3 Ekim 2022 Pazartesi

13:37   KILIÇDAROĞLU`NDAN “ABD ZİYARETİ” AÇIKLAMASI: “İCAZET KONUSUNU EN İYİ ERDOĞAN BİLİR; BAY KEMAL HİÇ KİMSEDEN İCAZET ALMAZ"   13:23   KEMAL KILIÇDAROĞLU, YARINKİ GRUP TOPLANTISINI 81 İLDEN GELECEK 600 GENÇLE YAPACAK   13:18   SANATÇILAR, MÜZİSYEN ONUR ŞENER`İN ÖLDÜRÜLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ   13:12   NURHAK`TA TARIM ARAZİLERİNİN ORTASINDA İŞLEYEN MADEN ELEME TESİSİNDEN ÇIKAN TOZLAR TARIM VE HAYVANCILIĞA ZARAR VERİYOR   13:02   AKŞENER, ENGELSİZ YAŞAM ÇALIŞTAYI`NDA: “O ANNELERİN O HİSSİNİ EN AZA İNDİRECEK BİR ÇALIŞMAYI BİRLİKTE YAPMAK İSTİYORUM”   12:41   EKONOMİSTLER, 24 YILIN ZİRVESİNE YÜKSELEN ENFLASYONU DEĞERLENDİRDİ: “CUMHURİYET TARİHİNİN EN APANSIZ ENFLASYON REKORUNU KIRMAK, EPİSTEMOLOJİK HETERODOKS NÖRO EKONOMİ MODELİNE NASİPMİŞ”   12:40   KILIÇDAROĞLU`NDAN "SEÇİM" AÇIKLAMASI: "KAZANACAĞIZ, PARLAMENTODA ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYACAĞIZ, ÜSTELİK FARKLA ALACAĞIZ"   12:38   YÜKSEL MANSUR KILINÇ: "ESENLER, AÇLIK, YOKSULLUK, UYUŞTURUCU GİRDABINDA, BELEDİYE BAŞKANI GERÇEK ESENLER`İ GİZLİYOR, GÖLGELİYOR"   12:16   DİSK-AR: EMEKLİLERİN GIDA ENFLASYONU YÜZDE 118,5, EN YOKSUL GRUBUN ENFLASYONU YÜZDE 137,3 OLDU   12:16   İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ USTA`DAN RTÜK BAŞKANI ŞAHİN`E TEPKİ: "HUKUKİ OLMAYAN YOLLARLA ENGELLİYOR   11:57   KEMAL KILIÇDAROĞLU: SAAT 21.00`DA BURADA BULUŞALIM, ÖNERECEĞİM, HEPİMİZ İÇİN BİR SAMİMİYET TURNUSOLU OLACAK   11:55   KONYA`DA YARGILANAN IŞİD`LİDEN ‘TAKAS` İDDİASI: “EBU HARİS İSİMLİ ŞAHSIN, DAHA ÖNCE TÜRKİYE`DE CEZAEVİNDEYKEN IŞİD`İN ELİNDE BULUNAN TÜRK ASKERLERİ İLE TAKAS OLUNDUĞU DUYDUM”   11:53   VELİ AĞBABA: “EPİSTEMOLOJİK KOPUŞLA BENİMSENEN HETEREDOKS EKONOMİ MODELİNİN SONUCU, DÜNYADA EN YÜKSEK 6. ENFLASYONA SAHİP OLMAK OLDU”   11:31   İSO: 10 SEKTÖRÜN TAMAMINDA YENİ SİPARİŞLERDE YAVAŞLAMA KAYDEDİLDİ   11:02   MEZİTLİ BELEDİYESİ VATANDAŞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTURDU   10:59   TÜİK: ÜRETİCİ FİYATLARI YILLIK YÜZDE 151,50 ARTTI   10:41   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN SAĞLIK VE OSMANİYE MAHALLELERİ`NDE ALTYAPI YENİLEME ÇALIŞMASI   10:25   TÜİK: YILLIK ENFLASYON YÜZDE 83,45`E YÜKSELDİ   10:09   DOLAR 18,56 TL` EURO 18,17 TL`DEN YENİ HAFTAYA BAŞLADI   10:03   ENAGRUP: EYLÜL AYINDA YILLIK ENFLASYON YÜZDE 186,27`YE ÇIKTI  
 
     
   

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT BÖLÜM BAŞKANI PROF. ZENGİNOBUZ`UN UZAKLAŞTIRILMASINA DAVA


İstanbul Barosu Başkanlığı adayı avukat Mert Er Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünün İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz`un üniversiteden üç ay uzaklaştırılması kararıyla ilgili olarak yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtı. Karagülle, dilekçesinde “Okuma yazması ve objektiflik kaygısı olan bir kişi, gerçeği ve Prof. Dr. Ekrem Ünal Zenginobuz`un uğradığı haksızlığı görür ve kabul eder” dedi.

 

Tarih : 22 Eylül 2022 Perşembe 18:01   Okunma : 224

İstanbul Barosu Başkanlığı adayı avukat Mert Er Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünün İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz`un üniversiteden üç ay uzaklaştırılması kararıyla ilgili olarak yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtı. Karagülle, dilekçesinde “Okuma yazması ve objektiflik kaygısı olan bir kişi, gerçeği ve Prof. Dr. Ekrem Ünal Zenginobuz`un uğradığı haksızlığı görür ve kabul eder” dedi.

İstanbul Barosu Başkanlığı adayı olan avukat Mert Er Karagülle, İstanbul 11. İdare Mahkemesi`nde açtığı davada Prof. Zenginobuz`un üniversiteden uzaklaştırılmasının sadece onun değil kamunun da zararına yol açtığına işaret etti. Karagülle, Rektörlüğün kararına gerekçe olarak, Zenginobuz`un yargı kararını uygulamayacağını söylediği ve bu doğrultuda bir öğrencinin açtığı davada verilen iptal kararının gereklerini yerine getirmediğini gösterdiğini vurguladı. Bu iddianın gerçeğe aykırı olduğunu belirten Karagülle, Zenginobuz`un kuralları uyguladığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Prof. Dr. Ekrem Ünal Zenginobuz`un atıf yapılan dilekçesinde yer alan ifadesi aynen şöyledir: ‘Üniversitemizin istinafa başvurmaması nedeniyle kesinleşen mahkeme kararı uyarınca Y… T..`a almadığı dersler için ikişer sınav hakkı tanınacak ve bu sınavlar ilgili öğretim üyelerimizce uygun zamanlarda verilecek olmasına rağmen, benzer durumda olup aynı şekilde sınav hakkı talep edecek öğrencilere almadığı derslerden sınava girme imkânı tanınması ilgili yönetmelik maddesi Üniversite Senatosu tarafından değiştirilmediği sürece mümkün görünmemektedir`

Avukat Karagülle, Y.T. hakkındaki kararın Yönetmeliğe aykırı olduğunu vurgulayarak bu noktanın iptal kararının “azlık oyu`nda” da belirtildiğini kaydetti. Avukat Karagülle, Rektörlüğün iptal kararını Prof. Dr. Ünal Zenginobuz`un uyarısına rağmen istinaf etmediğine ve böylece kararın kaldırılmadığına işaret etti.

“OKUMA YAZMASI OLAN BİR KİŞİ, GERÇEĞİ VE HAKSIZLIĞI GÖRÜR”

Sonuçta; ‘Y.T. için uygulanması zorunlu` ama aynı konumdaki diğer öğrenciler için ‘uygulanamaz` bir sınav hakkı ortaya çıkmıştır. Prof. Dr. Ekrem Ünal Zenginobuz da bu gerçeğin altını çizmiştir, ‘yargı kararını uygulamayacağını` söylememiştir, aksine ‘sınav hakkı tanınacak` demiştir.”

Avukat Karagülle, iptal ve yürütmeyi durdurma istemli dava dilekçesinde “Okuma yazması ve objektiflik kaygısı olan bir kişi, gerçeği ve Prof. Dr. Ekrem Ünal Zenginobuz`un uğradığı haksızlığı görür ve kabul eder” diyerek söz konusu öğrencinin sınav takviminin öğrenci ile irtibat halinde belirlendiğini ve öğrenci sınavlarına eksiksiz girdiğini kaydetti.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA