ülkemiz ekonomisine ve iş dünyasına ışık tutmaya devam etmesini diliyorum." sözleriyle tamamladı. Bu özel günde, Başkan Doğmuş’un ekonomi gazetecilerine yönelik vurgusu, sektördeki birçok profesyoneli onurlandırdı ve motivasyonlarını artırdı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA