13 Temmuz 2024 Cumartesi

15:21   DEPREMZEDE DÖNE KAYA HATAY ADLIYESI ÖNÜNDE...   14:25   DEM PARTI, SEFERBERLIK VE SAVAŞ HALI YÖNETMELIĞININ İPTALI İSTEMIYLE DANıŞTAY`DA DAVA AÇTı   13:49   CHP`DE TÜZÜK KURULTAYı HAZıRLıĞı...   13:34   ALI MAHIR BAŞARıR: “KADıNıN SOYADıNı TARTıŞMAK BILE UTANÇ MESELESI”   12:51   EĞITIM-SEN İZMIR YÖNETICISI KÖRÜKMEZ`DEN, YÖK`ÜN İKINCI ÖĞRETIMI KALDıRMASıNA TEPKI   12:45   YENIŞEHIR BELEDIYESI`NDEN TÜRKIYE MOTOSIKLET FEDERASYONU`NUN İLERI SÜRÜŞ MOTOSIKLET EĞITIMLERINE DESTEK   12:29   ÖĞRETMENLIK MESLEK KANUNU TEKLIFI`NE TEPKILER SÜRÜYOR...   12:08   GÜLCAN KıŞ: "CHP`NIN HIÇBIR MILLETVEKILI ÖĞRETMENLIK MESLEĞI KANUNU TEKLIFI`NE EVET OYU VERMEYECEKTIR"   11:57   TÜRKAN SAYLAN`ıN ADı BEŞIKTAŞ`TA YAŞADıĞı SOKAĞA VERILDI... AK PARTI GRUBU KARARA TEPKI GÖSTERDI   11:15   ÖMER FETHI GÜRER: "HIÇBIR ÖĞRETMEN YOKSULLUK SıNıRıNıN ALTıNDA MAAŞ ALMASıN"   11:12   FENOMEN NESLIHAN GÜNGEN VE EŞI İNANÇ GÜNGEN ADLIYEYE SEVK EDILDI   11:01   BIDEN ZELENSKI`YE ``PUTIN``, HARRIS`E ``TRUMP`` DEDI: ABD KONGRESI`NIN DEMOKRAT PARTILI 3 ÜYESI DAHA BIDEN`ıN YARıŞTAN ÇEKILMESINI ISTEDI   11:01   TÜRKER ATEŞ: SON BIR YıLDA BATıK KREDI KARTı BORÇLARı YÜZDE 238 ARTTı   10:42   GÖKHAN GÜNAYDıN`DAN BAKAN YUMAKLı`YA: "ORMAN YANGıNLARıNA ILIŞKIN ACIL EYLEM PLANı HAZıRLADıNıZ Mı?"   10:37   DENIZ YÜCEL: "AKP HÜKÜMETININ ARTıK HALK NEZDINDE VIZESI DOLMUŞTUR"   10:19   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN DIL KULÜBÜ `HELLO MERSIN`DE YAZ KURSLARı BAŞLADı   10:07   KPSS MARATONU 14 TEMMUZ`DA BAŞLıYOR... GENEL YETENEK- GENEL KÜLTÜR OTURUMLARıNA 1 MILYON 470 BIN ADAY BAŞVURUDA BULUNDU   09:39   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`DEN `İKLIM MERSIN TOPLANTıSı`   15:35   SREBRENITSA KATLIAMı`NıN 29`UNCU YıLı, BOSNA HERSEK`TE ANıLDı…   15:20   DEVA PARTILILERDEN TÜİK ÖNÜNDE ÇÜRÜK MEYVE-SEBZELI EYLEM...  
 
     
   

Selma Ateş: "Sinan Ateş`ten sonra bizler de katledilirsek mi bunlar ceza alacak?"


Ankara`da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş`in annesi Saniye Ateş ile ablası Selma Ateş, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır`ı ziyaret etti. Kendilerine yönelik tehditlerin sürdüğünü belirten Selma Ateş, "Benim de başıma bir şey gelirse, bunların sorumlusu daha önce ismini verdiğim isimlerdir. Devlet beni koruyamıyorsa benim söyleyecek hiçbir şeyim yok. Sinan Ateş`ten sonra bizler de katledilirsek mi bunlar ceza alacak? Bir Sinan Ateş daha vermek istemiyoruz" dedi.

 

Tarih : 9 Temmuz 2024 Salı 15:10   Okunma : 478

Sinan Ateş`in annesi Saniye Ateş ve ablası Selma Ateş, Milli Yol Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır ile parti genel merkezinde görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan anne Saniye Ateş, şunları söyledi:

"Adalet arıyorum. Bu yaşta kapı kapı dolaşıyorum. Oğlumun katillerini arıyorum. Belirli bir kesimden başka kimsem yok. Benim ne Ülkü Ocakları ile ne de MHP`yle işim yok. İçindeki zalimlerle işim. Oğlumu nasıl katlettiklerini bana açıklayacaklar. Ben bunu arıyorum. Benim oğlum hain değil. Bizden FETÖ`cü olmaz. Bizden bölücü olmaz. Hâlâ oğluma dil uzatabiliyorlar. Bu kadar zalimler. Benim torunlarımı yetim bıraktılar. Beni evlatsız, gelinimi eşsiz bıraktılar. Konuşacak çok şey var ama yüreğim dayanmıyor. Benim torunum hâlâ babasının geleceğine inanıyor. O mahkemede bizimle dalga geçtiler."

Çayır: Ailenin yanındayız

Mahkeme heyetine seslenen MYP Genel Başkanı Remzi Çayır, "Mahkeme ne karar verirse versin, Sinan Ateş cinayetinin millet vicdanındaki yeri ve kararı açık ve nettir. Herkes bilmektedir ki öne sürülenler sadece tetikçi ve çapulcular. Onlara emir veren, onları yönlendirenleri ne yazık ki mahkeme korudu. Biz bütün mahkeme safahatında bulunduk. Yıllardır olağanüstü mahkemeleri gördük, her türlü zorluğu gördük böyle bir tiyatro görmedik. Mahkeme hakimine buradan seslenmek istiyorum; önünüze bir fırsat var. Ya geçmişi tekrar edip güçlünün söylediği gibi hareket edeceksiniz ya da adaletin emrettiği gibi hareket edip Türkiye`de devir değiştireceksiniz. Biz ailenin yanındayız, Türk milleti ailenin yanındadır" dedi.

Selma Ateş: "Kardeşim talep ettiğinde verilemeyen korumayı bizler de talep etmiyoruz"

Kendilerine yönelik hakaret ve tehditlerin sürdüğünü ifade eden abla Selma Ateş ise şöyle konuştu:

"Biz polis koruması talep etmedik. Kardeşim talep ettiğinde verilemeyen korumayı bizler de talep etmiyoruz. Tehditler devam ediyor. Çocuklarımla araçta giderken bizi tehdit ettiler. Mahkeme önünde araçlarımız çizildi. İstedikleri kadar tehdit edebilirler. Benim Allah`tan başka kimseden korkum yok. Hepimiz bu mücadeleye devam edeceğiz. Sosyal medya üzerinden hakaretleri, tehditleri var. Anneme kadar dil uzatıldı. Hepsine dava açacağım. Eğer Türkiye bir hukuk devleti ise bu hukuku görmek istiyoruz. Benim de başıma bir şey gelirse, bunların sorumlusu daha önce ismini verdiğim isimlerdir. Devlet beni koruyamıyorsa benim söyleyecek hiçbir şeyim yok. Sinan Ateş`ten sonra bizler de katledilirsek mi bunlar ceza alacak? Bir Sinan Ateş daha vermek istemiyoruz"

Paylaş :
Etiketler :  Sinan Ateş

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA